Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 minut temu, hibi napisał:

trochę tego jest wystarczy zajrzeć do wątku tematycznego, a dobra realizacja w takich produkcjach to norma.

No nie bardzo, tak wybitnych połączeń nie ma za dużo, jest może kilka, film bez muzyki i odwrotnie nie byłby tak dobry.

A w tym przypadku akurat mam tak że widzę sceny z filmu gdy zamknę oczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, saudio napisał:

Ja mam na razie Rogera - Amused to Deathale zapodam sobie jako następne 1...2...3

 

Cholera, a mnie się mimo nastu podejść do tej płyty Watersa z jak najlepszym/pozytywnym z możliwych nastawień do odsłuchów, z całą aktywną miłością do Floydów nie udało się jej polubić :( bo pewnie to słaba płyta jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arturos1967 napisał:

 

Cholera, a mnie się mimo nastu podejść do tej płyty Watersa z jak najlepszym/pozytywnym z możliwych nastawień do odsłuchów, z całą aktywną miłością do Floydów nie udało się jej polubić :( bo pewnie to słaba płyta jest ;)

Ja ją lubię za jakość i sposób realizacji (przestrzeń itd. mało jest takich płyt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem dzisiaj na Pionku płytę Hoffa Ensemble Quiet Winter Night (24-bit / 352800 Hz / 16934 kbps).

Normalnie kosmos, odlot zupełny. Oj lubi ten grajek dobrze zrealizowane i nagrane kawałki.:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jd1210 napisał:

Zapuściłem dzisiaj na Pionku płytę Hoffa Ensemble Quiet Winter Night (24-bit / 352800 Hz / 16934 kbps).

Normalnie kosmos, odlot zupełny. Oj lubi ten grajek dobrze zrealizowane i nagrane kawałki.:D

ja co prawda z tidala ale niezła muza - dzięki :)

 

no i tutaj faktycznie dobry sprzęt się przydaje - nie słuchamy sprzętu tylko odpływamy i o to chodzi 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gourney napisał:

Znacznie ciekawiej solowo wypadł Gilmour, o Sydzie nawet nie wspomnę. Roger bez PF jest przeciętny. Tu nawet pionek i grado nie pomogą;).

Ja tam  The Pros and Cons of Hitch Hiking  uwielbiam a I Radio K.A.O.S. bardzo lubię. Świetne płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marginalizowałbym Watersa w jego tworczości podoba mi sie to ze płyty stanowią zwartą całość, a nie sa to pojedyńcze piosenki, utwory.... Zresztą o gustach się nie dyskutuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 12:51, jd1210 napisał:

Zapuściłem dzisiaj na Pionku płytę Hoffa Ensemble Quiet Winter Night (24-bit / 352800 Hz / 16934 kbps).

Normalnie kosmos, odlot zupełny. Oj lubi ten grajek dobrze zrealizowane i nagrane kawałki.:D

 

Całkowicie się zgadzam z ostatnim zdaniem. Oj lubi być dobrze karmiony. A ile w superkałachu różnice między hi-res a 16/44 były raczej - wg mnie i dla mnie - na granicy percepcji i nastawienia to tu jakby coś rzeczywiście słyszę na spory plus. Jest czad i radocha wielka :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 12:51, jd1210 napisał:

Zapuściłem dzisiaj na Pionku płytę Hoffa Ensemble Quiet Winter Night (24-bit / 352800 Hz / 16934 kbps).

Normalnie kosmos, odlot zupełny. Oj lubi ten grajek dobrze zrealizowane i nagrane kawałki.:D

 

Pięknie jest zrealizowana ta płyta, świetna głębia, instrumenty perkusyjne daleko z przyjemnym pogłosem, wzorowa separacja między instrumentami. Ja co prawda słucham na Fiio X53, ale na tym dapie też robi wrażenie. Bardzo angażująca muzyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od wczoraj "uczę się" swojego Pionka i po podstawowym oglądzie zwróciłem uwagę na irytujący element (przynajmniej dla mnie) ekranu odtwarzacza - pulsujące w czasie odtwarzania w dolnej części ekranu słupki korektora. Wiecie może czy da się to wyłączyć, np. w ustawieniach - jestem minimalistą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ega napisał:

Cześć,

Od wczoraj "uczę się" swojego Pionka i po podstawowym oglądzie zwróciłem uwagę na irytujący element (przynajmniej dla mnie) ekranu odtwarzacza - pulsujące w czasie odtwarzania w dolnej części ekranu słupki korektora. Wiecie może czy da się to wyłączyć, np. w ustawieniach - jestem minimalistą :).

No właśnie, da się to wyłączyć? Zbędny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2017 o 11:14, Superata napisał:

Nie ma aplikacji Pioneer remote czy vr? Kiedyś chyba była bo coś pamiętam takiego przy innym urządzeniu pionka.

 

Fostex i Pionek - T50RP i XDP100 

Nie będę naginał rzeczywistości i nie napiszę, że Pioneer świetnie radzi sobie z tymi słuchawkami bo na pewno można lepiej. Radzi sobie dobrze. Na tyle dobrze, że zdecydowałem się na zakup Fostexów. Do plusów zaliczam super scenę. Nie ogromną przez co pustą miejscami, ale z ładną dość spora sferą wokół głowy. Coś jak w HD600 (w senkach jest bardziej wysublimowana przejrzysta) L+P+G+D - dzieje się dookoła, jednak nie mamy wrażenia sztuczności. Podpinam pod wzmak HP-A8 MK2 jest jeszcze lepiej.

Głos/vocale nie są intymne/bliskie co lubię, a lekko odsunięte od ucha mimo to nie tracą nic ze swej szczegółowości.

Niskie potrafią załaskotać i dać ciarę w odpowiednim momencie. Jedynie przy rzeczach mocno dziejących się w świecie przesterów i rożnych udziwnień "muzycznoprzeszkadzajkowych" duet Fostex/pioneer radzi sobie słabiej - potrafi sie zgubić. Tu wpięcie słuchawek w coś lepszego wskazane, ale ja słucham tak mało takich rzeczy, że spokojnie mogę powiedzieć "wisi" mi to :) 

Góra w tych słuchawkach powinna mieć oddzielny rozdział. Dla mnie jest idealna. Niby jest jej sporo(?) ale na poziomie dobrego zestawu głośników :)  - wybrzmienia, smaczki bez żadnych złych naleciałości czy zniekształceń lub szklistych ukłuć i piasku.

Mimo to można lepiej i pewnie znajdzie się masa osób dla której "to nie gra"  lub "nie ma prawa grać", ale to co dają Fostexy już z Pionkiem zdecydowało, że zakupiłem T50RP.

 

To drugie obok V-jays moje ulubione słuchawki, gdzie wśród plusów musiałbym napisać:

+ za wywoływanie uśmiechu 

 

 

 

Dziś maiłem okazję posłuchać, bardzo bardzo fajne połączenie. Zakładasz i słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jd1210 napisał:

Do odtwarzania DSD trzeba jakoś specjalnie skonfigurować grajka?

nie :)

są ustawienia jedynie wyjścia cyfrowego do daca z natywnym wsparciem DSD

pionek w locie robi PCM

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hibi napisał:

nie :)

są ustawienia jedynie wyjścia cyfrowego do daca z natywnym wsparciem DSD

pionek w locie robi PCM

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwowało mnie w Pionku, że na słuchawki i głośniki po BT mam to samo EQ systemowe, a wszelkie third-party appki działały różnie. 

Więc postanowiłem zaradzić wrzucając V4A (Viper4Android) i mimo, że ktoś tutaj kiedyś pisał, że nie warto - to uważam, że warto. Możliwości dostosowania dźwięku z tym sterownikiem są ogromne i posiada dla mnie najważniejszy feature - mogę poustawiać osobne presety (włącznie z EQ) dla BT, głośnika, słuchawek, OTG. 

Sceptycznie byłem nastawiony do tego oprogramowania, ale takie Spectrum Extension robi niesamowitą robotę (symuluje bezstratne formaty podbijając pasmo na formatach stratnych) przy Spotifaju.

 

Niestety żeby wrzucić V4A musiałem wgrać recovery TWRP i zrobić roota. Użyłem TWRP, które na head-fi koleś zrobił dla Onkyo DP-X1 i wszystko elegancko śmiga, do roota mam SuperSU, żadne KingRooty (bloatuje system strasznie). Z tego co czytałem na head-fi JEST możliwość uceglenia sobie Pionka, ale root i recovery nie są tak dużą ingerencją, żeby go uwalić całkiem - da się go przywrócić flashując firmowy soft i recovery przez fastboota. 

Także jakby ktoś był zainteresowany, to mogę podrzucić linka do dedykowanego TWRP, ale odpowiedzialność jak zwykle przy takich zabawach - ja jej nie biorę za to co nawyczyniacie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarły w końcu vsoniki (bass) i okazuje się, że przez ten dziwaczny uchwyt u góry nie można zapodać bo się wtyczka nie mieści :( chciałem odkręcić, ale moje gumowe chińskie śrubokręty gną się jak cholera i już. Czas jutro na zegarmistrza lub kowala a teraz przepraszam się z porzuconym AK120 i gra to sobie razem po prostu świetnie. A niewygrzane przecież są. Nie mogę się już doczekać jak to będzie grało z pionkiem. Słuchaweczki na pewno warte tych 3 stówek z hakiem :) 

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arturos1967 napisał:

No i dotarły w końcu vsoniki (bass) i okazuje się, że przez ten dziwaczny uchwyt u góry nie można zapodać bo się wtyczka nie mieści :( chciałem odkręcić, ale moje gumowe chińskie śrubokręty gną się jak cholera i już. Czas jutro na zegarmistrza a teraz przepraszam się z porzuconym AK120 i gra to sobie razem po prostu świetnie. A niewygrzane przecież są. Nie mogę się już doczekać jak to będzie grało z pionkiem. Słuchaweczki na pewno warte tych 3 stówek z hakiem :) 

Może wystarczy przesunąć bumper po poluzowaniu śrubek.Jaki szeroki jest ten wtyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności