Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem te 3 wyżej, nic nie trybi. Team viewer to raczej do streamingu obrazu a ja potrzebuje tylko obsluge muzyki.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie Fostexy T40RP modowane przez Perula.

Po części mogę się zgodzić z opinią Wojtka nt. synergii z Pionkiem. Bardzo fajne granie, w miarę równe, ale chyba właśnie za równe dla mnie.

I zdecydowanie inne od tego, które aktualnie znam z Tesli w T70p. Po przesiadce na Fostexy brakuje mi wypełnienia na basie, przestrzeni i szklistości na górze, ale Fostexy ot takie mają być. Teraz mam pewnie 1,5 tygodnia przerwy od Beyerów, to może się przestawię i losy się odwrócą, ale na razie lepszym dla mnie graniem są T70p i na pełne T70 będę polował.

 

Oczywiście, nie wiem jak one się mają do stockowych T40, ale wg zapewnień jest znaczna poprawa.

 

PS. Pionek raczej nie ma większego problemu z wysterowaniem Fostexów. Słucham głośniej niż przeciętny słuchacz i na VLO i normal gain wystarcza mi 140-150. Jeśli nawet jakieś pasmo niedomaga, to podpięcie B1 jakoś specjalnie tego nie poprawia. Zmiana jest wyraźna, ale na pierwszy "rzut ucha" granie podoba mi się bardziej z "gołego" Pionka.

 

Dam znać jak się osłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie porównywałem 40/50 - ja mam 50 :) 

Stary jestem i przy muzyce sie relaksuję, ale tu sa też smaczki, które potrafią zaskoczyć " bo na innych słuchawkach tego nie było ". 

Przesiadka z T70 może być trudna Beyery grają górą dla wielu jak tu czytam za ostrą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, charakter grania 40 i 50 jest zbliżony. Nawet 50tki, to takie niby półotwarte słuchawki.

Zapomniałem wspomnieć, że T70p są zmodowane, a to zupełnie inne granie niż stock. Teraz góra jest na granicy sybilantów lub nawet lekko ją przekraczają, ale ja lubię takie granie.

W Fostexa mi tego brakuje. Dla Ciebie góra jest idealna, a moje określiłbym jako ciemne.

 

PS. Zarówno T40 jak i T70p mam na skórkowych padach HM5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z tu obecnych pamiętam zachwalał synergię Pionka i ER4XR. Nie grają one za ostro w tym układzie? Bas jakikolwiek się tam pojawia? I jak to wygląda w odniesieniu do HF3?

HF3 niestety u mnie np. na prawie wszystkich telefonach miały kaleczące uszy soprany, które musiałem niwelować equalizerem. Obecnie na J5 mam Noozxoide, które po części załatwia sprawę, ale i tak czasem boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłem z tymi 140/160. Spokojnie można słuchać na 130, więc wcale ze mną tak źle chyba nie jest.

No i coraz bardziej mi się te Fostexy podobają. Super wygodne są i świetnie izolują na zewnątrz (na HM5), ale niestety w drugą stronę jest gorzej.

Na tyle zrobiło się fajnie, że aż wyciągnąłem DT-R10 z szafy i już sobie przypomniałem jaką drogę obrałem :)

 

Z tego wszystkie, zaraz pojadę do pracy po T70p i sobie poporównuję w "majówkę", bo jednych muszę się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając Deezera mam strasznie denerwujący objaw. Mając włączony equalizer  gdy dam pauze i play  to eq mi się wyłącza choć widnieje jako aktywny. Musze kliknąć wył/wł  eq żeby znów było słychać dżwięk jaki sobie ustwaiłem :\  też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzalem gr07x (ponad 100 godzin) rozkoszuje się perfekcyjną muzyką z pionka (pliki offline  z applemusic w pionku na karcie sd,  upsamplowane do 192 , stockowy odtwarzacz).  Potem gram bezpośrednio z apki Apple Music... rozczarowanie, znika czarne tło, nie ma krystalicznej czystości, próbuje kilkanaście utworów , brak satysfakcji, perfekcja zniknęła... wracam do stockowego odtwarzacza, te same pliki offline z apki applemusic odtwarzane przez stockowy odtwarzacz upsamplowane domyślnie do 192 brzmią dużo lepiej.

1. jestem zmęczony?

2. Apka applemusic kaszani dźwięk?

3. To wszystko przez upsampling? / w stockowym odtwarzaczu tez słyszę różnicę miedzy upsamplingiem a jego brakiem,,jest słyszalna, ale nie jest tak wielka.../

4. Stockowy odtwarzacz jest wybitny?

 

Z czego gracie?

Porownajcie jakość ze streamingu offline a tych samych utworów upsamplowanych w stockowym odtwarzaczu... 

Może ja mam pecha tylko do Apple Music, że wujowo na androidzie gra?

stockowy odtwarza mi te 80GB muzyki z karty, która zgrałem z apki offline, ale gram tylko losowo, bo co prawda pliki czyta, ale tylko dźwięk, ani obrazu, ani tytułu utworu już nie...

 

 

Edyta 

 

W ER4XR - nie obserwuję w.w. zjawiska.

gr07x nie są przecież bardziej czułe niż ER4XR...

 

Czyli :

 

1) jestem zmęczony i

5) wydawało mi się...

 

albo...

 

6) stockowy odtwarzacz gra neutralnie ( i łapie synergie z muzykalnymi gr07x)

7) apka applemusic gra nasyconym dźwiękiem i NIE łapie synergii z gr07x ale łapie synergię z ER4XR...

 

jaja jakieś...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hibi napisał:

Z czystej ciekawości, panel ekranu jest wyjmowany przysawką w serwisie przy monobloku? Czy jak?

XDP-100R
 

To się wydaje logiczne chociaż może być też opcja że po odklejeniu z tyłu zaślepki anteny jest jakieś inne mocowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak :

stockowy player, pliki offline a Apple Music upsampling 192 / neutralne, równe jak stół imo granie /

gr07x perfekcja > ER4XR (za chudo)

 

Apka Apple Music offline

 

ER4XR perfekcja > gr07x (znika czarne tło, nie mam satysfakcji)

 

wnioski: stockowy odtwarzacz gra neutralnie, studyjnie, równo jak stół co służy melodyjnym, nasyconym gr07x a studyjnym etom już niekoniecznie a  apka Apple Music gra nasyconym dźwiękiem, co łapie synergie z ER4XR a już nasyconym melodyjnością gr07x szkodzi.

 

Możliwe to?

 

Tak mam na ucho: różnice jak miedzy Kliczko a Joshua 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności