Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w pionku prawie 80 GB AAC z Apple Music, które w stockowym odtwarzaczu upsampluję do 196, jazz, klasyka, rock od późnych lat 60 w górę, metal, elektroniki mało, chyba ze dyskografia DM się liczy, trochę popu i polskiej muzyki niemało.
i gra mi w trybie losowania, czyli jak radio, jak się nie podoba, nie mam ochoty, to ręka do kieszeni , guzik next na obudowie. Także samo z regulacją głośności. 
Miód. Nigdy nie miałem tak dobrze...
Aj, aj, aj, aż mnie po kieszeni zabolało!
rzuc mie linki jakieś...
moze grać będzie gorzej, mniej liniowo, może mu neutralność spaprzą, przestrzeń i detaliczność ? Może  nie będzie tak wybitny dźwiękowo podle moich gustów?

http://www.head-fi.org/t/821830/pioneer-xdp-300r-twin-dac-es9018k2m-balanced-out-android-mqa-2x-microsd-wifi-aptx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

 

Ja od zawsze swoje wszystkie DAP'y łącznie z Pionkiem ładowałem i ładuję przy pomocy ładowarki Natec 2A

 

 

2A  to jak zwykła do samsunga do smartfona tylko zastanawiałem się czy to nie za dużo bo to nie dx że baterię można samemu wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ceramic napisał:

Pytanko takie,czym ładujecie pionka? USB daje mało prądu a pionka niby powinno się ładować 1,5A.

Ja ładowałem Pionka dopiero raz (wczoraj przed pierwszymi osłuchami).

I jak z reguły nie mam oporów podpinać ładowarki 2A od tabletu, tak tutaj podpiąłem małą ładowarkę od Nokii Lumii.

Z16% do 100 ładowała mi jakieś 5 godz.20 min. Dosyć długo, ale jeśliby podpinać na noc to wydaje się spoko.

Poza tym ja nie będę z tym klocem,klockiem, klocuszkiem :wub: wychodził raczej z domu (hotelu,pensjonatu,kwatery), do tego mam Shanlinga M1, tak więc chyba można spokojnie ładować też w trakcie słuchania ???

Co tam za batka w sensie nie mocy ale rodzaju jest ? Nie chce mi się szukać, bo jeśli typowo smartfonowa to one lubią być doładowywane i nie ma się czym przejmować.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paratykus napisał:

Ja ładowałem Pionka dopiero raz (wczoraj przed pierwszymi osłuchami).

I jak z reguły nie mam oporów podpinać ładowarki 2A od tabletu, tak tutaj podpiąłem małą ładowarkę od Nokii Lumii.

Z16% do 100 ładowała mi jakieś 5 godz.20 min. Dosyć długo, ale jeśliby podpinać na noc to wydaje się spoko.

Poza tym ja nie będę z tym klocem,klockiem, klocuszkiem :wub: wychodził raczej z domu (hotelu,pensjonatu,kwatery), do tego mam Shanlinga M1, tak więc chyba można spokojnie ładować też w trakcie słuchania ???

Co tam za batka w sensie nie mocy ale rodzaju jest ? Nie chce mi się szukać, bo jeśli typowo smartfonowa to one lubią być doładowywane i nie ma się czym przejmować.

Ja podłączam power bank na 1A zawsze szybciej niż z kompa i bezpieczniej niż ładowarką 2A a do tego gdyby się uprzeć to i przenośnie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hibi napisał:


Jest 30tka z dwoma zegarami bez upsamplingu i mniejsza przy tym emoji3.png

Przecież pioneer to nie klon onkyo tylko wersja nie dla snobów,podobnie jak ta sama firma klepała kiedyś panasonica i technicsa a inna maranza i philipsa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no ... rozwala mnie ten Pionek. Zaraz podepnę Grado 325 w "sandałach" od Michauczoka.

Ciekawe czy mnie góra ogłuszy :P

Sorry, że post pod postem ...

Zapodałem sobie jeśli chodzi o jazz, płytę Gregory Portera "Liquid spirit" za którą dostał Grammy.

Jest na tej płycie przeważnie pianino i baryton Portera, który uważam za najprzyjemniejszy i najbardziej dojrzały na świecie ( na ten moment ).

No więc tak ... Słuchawek nie czuję ( Grado 325 ) na głowie, bo nie ma takiej możliwości skoro wyszły spod ręki Michauczoka.

 

Siedzę sobie gdzieś w klubie jazzowym, piję dobre alko ( faktycznie tak jest ), a Gregory w tej swojej dziwacznej czapeczce śpiewa tuż przede mną.

Jest tak nieprawdopodobna czystość podawanych dźwięków, separacja i holografia, że nie ma takiej możliwości żebym się zorientował, że słucham na słuchawkach.

No ja pierdzielę ... Po prostu zakochałem się w moich Gradosach i już rozumiem Gourneya, który będąc kiedyś u mnie "zapałał do nich ogromną miłością", a potem uzdatnił sobie bodajże numerek 125.

 

W sumie to powiem tak : stary już jestem, z wielu pieców chleb jadłem, wielu rzeczy słuchałem, zarówno portable jak i stacjonarnych, nie pisząc o tym na Forum, bo nie lubię się afiszować, ale powiem tak :

 

ten Pionek jest wyjątkowy.

 

Gourney, dzięki raz jeszcze, że byłeś tym ostatnim ogniwkiem w łańcuchu, które mnie przekonało żeby tego Pionka kupić.

 

Słuchajcie Ludzie, kupujcie, kupujcie jeśli będzie jeszcze tanio, bo to jest deal życia jeśli trafi w Wasze preferencje i synergię z posiadanymi słuchawkami.

Moje Gradosy 325 pędzi ze swobodą, rozmachem, lekkością, nieprawdopodobnym budowaniem klimatu, pozycjonuje instrumenty ... Szczegół, detal, opisanie dżwięków.

Jest wszystko. I jest ten jazzowy pęd.

No, po prostu ... jest ******ście.

 

PS.To nie jest adrenalina zakupowa.

Ona była wczoraj. Dziś piszę na chłodno i na spokojnie.

Edytowane przez paratykus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na headfonics 7 za tonalnośći i:

 

The 100r sports an ESS 9018K2M DAC…which is severely outdated…I’m talking iBasso DX90/ outdated by a few years. The DAP also uses a 9016K intended for amplification needs. I am having a very hard time here believing someone sat at a table somewhere in an Onkyo meeting room and told everyone the 100r should be using a years old DAC inside this $700us player, the same DAC used in the $299 iBasso DX90…oops wait, there are two 9018’s inside the DX90, not just one. There is only one inside the Pioneer 100r and it costs more than the price of the DX90 that is now obsolete.

 

I teraz nie wiem czy brzydko gra czy, że stare to do kosza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manuelvetro napisał:

@paratykus jestem tak szczęśliwy jak Ty :P 

Panie Bracie... Pan słuchał moich Gradosów ... Pan je opisał w Muzostajni,  a potem skasował wszystkie swoje wpisy ( za co masz klapsa na gołą dooopę harapem ).

Pan może pamiętasz jak pisałeś o moich Gradosach, że są "jak jak diament w kryształowym, czystym, górskim powietrzu".

Taki diament może ranić uszy górą. Z tym Pionkiem nie rani. Mogę słuchać na okrągło, do końca świata :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to jeden błąd w życiu człowiek popełnił? 

Moje sr60e by Michauczok @Gourney kupił, a też by pewnie szły pięknie z pionkiem. Ja dla przypomnienia jak nauszne brzmią zakładam sobie meze99 lub dt1990pro, by odetchnąć pełną piersią, a tak to Panie bracie ER4XR , gr07 Classic. Można powiedzieć, odkrywam dobre doki dzięki pionkowi, aż z nowej miłości zanabylem gr07x dzisiaj w trwającej jeszcze promocji...

 

Pionek, cholera nie dość, ze gra wybitnie, to pędzi genialnie doki i zupelnie dobrze duże słuchawki...

Wciąż jestem w ciężkim szoku.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, _dorian_ napisał:

Tymczasem na headfonics 7 za tonalnośći i:

 

The 100r sports an ESS 9018K2M DAC…which is severely outdated…I’m talking iBasso DX90/ outdated by a few years. The DAP also uses a 9016K intended for amplification needs. I am having a very hard time here believing someone sat at a table somewhere in an Onkyo meeting room and told everyone the 100r should be using a years old DAC inside this $700us player, the same DAC used in the $299 iBasso DX90…oops wait, there are two 9018’s inside the DX90, not just one. There is only one inside the Pioneer 100r and it costs more than the price of the DX90 that is now obsolete.

 

I teraz nie wiem czy brzydko gra czy, że stare to do kosza :D 

 

A w recenzji obok będą wychwalać wzmacniacz lampowy, wcale nie outdated. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _dorian_ napisał:

Tymczasem na headfonics 7 za tonalnośći i:

 

The 100r sports an ESS 9018K2M DAC…which is severely outdated…I’m talking iBasso DX90/ outdated by a few years. The DAP also uses a 9016K intended for amplification needs. I am having a very hard time here believing someone sat at a table somewhere in an Onkyo meeting room and told everyone the 100r should be using a years old DAC inside this $700us player, the same DAC used in the $299 iBasso DX90…oops wait, there are two 9018’s inside the DX90, not just one. There is only one inside the Pioneer 100r and it costs more than the price of the DX90 that is now obsolete.

 

I teraz nie wiem czy brzydko gra czy, że stare to do kosza :D 

Mogę się odnieść tylko do DX80, róznych Fiio, Sony A15, Shanling M1,Xduoo,kilku AKaczy,wielu smartfonów,jabłek nigdy nie jadłem.

Ci co mnie znają wiedzą, że ja słucham Muzyki, a nie kostek i sposobu ich amplifikacji.

Teraz mam fizycznie tylko DX80 i M1 - są  zmulone przy tym Pionku, po prostu. DX80 ma więcej mocy, więcej dołu, napędzi lepiej bardziej wymagające słuchafony, ale jest dla mnie zmulony. Brak mu polotu w reprodukcji dźwięku.

Ciężko mi się skupić, bo odkrywam na nowo płytę Danielssona "Salzau music on the Water", oczywiście na Pionku i Gradosach, a myślałem, że znam ją na pamięć.

Sorry, bo to zabrzmi jak głos nawiedzonego - nie wiedziałem do tej pory jakie ja mam Gradosy.

Ich synergia  z Pionkiem jest wybitna. Jestem w szoku. A takich staruchów jak ja, mało co jest w stanie zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności