Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Też je miałem, w wersji mk2 bodaj. Gdyby mi ktoś powiedział, że będę pędził k701 i dt1990pro PROSTO z pionka, tobym mu się kazał leczyć. Także , jak @Superata pędzi z niego t50rp mk3 normalnie skłonny jestem sprawdzić :P tylko coś zamilkł, może jednak nie da się...

5 minut temu, nsk napisał:

No to ciekawe, a ja nie mogę swoich 50 Ohm dynamików napędzić smartfonem :). Miałem te Fostexy i wiem jak musiałem rozkręcić Mojo, który jest chyba z 4x mocniejszy od Pionka. A i tak pewnie można lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, manuelvetro napisał:

Ja mam trzy niezle ampy, ale wolę solo. 

Pionka, tylko pionka. Resztę ustrojstw z ampami.

Tak czytam, czytam i zachodzę w głowę coś Ty tam Manu w Pionku poustawiał i jak (???) , że Ci mocy nie brakuje.

Ja uszy mam jak "nietopyrz" i głośna muzyka mnie po prostu rani. Natomiast ze słuchawkami 32 Ohm wyraźnie czuję, że Pionkowi mocy brakuje.

I nie chodzi tutaj o to, że decybeli za mało, ale takie wrażenie jest, że słuchawki nie są napędzane jak trzeba i nie mogę się za bardzo przez to skupić na muzyce.

To są reminiscencje z ostatniej nocy, bo dziś jeszcze nie słuchałem, a wczoraj to był pierwszy raz, więc możliwe, że mi się to zmieni, ale musiałem o tym napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain high, filtr sharp, 32 ohmowe Meze grają w w okolicach 120 plus minus 15, teraz 1990 pro 250 ohm, ale skuteczne tesle , słucham właśnie na 155, ale bywa, ze i 140 starcza. Przy VLO on, to są jeszcze mniejsze wartości. Amplifikacja dodaje nasycenia, ale ja kocham czystość , równość i neutralność, muzykę samą, bez upiększeń, dlatego mi pionek z ER4XR lub 1990pro gra najlepiej na świecie. Mam tylko czarne tło i muzykę przychodząca z nieskończoności i w nieskończoność idącą. Tak sobie wyobrażałem granie staxow, tak Rapture amp potrafił zagrać z hd600 FAW i k701 Fatso Furutech Audeos. Dobra bardziej dmuchał dynamikę. Ale ER4XR i dt1990pro są wystarczające dynamiczne z pionka, nie mam potrzeby, żeby mi głowę zdmuchnelo.. ściszylem właśnie dt1990 do 148, za dużo mocnego basu...

Ampów mam 5, tylko 3 ulubione miałem na myśli... Ibasso t5, corda meier quickstep, klon lehmana na częściach Rapture. O2 i microforum608 nie używam.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, krz napisał:


Daj mu tydzień :)

Prawda. Po dwóch, co prawda, tygodniach zamówiłem sobie drugi. Na zapas.

Pionek to jest moje dt1990pro / ER4XR. Świetna trójca. zostaje,  reszta, może się zmieniać. Zresztą, te trzy i endgame. Nie pragnę lepiej. Pragnienie ustało. Co nie znaczy, że pobawić się nie można... 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo bym brał, czyli ten pionek w balansie. Nic więcej mi nie potrzeba do szczęścia. Gr07x w drodze, także, chwilo, trwaj!

Jakby ktoś chciał mi dać to Onkyo za pionka, mogę dac zafoliowany nawet, nierozpakowany, plus coś ode mnie , fajne mam zabawki, można wybierać... mogę oddać gr07, xba-3, fidelio s2, Monki candy, klon lehmanna, o2, microforum 608, corda meier quickstep, dac sanskrit z zasilaniem tomanka, touch 4, dragonfly black, meze99 w ostateczności :P po handelek zapraszam na PW 

mialbym wtedy 1 pionka i 1 Onkyo :P taka parka...

10 minut temu, hibi napisał:

Niemiec czyści pułki przed nową wersją także wszystko przed tobą emoji3.png

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem : " To są reminiscencje z ostatniej nocy, bo dziś jeszcze nie słuchałem, a wczoraj to był pierwszy raz, więc możliwe, że mi się to zmieni, ale musiałem o tym napisać."

 

I zmieniło mi się ;)

 

Tzn.wyłączyłem VLO (gain był wtedy na normal), bez tego trybu gra dla mnie tak jakoś ... hmmm ... bardziej subtelnie i naturalnie?

Włączyłem w zwykłym trybie, gain na hight i to jest dla mnie to przy 32 Ohm.(skala 110-118 wystarcza mi w zupełności)

Włączyłem sobie Blade Runner ver.3 CD i odpłynąłem. Kurczę, zapominam, że na słuchawkach słucham.

Ma Coś w sobie ten Pionek. Gra z kulturą, bez nachalności, równo, przestrzennie.Czuję taką jakąś delikatność w podawaniu dźwięków ( ale nie w negatywnym sensie, a wręcz odwrotnie).Nie wiem jak on spisuje się przy ostrym łojeniu, bo nie słucham takiej muzy, ale do elektroniki jak powyższa, czy też Vangelis i akustyczny Vollenweider - ten grajek jest dla mnie stworzony pod taką muzykę. Pełny relaks i zadowolenie, prawdopodobnie przez tą delikatność i zupełny brak nachalności w podawaniu delikatnej muzyki.

I nareszcie nie czuję klaustrofobii po przesiadce z kolumn, a na to właśnie liczyłem biorąc go na odsłuch.

 

Ciekawe jak będzie z jazzem (raczej tym spokojniejszym ;) )

Edytowane przez paratykus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie mogę się doczekać, aż za bagatela 6-7 tygodni dostanę moje customy i posłucham ich z Pionkiem. Potem już będzie ciułanie na nowy kabel, ale zapodam im coś naprawdę kozackiego i będę mógł odlecieć :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo bym brał, czyli ten pionek w balansie. Nic więcej mi nie potrzeba do szczęścia. Gr07x w drodze, także, chwilo, trwaj!
Jakby ktoś chciał mi dać to Onkyo za pionka, mogę dac zafoliowany nawet, nierozpakowany, plus coś ode mnie , fajne mam zabawki, można wybierać... mogę oddać gr07, xba-3, fidelio s2, Monki candy, klon lehmanna, o2, microforum 608, corda meier quickstep, dac sanskrit z zasilaniem tomanka, touch 4, dragonfly black, meze99 w ostateczności  po handelek zapraszam na PW 
mialbym wtedy 1 pionka i 1 Onkyo  taka parka...
 

Pionek też ma BAL w nowej wersji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w pionku prawie 80 GB AAC z Apple Music, które w stockowym odtwarzaczu upsampluję do 196, jazz, klasyka, rock od późnych lat 60 w górę, metal, elektroniki mało, chyba ze dyskografia DM się liczy, trochę popu i polskiej muzyki niemało.

i gra mi w trybie losowania, czyli jak radio, jak się nie podoba, nie mam ochoty, to ręka do kieszeni , guzik next na obudowie. Także samo z regulacją głośności. 

Miód. Nigdy nie miałem tak dobrze...

5 minut temu, hibi napisał:


Pionek też ma BAL w nowej wersji

Aj, aj, aj, aż mnie po kieszeni zabolało!

rzuc mie linki jakieś...

moze grać będzie gorzej, mniej liniowo, może mu neutralność spaprzą, przestrzeń i detaliczność ? Może  nie będzie tak wybitny dźwiękowo podle moich gustów?

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, manuelvetro napisał:

Onkyo bym brał, czyli ten pionek w balansie. Nic więcej mi nie potrzeba do szczęścia. Gr07x w drodze, także, chwilo, trwaj!

Jakby ktoś chciał mi dać to Onkyo za pionka, mogę dac zafoliowany nawet, nierozpakowany, plus coś ode mnie , fajne mam zabawki, można wybierać... mogę oddać gr07, xba-3, fidelio s2, Monki candy, klon lehmanna, o2, microforum 608, corda meier quickstep, dac sanskrit z zasilaniem tomanka, touch 4, dragonfly black, meze99 w ostateczności :P po handelek zapraszam na PW 

mialbym wtedy 1 pionka i 1 Onkyo :P taka parka...

 

mialem kiedys onkyo i po balansie wcale nie gral lepiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Krzysiek, znaczy Awayeah wspominał, że balans w DP-X1 jest skopany. Bodaj wysoki poziom zniekształceń jak pamiętam, nawet podsyłał mi na PW wykresy pomiarowe bo myślałem nad przesiadką na XDP-300R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pionek spełnia oczekiwania nie ma co szukać dziury w całym,ja miałem chyba ze 3 lata dx90 i kolejny dap nabyłem dopiero jak ibasso zaginął w akcji.Byłem na tyle zadowolony że nie myślałem o nowym odtwarzaczu i teraz z pionkiem mam podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności