Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, angstrom napisał:

Nie jestem ekspertem, ale DX90 ma tylko VLO i zdaje się, że omija on sekcję wzmacniacza i śle sygnał z DAC-a (tak przynajmniej piszą). Pamiętam, że było to rozwiązanie dla niektórych dziwne.

W pionku jest niby VLO, ale czy jest gdzieś konkretnie napisane, że sygnał przez LO idzie z DAC-a (true line-out) a VLO przez wzmacniacz (emulated line-out) w celu ominięcia regulacji UE, czy jest to po prostu teoria spiskowa użytkowników?

Miałeś dxa?

 

5 minut temu, Spawn napisał:

 

VLO ma na celu ominięcie blokady głośności w UE. Wersja japońska nie ma w ogóle tej opcji tylko ma full głośność od razu. Co do tego czy to true line out to nie jest to takie proste.Jak line out jest na tej samej dziurce do której podłączasz słuchawki i urządzenie uruchamia full głośność to nie jest prawdziwy line out. W urządzeniach przenośnych z wiadomych względów dac i sekcja wzmacniająca to jedność i nie da się tej drugiej rzeczy pominąć.

W przenośnych jest LO jak w stacjonarkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hibi napisał:

Miałeś dxa?

W przenośnych jest LO jak w stacjonarkach

 

Mam DX-a, cały czas używam i jest to mój ulubiony grajek. Dlatego dziwi mnie trochę, że nie ma LO w przenośnych skoro np. iPod jest przenośny i ma LO (po modzie, ale się da), DX jest przenośny i ma LO, i to według producenta prawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hibi w niektórych tak, w niektórych nie. W pioneerze i ak300 jest funkcja wyjścia liniowego ale nie jest omijana sekcja wzmacniająca. Tak naprawdę to działa to w ten sposób że urządzenie podaje najczystszy sygnał na max volume i jest dopiero dławione przez kontrolę głośności. W urządzeniu stacjonarnym dedykowany dac podaje sygnał ze stałym natężeniem a kontrola głośności zostawiana jest wzmacniaczowi z kontrolą głośności.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hibi napisał:

VLO to tylko skrót od nazwy wymyślonej przez producenta aby komisja eu się nie kapła co zrobili dla użytkowników wyłączając blokadę :)

Też mi się tak wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, angstrom napisał:

 

Mam DX-a, cały czas używam i jest to mój ulubiony grajek. Dlatego dziwi mnie trochę, że nie ma LO w przenośnych skoro np. iPod jest przenośny i ma LO (po modzie, ale się da), DX jest przenośny i ma LO, i to według producenta prawdziwy.

Ma LO prawdziwe także się nie stresuj, tylko jest regulowane jak w niektórych stacjonarkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, angstrom napisał:

 

Mam DX-a, cały czas używam i jest to mój ulubiony grajek. Dlatego dziwi mnie trochę, że nie ma LO w przenośnych skoro np. iPod jest przenośny i ma LO (po modzie, ale się da), DX jest przenośny i ma LO, i to według producenta prawdziwy.

 

Prawdziwy bo masz do tego dedykowaną dziurke która omija wzmacniacz idąc inną ścieżką. To nie kwestia softu tylko hardwaru.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hibi napisał:

Ma LO prawdziwe także się nie stresuj, tylko jest regulowane jak w niektórych stacjonarkach

 

To nie stres, że DX ma true LO, to wiadomo. Kwestia jest tutaj Pionka, a ponieważ Panowie tak ładnie to wyjaśnili, zwłaszcza w kwestii omijania przepisów UE, że już wszystko jasne.

Reasumując - VLO Pionka to nic innego jak normalny sygnał, tyle, że nie ograniczony przepisami UE. Fixed LO Pionka, to prawdopodobnie nie czysty LO. Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Spawn - jeśli nie jest pomijana sekcja AMPa to nie jest true LO.
Niektóre stacjonarki mają regulowaną głośność na RCA/XLR, bo:
a) regulacja głośności odbywa się na poziomie sekcji DACa

b ) funkcja Pre, ale wciąż omijana jest sekcja AMPa, więc wciąż ni jak to się ma do rozwiązań w zminiaturyzowanym DAPie

Pełna racja po stronie Spawna - jak sekcja wzmacniająca nie jest pominięta to nie jest to true LO.

@angstrom
Tak, VLO to nic innego jak pominięcie blokady głośności narzuconej przez UE... ale czasem daje to dziwne defekty dźwiękowe w aplikacjach innych niż stockowa.

LO w Pionku to stała głośność, ale z racji budowy nie jest to true LO, a również sygnał przechodzący przez sekcję AMPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, crysis94 napisał:

Zawsze jak sporo zostanie z poprzedniego razu ;)

Bardzo rzadko tak się zdarza. Szczególnie przy tak mocno komentowanej rzeczy.

4 minuty temu, Gourney napisał:

I jeszcze trochę taniej niż był...

Cena dokladnie ta sama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w rękach tego Pioneera ale bardzo intryguje mnie ten wbudowany głośnik, nie spotkałem się z czymś takim w żadnym innym DAPe. Można go używać zamiast głośnika bluetooth? Jak głośno gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AndrePL napisał:

Nie miałem w rękach tego Pioneera ale bardzo intryguje mnie ten wbudowany głośnik, nie spotkałem się z czymś takim w żadnym innym DAPe. Można go używać zamiast głośnika bluetooth? Jak głośno gra?

To jest głośnik jaki posiada przeciętny telefon komórkowy więc KAŻDY głośnik bluetooth będzie grał nieporównywalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AndrePL napisał:

Nie miałem w rękach tego Pioneera ale bardzo intryguje mnie ten wbudowany głośnik, nie spotkałem się z czymś takim w żadnym innym DAPe. Można go używać zamiast głośnika bluetooth? Jak głośno gra?

W moim IP SE głośnik gra nieporównywalnie lepiej. Więc w sumie nie wiem do czego ma on służyć.

5 godzin temu, AndrePL napisał:

Nie miałem w rękach tego Pioneera ale bardzo intryguje mnie ten wbudowany głośnik, nie spotkałem się z czymś takim w żadnym innym DAPe. Można go używać zamiast głośnika bluetooth? Jak głośno gra?

W moim IP SE głośnik gra nieporównywalnie lepiej. Więc w sumie nie wiem do czego ma on służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby ktoś odpiął słuchawki i zapomniał wyłączyć DAP'a to po prostu głośnik mu przypomni, że on nadal działa ;) A tak na poważnie to wydaje mi się, że jest on przeznaczony np. do odtwarzania dźwięku przez Androida, jego aplikacje lub np. podczas przeglądania Internetu, żeby tylko coś było słychać. Do słuchania muzyki na pewno się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności