Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Gourney napisał:

 

Dla mnie VLO, które odpaliłem z ciekawości to tylko zwiększenie głośności, co przy moich niewymagających CIEMach/dokach w ogóle nie było potrzebne. Nie odnotowałem żeby dźwięk nabrał masy (jeśli to właśnie miałeś na myśli), ale jeszcze to sprawdzę.

Masy nie nabiera. Przynajmniej u mnie DT-880

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KarmazynowyW powerampie pioneer brzmi inaczej imho. Dźwięk się troche ociepla ale nie ma też już takich super technikaliów. Możliwe że to aplikacja ma bezpośredni dostęp do sprzętu a różnica wynika z innego silnika odtwarzania od stockowej appki ale spotkałem się też z teorią spiskową że inne aplikacje niż stockowa nie korzystają już z sabre tylko z jakiegoś tam innego daczka qualcomma wbudowanego w procesor.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

spotkałem się też z teorią spiskową że inne aplikacje niż stockowa nie korzystają już z sabre tylko z jakiegoś tam innego daczka qualcomma wbudowanego w procesor.

Na Tidalu i yt 100% Sabre lata, ten sam charakter i detal co przy odtwarzaniu z karty ;)

 

I jak dla mnie DAP niczego nie rozjaśnia, ani nie ochładza, imo trudno o bardziej neutralny DAP... oczywiście przez fakt lekkiego serwowania dźwięku z dużym napowietrzeniem i ogromną jak na DAPa sceną jest stopniu mniejszego dociążenia, ale wszystko imo w granicach neutralnego i naturalnego grania =)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie poza brakiem jednego zegara co zresztą poprawili w nowej wersji perfekcja.

Absolutnie czrne tło, wydajność układu, wymiary smartphona, perfekcyjne wifi, wykonanie.

Nie ma podbitych skrajnych pasm jak robi imo a$k, co może nie wszystkim pasować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zyygy1 napisał:

D

Dokładnie tak jak piszesz.

 

Jesteś pewny?

Na wszystko wyłączone, słucham na Triple Fi na 100-120.

Włączyłem tą opcję w Powerampie, musiałem zjechać do 80.

Potem zaznaczyłem VLO w ustawieniach, reset, i myślałem, że ogłuchne na 80.

Teraz mam mega głośno na 30-40... wtf?

 

Chyba coś zabugowałem, bo teraz słucham komfortowo na 15. :D

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, earphorny napisał:

Pytanie, czy ktoś może miał szansę porównać Pionka do Pono? Bo podoba misie granie Pono, ale brak streamu i przedpotopowy interfejs mnie dobija...

 

Pono jest bardzo muzykalny z fajną przestrzenią i sporym kopem na basie, określiłbym ten dźwięk jako "duży", pioneer przy nim ma jeszcze większą przestrzeń ale dla mnie ma odchudzony charakter z nastawieniem na detale i bardzo mało muzykalności. Musisz odsłuchać ale dla mnie to ogień i woda i ja bym nie zamienił dźwięku pono na pioneera nawet jakby mi dopłacili.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Noah napisał:

Dotarl i moj. Kilku osobom sie widac nie spodobal. Panowie, 1200zl, streamingi,dwa sloty na karte i gra... pfff mega dobrze. 

Gratulacje! Ja za mojego dałem 1400 z alledrogo i jestem nie mniej zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

Jesteś pewny?

Na wszystko wyłączone, słucham na Triple Fi na 100-120.

Włączyłem tą opcję w Powerampie, musiałem zjechać do 80.

Potem zaznaczyłem VLO w ustawieniach, reset, i myślałem, że ogłuchne na 80.

Teraz mam mega głośno na 30-40... wtf?

 

Chyba coś zabugowałem, bo teraz słucham komfortowo na 15. :D

na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

 

Ja bym tak sprawy nie upraszczał. Zdecydowanie słuchałem muzyki na Pionku, Onkyo, a teraz słucham muzyki, a nie detalu, na DX200.

 

 

Ok, to może inaczej: miłośnikom neutralnego i naturalnego grania ;) Pioneer przypadnie do gustu. Wszystkim innym niekoniecznie. Fantastyczny sprzęt zarówno za 1,2k jak i 2,2k, do końca z sobą walczyłem czy by go sobie nie zostawić bo może mi się jeszcze odwidzi. Przyjemnych odsłuchów Panowie, ja się odmeldowuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

Jesteś pewny?

Na wszystko wyłączone, słucham na Triple Fi na 100-120.

Włączyłem tą opcję w Powerampie, musiałem zjechać do 80.

Potem zaznaczyłem VLO w ustawieniach, reset, i myślałem, że ogłuchne na 80.

Teraz mam mega głośno na 30-40... wtf?

 

Chyba coś zabugowałem, bo teraz słucham komfortowo na 15. :D

 

Raz tak namieszałem z Powerampem i miałem podobnie. Teraz nie pamiętam, ale poza tym, że grał mega głośno to brzmiał źle w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zyygy1 napisał:

Chyba masz jakiś wybitny egzemplarz:-) Sprawdzę u siebie i dam Ci znać.

 

17 godzin temu, all999 napisał:

 

Raz tak namieszałem z Powerampem i miałem podobnie. Teraz nie pamiętam, ale poza tym, że grał mega głośno to brzmiał źle w tej konfiguracji.

U mnie działa tak jak napisałem wcześniej.

17 godzin temu, Superata napisał:

U mnie jest dziś tak :)

20170419_153203.jpg20170419_153122.jpg

Są ciary, śpiewam razem z Billy'm i muzyka wcale mi nie przeszkadza :) 

Superata daje to radę w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie fajne tylko ciężko sprawdzić jak się nie ma dobrego sklepu w pobliżu.W sklepach bezcłowych na lotniskach niestety zazwyczaj zamiast czegoś dobrego do testów wystawiają beznadziejne beats'y.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale DX90 ma tylko VLO i zdaje się, że omija on sekcję wzmacniacza i śle sygnał z DAC-a (tak przynajmniej piszą). Pamiętam, że było to rozwiązanie dla niektórych dziwne.

W pionku jest niby VLO, ale czy jest gdzieś konkretnie napisane, że sygnał przez LO idzie z DAC-a (true line-out) a VLO przez wzmacniacz (emulated line-out) w celu ominięcia regulacji UE, czy jest to po prostu teoria spiskowa użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, angstrom napisał:

Nie jestem ekspertem, ale DX90 ma tylko VLO i zdaje się, że omija on sekcję wzmacniacza i śle sygnał z DAC-a (tak przynajmniej piszą). Pamiętam, że było to rozwiązanie dla niektórych dziwne.

W pionku jest niby VLO, ale czy jest gdzieś konkretnie napisane, że sygnał przez LO idzie z DAC-a (true line-out) a VLO przez wzmacniacz (emulated line-out) w celu ominięcia regulacji UE, czy jest to po prostu teoria spiskowa użytkowników?

Żadna teoria spiskowa,przy włączonym vlo gra głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ale, czy cały sens LO nie polega właśnie na ominięciu wzmacniacza, żeby można było podłączyć inny. DX90 z LO też gra głośniej, co o niczym nie świadczy.

Różnicę w Pionku słychać, bo jest głośniej :-).

Tak sobie wkładam kij w mrowisko, no i ciekaw w sumie jestem jak to jest rozwiązane, ale nie aż tak, żeby niepokoić Panów Programistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, angstrom napisał:

Hmm... ale, czy cały sens LO nie polega właśnie na ominięciu wzmacniacza, żeby można było podłączyć inny. DX90 z LO też gra głośniej, co o niczym nie świadczy.

Różnicę w Pionku słychać, bo jest głośniej :-).

Tak sobie wkładam kij w mrowisko, no i ciekaw w sumie jestem jak to jest rozwiązane, ale nie aż tak, żeby niepokoić Panów Programistów.

Ja wychodzę z założenia że nie trzeba sprzętu audio rozkręcać na siłę jeżeli słuchanie sprawia przyjemność :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek ciekawski jest. Akurat tak mnie naszło na pytanie, a siedzę w pracy i nie mam jak sprawdzić, czy faktycznie nie ma różnicy (to, czy jest, czy jej nie ma jak to w subiektywnych ocenach dźwiękowych pozostaje przeważnie w sferze subiektywnej - niektórzy nie słyszą, niektórzy słyszą itp.). 

W sumie niby po co miałby producent dawać Fixed LO i Variable LO w jednm urządzeniu? Nie wiem, ale różne rzeczy juz się działy, więc wszystko tutaj jest możliwe.

Reasumując, skoro nie ma różnicy w dźwięku i na obniżeniu poziomu sygnału nie cierpi rozdzielczość, jak podobno ma to miejsce w true VLO, to jest mi wszystko jedno. I tak nie słucham przez VLO ;-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angstrom napisał:

Nie jestem ekspertem, ale DX90 ma tylko VLO i zdaje się, że omija on sekcję wzmacniacza i śle sygnał z DAC-a (tak przynajmniej piszą). Pamiętam, że było to rozwiązanie dla niektórych dziwne.

W pionku jest niby VLO, ale czy jest gdzieś konkretnie napisane, że sygnał przez LO idzie z DAC-a (true line-out) a VLO przez wzmacniacz (emulated line-out) w celu ominięcia regulacji UE, czy jest to po prostu teoria spiskowa użytkowników?

 

VLO ma na celu ominięcie blokady głośności w UE. Wersja japońska nie ma w ogóle tej opcji tylko ma full głośność od razu. Co do tego czy to true line out to nie jest to takie proste.Jak line out jest na tej samej dziurce do której podłączasz słuchawki i urządzenie uruchamia full głośność to nie jest prawdziwy line out. W urządzeniach przenośnych z wiadomych względów często dac i sekcja wzmacniająca to jedność i nie da się tej drugiej rzeczy pominąć. Jak urządzenie ma dwie dziurki z czego jedna do line out to sygnał na tej dziurce będzie słabszy niż na zwykłym wyjściu z kontrolą głośności z głośnością ustawioną na max. Wtedy mozemy mówić że jest prawdziwe wyjście liniowe bo sekcja wzmacniająca i kontrola głośności są omijane.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności