Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to etui, pisałem przecież nawet jakie są wymiary. Mogę użyczyć jeśli jest taka konieczność i nie ma innej opcji pod warunkiem, że wróci w całości i nie potną go w jakimś zakładzie. ;) Ciekaw jestem co  wyjdzie z tego projektu etui, bo chętnych chyba nie ma wielu, zależy jaka będzie cena. Gdybym został z Pionkiem, a cena i etui byłyby sensowne, może sam też byłbym chętny.

Co prawda cały czas jeszcze biję się z myślą czy Pioneer zostanie na dłużej, czy może jednak X5III. Jeśli jednak zrezygnowałbym z obydwu to chyba jedynie na rzecz AK KANN, ale to jedynie w cenie preorderowej. A termin do końca preorderu krótki i perspektywa wydania w ciemno 4K na kolejnego nieznanego DAPa, więc robi się to mało prawdopodobne. 

Pioneer gra bardzo dobrze, ale FiiO też twardy zawodnik, dużo mu nie brakuje, może nie ma takiej finezji i wyrafinowanego brzmienia, ale bardziej muzykalny i całkiem funkcjonalny, bardziej też poręczny. Wydawał mi się z początku chłodny, zwłaszcza względem starszej wersji X5, ale w porównaniu do Pioneera jest cieplejszy. Gra takim fajnym bardziej miękkim łagodnym,plumkającym basem z mniejszą dynamiką od Pionka, ale do spokojniejszej muzyki idealnie,  wysuwa wokale na pierwszy plan, gdy tak słucham go teraz na KZ ZST. :) 

Pioneer to duży klocek, nieporęczny, chociaż przyzwyczajam się do niego, z etui już lepiej leży w ręce. Ze względu na bardziej neutralny charakter zgrywa się jak do tej pory bez problemu ze wszystkimi moimi słuchawkami, świetnie gra z UE Triple.Fi 10. A to dla mnie duży plus.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2017 o 15:48, digitalimported napisał:
Nie jestem pewien, czy to właściwy temat na takie pytanie, ale wydaje mi się, że tutaj mogę liczyć na największy odzew. Otóż, czy jest ktoś z Wrocławia w posiadaniu Pionka, kto chciałby się spotkać i użyczyć na chwilę w celu sprawdzenia czy dobrze zgrywa się z moimi Etami HF3? Z tego co czytałem, to Pionek gra bardzo analitycznie, czyli tak jak Ety i obawiam się, że to już będzie overkill w stronę neutralności.

@krz
ew. jakbys chcial kupic nowke to mam dobre zrodelko (nie ja - zeby nie bylo :P)

Edytowane przez bruno63
poprawka związana z danymi osobowymi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2017 o 15:48, digitalimported napisał:

Nie jestem pewien, czy to właściwy temat na takie pytanie, ale wydaje mi się, że tutaj mogę liczyć na największy odzew. Otóż, czy jest ktoś z Wrocławia w posiadaniu Pionka, kto chciałby się spotkać i użyczyć na chwilę w celu sprawdzenia czy dobrze zgrywa się z moimi Etami HF3? Z tego co czytałem, to Pionek gra bardzo analitycznie, czyli tak jak Ety i obawiam się, że to już będzie overkill w stronę neutralności.

Jak potrzebujesz, to zapraszam do siebie, ale najlepiej jakiś weekend :)

 

@Bernie,

zgłoszę się do Ciebie :P

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ICTC napisał:

Ja już nie mam. Dla mnie ta nijakość, chudość dźwięku była nie do przeskoczenia. :( Nawet bardzo muzykalne słuchawki, żeby nie napisać basowe Cardasy A8 straciły uderzenie.

 

U mnie to samo i szczerze mówiąc po zakupie HTC 10 zupełnie nawet nie tęsknie za pionkowymi super funkcjami i streamingami bo telefon robi to samo do tego jest mniejszy, ma własny internet i jedyne czego nie ma to 2 slotów SD. Nawet dźwiękowo przyjemniejszy w odbiorze chociaż oczywiscie nie ta klasa technikaliów.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się co zrobić. iPhone SE gra nieźle z posiadanymi przeze mnie IEMami. Z jednymi jest czysty fun, z drugimi detale i inne smaczki. Ładnie się uzupełniają. Czekam na ruch mp3store w sprawie AK300 może kupię ponownie. Ewentualnie nowy gracz - Opus 3. Jedynka gra fajnie, rozrywkowo.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

U mnie to samo i szczerze mówiąc po zakupie HTC 10 zupełnie nie tęsknie za ionkowymi super funkcjami i streamingami bo telefon robi to samo do tego jest mniejszy, ma własny internet i jedyne czego nie ma to 2 slotów SD. Nawet dźwiękowo przyjemniejszy w odbiorze chociaż oczywiscie nie ta klasa technikaliów.

 

A u mnie zupełnie inaczej. Wspaniale gra z dt1990pro, wybitnie z ER4XR , nieźle z meze99  i każdymi dokami ( kz zst, xba-3, fidelio s2, Monki candy) dużo lepiej niż inne grajki (iPhone 4s, iphone5, touch6, iPad mini 2, a200p, DFB, nawet amplifikowane Ibasso t5 czy corda meier quickstep). Uwielbiam , bo wreszcie nic mi nie psuje charakteru  neutralnych i równych dt1990pro i ER4XR , a w.w. cechy plus niewątpliwa techniczna doskonałość i niebywała przestrzenność pionka z resztą słuchawek zgrywają się wspaniałe. Nawet amplifikacja pionka mnie nie rajcuje, bo psuje mi jego neutralny, równy charakter. Wolę solo. Co użytkowo mnie rajcuje totalnie, bo nie miałem jeszcze grajka, który pędził mi wszystko, tak doki , jak nauszne. Nie mogę się otrząsnąć z szoku. Nawet planuję zakup drugiej sztuki, na zapas. :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy lubują się w słuchaniu detali a nie muzyki a są też tacy dla których przy pewnym poziomie SQ barwa dźwięku jest najważniejsza. Należę do tych drugich. Właśnie słucham z SE i wcale nie kręcę głową z niesmakiem. Choć oczywiście szału nie ma. Szał był z AK300 ale dopadła mnie słabość po zakupie Pionka i sprzedałem (2000 powodów ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, teraz to już sam nie wiem, byłem praktycznie zdecydowany, nawet do ICTC pisałem w tej sprawie, ale po kilku tego typu opiniach stwierdziłem, że bez przesłuchania na żywo się nie obejdzie w tym wypadku. Po kolejnej wypłacie planuję jeszcze zakup ER4XR, a tutaj widziałem także głosy, że z tymi dokami Pionek gra cudnie - tylko w którą stronę? Zakładam, że neutralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ceramic napisał:

Też się zastanawiam jak po takim odtwarzaczu można chcieć wrócić do słuchania z telefonu no chyba że do onkyo granbeat .

 

Kwestia podejścia, przy dobrym stacjonarnym dacu i wzmacniaczu to i tak wszystkie te przenośne grajki można wrzucić do jednego wora i utopić w rzece bo żaden nie gra. Nie polecam porównań łeb w łeb bo przepaść jest ogromna. Niestety więcej słucham przenośnie niż stacjonarnie więc mając do wyboru nie słuchać nic przenośnie, zostać w domu lub wybrać coś co gra najlepiej lub jest najwygodniejsze. No i jak chce najlepiej to mam colorfly c10 (lepiej gra shozy alien gold i c4 ale one dla mnie już są nieakceptowalne użytkowo) a jak chce najwygodniej to dobry telefon grający jak średnia półka dap'ów wystarcza.

 

@manuelvetro

U mnie er4xr rozminęły się z pionkiem ale przyznam szczerze że jestem zdziwiony że to gra razem dobrze. Xr nie są tak wybredne jak er4s ale to nadal analityczne słuchawki. Ma to razem jeszcze jakąś muzykalność i barwe czy już same detale?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn, miałeś okazję posłuchać AK300? Co sądzisz? Gdzieś tam nasze podejście do dźwięku chyba się pokrywa, dlatego jestem ciekawy opinii o AK względem Pionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie słuchanie muzyki z telefonu odpada chociażby ze wzg. na to że w nowych smartfonach czas działania baterii to już nie to co w archaicznej nokii 3210 a jak jeszcze baterię doją słuchawki podczas odtwarzania muzyki to jakaś pomyłka żeby nosić telefon z cały czas podłączonym powerbankiem. Noszenie drugiego telefonu jako odtwarzacza nawet nie skomentuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy lubują się w słuchaniu detali a nie muzyki

 

Ja bym tak sprawy nie upraszczał. Zdecydowanie słuchałem muzyki na Pionku, Onkyo, a teraz słucham muzyki, a nie detalu, na DX200.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy

 

Nie tylko miałem okazję go posłuchać ale nawet go kupiłem :D Zaraz po tym jak sprzedałem pioneera ;) 

 

Pioneer dla mnie był chudy, nie w sensie że miał mało basu tylko dźwięk sam w sobie nie miał masy i przez to był dla mnie dwuwymiarowy. Nie wgryzał się w nagranie, nie był angażujący i nie był bezpośredni.

 

AK300 brzmiał dla mnie dużo lepiej, była masa, było mięso oraz czuć było coś co nazwałbym wyrafinowaniem. To co mi w nim nie pasowało to połączenie przyciemnionej góry i sporej ilości subbasu przez to brzmiał dla mnie troche duszno. I tutaj znowu odebrałem go jako nie dokońca bezpośrednie granie.

 

C10 z którą przegrały obydwa dapy nie jest tak dobra technicznie ale za to maksymalnie angażuje, super wgryza się w naturę muzyki, jest bardzo bezpośrednia i muzykalna. Jedynie C10 w tamtym czasie ze znanych mi dapów posiadała pewne aspekty dźwięku znane mi z mojego stacjonarnego toru między innymi głębie czy barwe bez buły.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spawn napisał:

 

 

@manuelvetro

U mnie er4xr rozminęły się z pionkiem ale przyznam szczerze że jestem zdziwiony że to gra razem dobrze. Xr nie są tak wybredne jak er4s ale to nadal analityczne słuchawki. Ma to razem jeszcze jakąś muzykalność i barwe czy już same detale?

W nieskończonej przestrzeni, z czarnego tła wyłania się Muzyka.

Muzykalność dla mnie to Muzyka czysta, możliwie niezakłócona charakterem sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, Spawn napisał:

@Karmazynowy

 

Nie tylko miałem okazję go posłuchać ale nawet go kupiłem :D Zaraz po tym jak sprzedałem pioneera ;) 

 

Pioneer dla mnie był chudy, nie w sensie że miał mało basu tylko dźwięk sam w sobie nie miał masy i przez to był dla mnie dwuwymiarowy. Nie wgryzał się w nagranie, nie był angażujący i nie był bezpośredni.

 

AK300 brzmiał dla mnie dużo lepiej, była masa, było mięso oraz czuć było coś co nazwałbym wyrafinowaniem. To co mi w nim nie pasowało to połączenie przyciemnionej góry i sporej ilości subbasu przez to brzmiał dla mnie troche duszno. I tutaj znowu odebrałem go jako nie dokońca bezpośrednie granie.

 

C10 z którą przegrały obydwa dapy nie jest tak dobra technicznie ale za to maksymalnie angażuje, super wgryza się w naturę muzyki, jest bardzo bezpośrednia i muzykalna. Jedynie C10 w tamtym czasie ze znanych mi dapów posiadała pewne aspekty dźwięku znane mi z mojego stacjonarnego toru między innymi głębie czy barwe bez buły.

Tylko ta chudość kompletnie mija mu przy VLO :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Jasne że każdy ma tam swoje preferencje ale pioneer odchudza brzmienie, najbardziej instrumentów smyczkowych i dętych więc coś tam jednak zakłóca ;) 

 

@Superata

Ja go używałem tylko z VLO bo bez tego to na er4s brakowało mu mocy dosyć wyraźnie. Testowałem też na beyerach T1, i D7000 żeby nie było że tylko iemy mu nie spasowały ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, czy w ustawieniach w Powerampie > Silnik dźwięku > zaawansowane narzędzia > bezpośrednia kontrola głośności - jest równoznacze z włączeniem VLO w ustawieniach systemu? Bo Pionek dostaje wtedy ok 30% mocy więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Czy ktoś może wie, czy w ustawieniach w Powerampie > Silnik dźwięku > zaawansowane narzędzia > bezpośrednia kontrola głośności - jest równoznacze z włączeniem VLO w ustawieniach systemu? Bo Pionek dostaje wtedy ok 30% mocy więcej.

Dokładnie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dla mnie jest ok, a głównie słucham jazzu plus starocie. Rozstrzał mam duży :) 

Jedyne do czego mogę się przyczepić to pianinko lub fortepian brzmi - własnie sucho bez wybrzmienia, ale własnie za skrzypce i dęciaki go cenię w aspekcie połączenia z HD600

Każdemu mówię odsłuch!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Superata napisał:

Tylko ta chudość kompletnie mija mu przy VLO :) 

 

Dla mnie VLO, które odpaliłem z ciekawości to tylko zwiększenie głośności, co przy moich niewymagających CIEMach/dokach w ogóle nie było potrzebne. Nie odnotowałem żeby dźwięk nabrał masy (jeśli to właśnie miałeś na myśli), ale jeszcze to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności