Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

@spawn - już trochę tego doświadczam przesiadając się z c4 na dx90 i jest na początku ciężko, bo muzyka gra, ale nie brzmi - na tych samych słuchawkach i utworach różnica może być kolosalna. Jeżeli pionek będzie generował jeszcze większą przepaść w sposobie prezentacji to słabo to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gourney napisał:

@spawn - już trochę tego doświadczam przesiadając się z c4 na dx90 i jest na początku ciężko, bo muzyka gra, ale nie brzmi - na tych samych słuchawkach i utworach różnica może być kolosalna. Jeżeli pionek będzie generował jeszcze większą przepaść w sposobie prezentacji to słabo to widzę...

Raczej w drugą stronę... Z pamięci - DX90 jest trochę chudszy, jaśniejszy i bardziej "niemuzykalny" od Pionka.

Największa różnica będzie w scenie - C4 gra blisko, stosunkowo intymnie, pozwala całkowicie zanurzyć się w muzyce.

XDP oddala scenę, przez to jest ona bardzo duża i na szerokość i na głębie, ale to już definiuje jego granie i praktycznie uniemożliwia zbliżenie się do "szkoły grania" C4. Chyba obu światów połączyć się nie da, ale ja ciągle mam na to nadzieję :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, awayeah napisał:

Raczej SQ się poprawia bo hamulce mocowe zostają zdjęte. 

Problem jest inny - przy VLO zaczynają szaleć aplikacje inne niż stockowa. Pojawiają się zniekształcenia i inne syfy w dźwięku (chyba że już to naprawili w firmwarze). Ja i tak nie stosuje innych aplikacji bo moim skromnym zdaniem  w DAPach zawsze najlepiej gra stockowa, a nie żadne tam PowerAmpy czy Hiby, ale jednak Tidala bym chciał mieć i nie doświadczać z nim problemów. 

To jeden, chyba główny z powodów dla których go wcześniej sprzedałem. 

Czyli na stockowej aplikacji jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awayeah napisał:

Problem jest inny - przy VLO zaczynają szaleć aplikacje inne niż stockowa. Pojawiają się zniekształcenia i inne syfy w dźwięku (chyba że już to naprawili w firmwarze).

To i tak dobrze, że chociasz stock gra jak powinien bo w AK300 na LO też pojawiają się cyfrowe śmieci przy przełączaniu utworów, a tam nie ma innego odtwarzacza niż stockowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal wariuje na VLO? Pogarsza się jakość dźwięku? Może najnowszy soft to naprawił? Do IEMow wystarczy pewnie fabryczne ustawienie. :)

Edytka: pytałem o dźwięk z dziurki słuchawkowej. 

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, OswaldB napisał:

No to pozamiatane. A już się napaliłem.

Nie wiem czy jakikolwiek DAP poradzi sobie z HE400i. Może DX100, DX200. Słuchałem ich z dx90 i HM901 balanced i obu playerom wyraźnie brakowało prądu. 

 

2 godziny temu, Bernie napisał:

Czyli na stockowej aplikacji jest OK?

Tak. Chociaż PowerAmp był w stanie zepsuć stockową również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, awayeah napisał:

XDP oddala scenę, przez to jest ona bardzo duża i na szerokość i na głębie, ale to już definiuje jego granie i praktycznie uniemożliwia zbliżenie się do "szkoły grania" C4. Chyba obu światów połączyć się nie da, ale ja ciągle mam na to nadzieję :)

Brzmi to jak idealny kompan do moich IT03... Wiem, że Vaiet ma taki zestaw i chwali - ktoś jeszcze może potwierdzić, że to dobre połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Jest szansa, że wysteruje AKG K545? One chyba są łatwe do napędzenia... Strasznie lubię te słuchawki (myślę, że między innymi dlatego, że mają podobną sygnaturę do IT03). Aktualnie ich nie mam ale chciałbym wkrótce je nabyć ;)

EDIT: a jak wg Was wypada Pionek w porównaniu z preorderową "gwiazdą" FiiO X5 III?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, awayeah napisał:

Raczej SQ się poprawia bo hamulce mocowe zostają zdjęte. 

Problem jest inny - przy VLO zaczynają szaleć aplikacje inne niż stockowa. Pojawiają się zniekształcenia i inne syfy w dźwięku (chyba że już to naprawili w firmwarze). Ja i tak nie stosuje innych aplikacji bo moim skromnym zdaniem  w DAPach zawsze najlepiej gra stockowa, a nie żadne tam PowerAmpy czy Hiby, ale jednak Tidala bym chciał mieć i nie doświadczać z nim problemów. 

To jeden, chyba główny z powodów dla których go wcześniej sprzedałem. 

Nie widzę sensu stosować innych aplikacji jeśli dostaję taką jakość i możliwość napędzenia HD600 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam - wiem, że polecane jest to etui: http://allegro.pl/etui-z-klapka-5-uniwersalne-15x7-cm-niebiesk-i6518354766.html, natomiast chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma doświadczenia z takim: http://allegro.pl/kabura-etui-stick-universal-4-7-5-3-15x7-5x10cm-i6709601398.html. Wymiary są +/- takie same, a to drugie wydaje mi się po prostu wygodniejsze...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś HE400i z AK120. Jak pamietam , podobało mi się. Bardiej niż z FLC 2.

 

Pionek jest ogólnie jasny, oszczędny w basie, przestrzenny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lord Rayden napisał:

Próbowałem kiedyś HE400i z AK120. Jak pamietam , podobało mi się. Bardiej niż z FLC 2.

 

Pionek jest ogólnie jasny, oszczędny w basie, przestrzenny ?

 

Przestrzenny - bardzo, scena jest oddalona od słuchacza i bardzo duża.

Oszczędny w basie - nieszczególnie, powiedziałbym. że oddaje charakter słuchawek w tym zakresie. Nie zrekompensuje braków w subbasie, nie wyrówna górki w midbasie, ale jeżeli słuchawki potrafią zejść bardzo nisko to Pioneer to pokaże.

Wydaje się raczej neutralny - ani specjalnie jasny, ani też na pewno nie ciemny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lord Rayden napisał:

Próbowałem kiedyś HE400i z AK120. Jak pamietam , podobało mi się. Bardiej niż z FLC 2.

 

Pionek jest ogólnie jasny, oszczędny w basie, przestrzenny ?

@Lordzie,

na kawę dalej mnie nie wyciągniesz, ale chętnie Ci udostepnię Pionka na testy.

Sam zweryfikujesz co potrafi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, awayeah napisał:

 

Przestrzenny - bardzo, scena jest oddalona od słuchacza i bardzo duża.

Oszczędny w basie - nieszczególnie, powiedziałbym. że oddaje charakter słuchawek w tym zakresie. Nie zrekompensuje braków w subbasie, nie wyrówna górki w midbasie, ale jeżeli słuchawki potrafią zejść bardzo nisko to Pioneer to pokaże.

Wydaje się raczej neutralny - ani specjalnie jasny, ani też na pewno nie ciemny.

Na tym mi właśnie najbardziej zależało - oddanie charakteru słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Onkyo gra z Sennheiserami HD598 i Denonami AH-MM400. I o ile z Senkami wydaje mi się, że dźwiękowi brakuje troszkę masy (za to jest przestrzeń), to z Denonami w mojej opinii grajek współpracuje znakomicie.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Moje Onkyo gra z Sennheiserami HD598 i Denonami AH-MM400. I o ile z Senkami wydaje mi się, że dźwiękowi brakuje troszkę masy (za to jest przestrzeń), to z Denonami w mojej opinii grajek współpracuje znakomicie.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Korzystasz z VLO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2017 o 21:08, Gourney napisał:

Pytanie mam - wiem, że polecane jest to etui: http://allegro.pl/etui-z-klapka-5-uniwersalne-15x7-cm-niebiesk-i6518354766.html, natomiast chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma doświadczenia z takim: http://allegro.pl/kabura-etui-stick-universal-4-7-5-3-15x7-5x10cm-i6709601398.html. Wymiary są +/- takie same, a to drugie wydaje mi się po prostu wygodniejsze...?

 

Ten drugi, który podałeś byłby całkiem ok, tylko fajnie by było wyciąć jakieś okienko na wyświetlacz, i to obszyć u tapicera żeby się nie strzępiło. Taka usługa nie powinna kosztować majątku, a byłaby konkurencja dla oryginalnego etui :-)

Pomyślę nad tym, jak otrzymam swój z Ibooda :-)

Edytowane przez Skora
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności