Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Dawindyk, grubby, dzieki za odpowiedzi w kwestii wzmacniacza. Ogolnie nie zalezy mi na tworzeniu kanapki portable, bardziej ma to byc przenosny zestaw domowy, takze waga i rozmiar Headonica nie maja znaczenia. Pomysle nad tym, chodzi mi tez po glowie Burson Soloist mk 2, ale on juz ze wzgledu na wylaczna mozliwosc zasilania z sieci jest mniej mobilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę... Tak sobie myślę... Ktoś może mi potwierdzić, że to nie szumi nic a nic i na FLC będzie spokój przy cichym słuchaniu? I dlaczego Fatso wyżej stawia N5?

 

Meh. problemy z gniazdem jack są częste?Ktoś tutaj chyba pisał kiedyś o tym i widzę na head fi również.

 

Podobno XDP300R ma to poprawione

http://www.audiosanctuary.co.uk/pioneer-xdp-300r-portable-player.html

 

Nie wiem czy się pakować w to za takie pieniądze.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Pioneer mogę mieć w dobrej (chyba) cenie ale boję się, że mi padnie gniazdo jack po pół roku tak jak w telefonie :( W 300R główny bajer to poprawione rzekomo gniazdo.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście. A ja mam czas bawić się w gwarancję. Do dupy jak się gniazda sypią. Zwłaszcza w sprzęcie za takie pieniądze gdzie w chińskich telefonach z androidem albo średniej Xperii wytrzymywały mi te elementy latami przy częstym używaniu. To nie w porządku coś tutaj czy ja mam za wysokie wymagania? Dymają producenci ludzi na tych DAPach już nie tylko przez braki w sofcie ale i takie rzeczy.

Może jestem dziwny ale chciałbym coś co się nie rozpada podczas normalnego użytkowania.

I jak z szumieniem? X3 jest fajne ale było by fajniejsze jakby nie szumiało. I jednak brakuje mi wygodniejszej obsługi przy dużej bazie muzyki. PowerAMP mnie rozpieścił.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie w porządku coś tutaj czy ja mam za wysokie wymagania? Dymają producenci ludzi na tych DAPach już nie tylko przez braki w sofcie ale i takie rzeczy.

 

Nie w porządku, ale przynajmnie soft tu jest dopracowany. Jest taki wybór dapów, że nie ma co jęczeć, tylko wybierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Onkyo te gniazda też takie delikatne. Zsunął mi się odtwarzacz z wersalki i upadł pod niedużym kątem na wpiętą wtyczkę minijack ale rozpieprzyło się gniazdo. Dźwięk był bez zmian, ale każda wtyczka wsuwała się i wysuwała bardzo luźno, nawet przy niewielkim ruchu. Więc wysłałem DAPa do serwisu z obawą że nie uznają mi gwarancji (mea culpa). Czekałem równy miesiąc. Dostałem nowy egzemplarz, bo usterka okazała się nienaprawialna. Teraz obchodzę się z odtwarzaczem jak z jajkiem...

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkyo po balansie to zaden progres w stosunku do SE wiec to tyle jesli chodzi o nowego pionka

Czyżby? Ja tam osobiście słyszę różnicę (i nie chodzi tylko o głośność) na sine i na FLC8S - zwłaszcza w ciut lepszej separacji.

I **** bo mi się podoba od dawna ale kupić a potem się wściekać? łeeeeeeee

 

Polecicie coś?

Rozsądek? Ilu osobom padło to gniazdo i w jakiej wersji? Znasz jakiś odtwarzacz z którym nikt nigdy nie miał problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na kabelki zbalansowane do moich nauszników i zobaczymy czy będzie różnica nie tylko w głośności.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Onkyo te gniazda też takie delikatne. Zsunął mi się odtwarzacz z wersalki i upadł pod niedużym kątem na wpiętą wtyczkę minijack ale rozpieprzyło się gniazdo. Dźwięk był bez zmian, ale każda wtyczka wsuwała się i wysuwała bardzo luźno, nawet przy niewielkim ruchu. Więc wysłałem DAPa do serwisu z obawą że nie uznają mi gwarancji (mea culpa). Czekałem równy miesiąc. Dostałem nowy egzemplarz, bo usterka okazała się nienaprawialna. Teraz obchodzę się z odtwarzaczem jak z jajkiem...

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Oddałeś do sprzedawcy, czy bezpośrednio kontaktowałeś się z serwisem? Może to kwestia przyzwyczajenia do DX80, gdzie gniazdo było mega ciasne, ale mam wrażenie, że coś za łatwo wypina się wtyczka w moim XDP-100r. Nie przerywa rzecz jasna, ani nic z tych rzeczy... No ale mając DAPa w kieszeni byle co i wtyczka wyłazi, a to wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I **** bo mi się podoba od dawna ale kupić a potem się wściekać? łeeeeeeee

 

Polecicie coś?

Rozsądek? Ilu osobom padło to gniazdo i w jakiej wersji? Znasz jakiś odtwarzacz z którym nikt nigdy nie miał problemu?

 

 

Z S7 obchodziłem się delikatnie i mam uszkodzone gniazdo. Nie pociągnąłem za kabel, nie upadł mi telefon ani nic - po prostu trzeszczy przy samym dotknięciu kabla/wtyczki a gniazdo jest poluzowane. Ba! Nosiłem nawet w etui z zaślepkami na gniazdo jack i usb.

Tak jak napisałem wcześniej, w starych telefonach i odtwarzaczach nie uważałem i zupełnie nic się z nimi nie działo nigdy (no może Clip+ którego oddałem jak się gniazdo wyrobiło).

 

Widać po kilku ostatnich wpisach, że jednak to powszechna wada. Na head fi też o tym ludzie piszą.

Jak dla mnie to bardzo bardzo słabo bo chcę kupić raz a dobrze a nie żonglować sprzętem i użerać się z serwisami.

 

Z tego co wyczytałem to Onkyo DP X-1A ma ten element poprawiony. Na ile to prawda to nie wiem. I gdzie taki model kupić?

 

Ok, stanęło na OPUS vs Onkyo/Pioneer. I znowu zgrzyt bo OPUS chyba krócej na baterii trzyma. W pionku mi taki czas pracy jeszcze odpowiada.

Niby jest wiele DAPów do wyboru ale z każdym coś nie tak a swoje kosztują.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności