Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

TFZ Balanced 2M


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mi najlepiej grają na najmniejszych z zestawu, ale wtedy izolacja jest najgorsza. Na każdych większych góra jest za bardzo obcięta (dx90). Zastanawiam się, czy ten adapter rezystancyjny od etów doda im trochę góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też miałem problem z dopasowaniem ich. Spore są i ciężkie (mam wersje czarną) przez co z początku wydaje się, że będą wypadać z uszu ale ostatecznie pasują mi OTE z największymi tipsami z szerokim otworem (zakładam że te są neutralne), a jeszcze ciut lepiej z analogicznymi tipsami od Ostry, ale to pewnie kwestia tego że izolacje mam najlepszą na możliwie najszerszych tipsach.

Dźwięk bajka, jest zejście na dole jest masa, dociążenie - to czego mi brakowało w innych droższych IEMach, które może i grały szczegółowo ale przy tym sterylne i 'chudo'.

Nie słyszę przy tym żeby obcinały góre, jest szczegółowo i bywa też ostro na górze jeśli tak jest w nagraniu. Owe dociążenie na dole zupełnie  z tym nie koliduje. Mam wrażenie że Beyery DT 990 Pro mi bardziej łagodzą góre niż TFZ B2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach uszczegółowienia w przypadku TFZ balanced 2 lub wersji z odpinanym kablem 2M są dwa rodzaje materiału, z którego wykonane są kopułki a co za tym idzie także waga. Osobiście nie odczuwam wagi cięższego modelu ale gdyby dla kogoś miało to znaczenie:

 

TFZ B2/B2M

Kolor czarny/złoty/niebieski ma kopułki wykonane ze specjalnego stopu miedzi beztlenowej - waga 10,8g

Kolor srebrny ma kopułki wykonane ze stopu magnezu - waga 4,8g

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po zestawie moich słuchawek nie da się ukryć, że jestem bassheadem.

Kocham moje Merliny, bo mają zarówno świetny bas (mocny i kontrolowany w każdym jego paśmie), ale również reszta pasma jest na wysokim poziomie (aksamitna średnica i łagodna, ale szczegółowa góra).

Czasami jednak mam dość customów (szczególnie w pracy, gdy co chwilę trzeba je zdejmować), więc kupiłem sobie ASG-2.5, bo miały być królami basu. I w sumie trudno się z tym nie zgodzić, bo moc jaką potrafią wytworzyć w niskich pasmach robi wrażenie (a do tego to nadal świetny jakościowo). Sęk w tym, że drażni mnie w nich peak na górze, który na dłuższą metę trochę męczy (podobnie miały Velvety, ale jeszcze mocniej zarysowany).

 

Dlatego zastanawiam się, jak 2M wypadają na tle droższych słuchawek. Bo chciałbym jakieś uniwersalne IEMy, które mają zarówno mocny bas (linearny lub z peakiem w subbasie), ale są również szczegółowe w średnicy i górze, bez żadnych męczących peaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merliny i ASG-2.5 to jednak inna półka cenowa... I pewnie są królami basu.:)

 

B2M jednak kosztują dużo mniej....

 

Ale myślę, że powinieneś ich jednak spróbować. Bas też jest sprężysty i potrafiący zejść nisko. To pewnie nie tamten poziom, ale jest naprawdę fajnie. Są dobrze wykonanie i łatwe w zakładaniu. Dla mnie wygodniejsza jest wersja B2M. Jako uniwersalnie IEMy z fajnym basem powinny spokojnie dać radę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 19:48, PsiCore napisał:

..uniwersalne IEMy, które mają zarówno mocny bas (linearny lub z peakiem w subbasie), ale są również szczegółowe w średnicy i górze, bez żadnych męczących peaków.

 

Tak bym je z grubsza określił. Nie uświadczyłem na nich sybilantów, ani wogóle nie odczułem zmęczenia dźwiekiem mimo że zdarza mi się czasem słuchać w pracy ze 3 godziny bez przerw nie licząc zmiany nagrania, w tym między innymi gatunków typu noise czy power electronics.

O dole już się tu pare osób rozpisywało. Mnie TFZ B2 jako jedyne do tej pory iemy sprawdziły się z wymagającą w najniższych rejestrach muzyce typu dark ambient, drone czy jakieś eksperymenty z elemantami dub/bass music.

Góra nie wydaje mi się żeby była wycofana, raczej lekko złagodzone są najwyższe dźwięki. Całość trzyma nienaganną detaliczność i przestrzeń - przy czym ja przez to rozumiem, że słyszę wyraźnie rozłożone w przestrzeni szczegóły nagrania, nie że mam je nachalnie rozjaśnione i wyostrzone. Bo generalnie te TFZety są raczej po ciemnej stronie mocy, tzn grają ciemniej niż np. Ostry czy RHA Ma750 (które z powodu tego rozjaśniania jako uniwersalne mi sie nie sprawdziły), iemów za 1,5-2k niestety nigdy w reku nie miałem :D

Edytowane przez shaped_noise
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurde kusicie panowie, a dopiero nabyłem JVC HA-FXZ200... Mam sporo kabli na mmcx wieć B2M mnie mocno interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tajniakos napisał:

Kurde kusicie panowie, a dopiero nabyłem JVC HA-FXZ200... Mam sporo kabli na mmcx wieć B2M mnie mocno interesują.

 

No to kupujesz i już. Oszczędzać na chałkę i mleko będziesz na starość. Jak Ci się już słuch stępi.

Teraz nie warto. Wszystko ma swój czas i nic nie trwa wiecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-tego matki boskiej pieniężnej więc chyba sie skuszę :P I tak Fatso zasiał to ziarno już parę miesięcy temu swoją recką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tajniakos napisał:

10-tego matki boskiej pieniężnej więc chyba sie skuszę :P I tak Fatso zasiał to ziarno już parę miesięcy temu swoją recką.

 

Początkowo błądziłeś Synu, ale wyraziłeś skruchę więc idź i nie grzesz więcej.

Korzystaj z życia Teraz, a nie Potem, bo Potem może nie być ku temu możliwości.

Amen.

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności