Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

TFZ Balanced 2M


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy nie dawno spytał mnie po co ja właściwie piszę te recenzje. Dla pieniędzy? No żart jakiś, bo koszty głównie przy tym procederze ponoszę. Dla chwały? No może troszkę. Ale tak naprawdę to dla ludzi. I dla siebie. Dla ludzi, bo łatwiej jedną recenzją odpowiedzieć na pytania. A dla siebie, bo dzięki temu mam motywację do szukania ciekawego sprzętu. Gdyby nie to "popisywanie" to pewnie już dawno zamknąłbym się w 4rech ścianach ze Staxami i tylko słuchał. Jako portable zostawiłbym sobie LEA i Pioneera nie mając ochoty szukać czegoś lepszego. A tak, co jakiś czas wpada mi łapy perełka. No bo jakże inaczej nazwać sprzęt za 800 pln, który od pierwszego wetknięcia w ucho, sprawia wrażenie, jakby był zrobiony pode mnie?

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2017/02/tfz-balance-2m.html

 

IMG_20170219_200638.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja z niewymiennym przewodem gra tak samo, jak recenzowane?

Chyba nikt u nas nie miał jeszcze możliwości porównać. Specyfikacja jest taka sama.

 

http://penonaudio.com/index.php?route=product/search&search=Tfz%20b2

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba poza mną nikt ich nie używa :) Wasza strata. :P

 

Ekspresowe porównanie B2 i B2M.

 

W założeniu mają różnić się tylko dodatkowym kablem z gniazdem MMCX, ale to nie do końca prawda. Różnią się przede wszystkim kształtem kopułki oraz rozmiarem. B2 są odrobinę mniejsze co oczywiście ma wpływ na ułożenie w uchu. Dla jednych to plus, dla innych nie. Kabel w wersji podstawowej też jest trochę inny, w B2M troszeczkę grubszy.

 

Dźwięk. Tutaj subiektywnie lepiej wypadają B2M. Bardziej "soczyście" Może mam lepiej dobrane tipsy? Ale różnica jest mała. Na zapasowym kablu graja trochę jaśniej, odrobinę więcej średnicy i góry.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poza mną nikt ich nie używa :) Wasza strata. :P

 

Ekspresowe porównanie B2 i B2M.

 

W założeniu mają różnić się tylko dodatkowym kablem z gniazdem MMCX, ale to nie do końca prawda. Różnią się przede wszystkim kształtem kopułki oraz rozmiarem. B2 są odrobinę mniejsze co oczywiście ma wpływ na ułożenie w uchu. Dla jednych to plus, dla innych nie. Kabel w wersji podstawowej też jest trochę inny, w B2M troszeczkę grubszy.

 

Dźwięk. Tutaj subiektywnie lepiej wypadają B2M. Bardziej "soczyście" Może mam lepiej dobrane tipsy? Ale różnica jest mała. Na zapasowym kablu graja trochę jaśniej, odrobinę więcej średnicy i góry.

 

Dzięki, że je porównałeś łeb w łeb.

Jakby mi Crisis nie sprzedał ER4XR , tobym B2M brał. Były w planach. Teraz jestem wyzerowany, bo jak B2 prawie tak dobre jak B2M, bardzo blisko, to tez warto, a Ty pewnie będziesz sprzedawał, bo rozumiem, ze kupiłeś dla porównania.

Wydałem wszystkie lajki, dam jutro.

Dzięki!

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał do wyboru to bym jednak brał B2M.

 

Obie wersje grają bardzo dobrze. Przynajmniej jak dla mnie. Tutaj bardziej liczyć się może ułożenie w uchu. Osobiste preferencje. Wymienny kabel jest tak ułożony, że świetnie układa się za uchem. Nie potrzebne są zausznice. Dla kogoś oczywiście jak tak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności