Skocz do zawartości

Test słuchawek RHA S500i


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Test tańszych doków RHA.

 

RHA S500i to słuchawki dokanałowe z przetwornikami dynamicznymi w niewygórowanej cenie – model S500 wyceniono na 189 zł, a wersję z mikrofonem na 229 zł. Jak z brzmieniem?

RHA to już dobrze znany producent słuchawek z Glasgow w Szkocji. Na polskim rynku najbardziej namieszały MA750/MA750i, czyli słuchawki OTE o przestrzennym, czystym brzmieniu. Niedawno RHA wspięło się na wyższą półkę cenową, najpierw prezentując serię T wycenianą na około 1000 zł, a później modelem CL1 wskoczyli na pułap 2000 zł. Tytułowe S500i są prawie 10-krotnie tańsze od flagowego modelu, ale również bardzo interesujące – to wręcz miniaturowe słuchawki z aluminium.

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-rha-s500i/

 

13.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku zima już przechodzi nie potrzebujesz ocieplenia :). Jest to pierwszy raz kiedy się nie zgadzam z Tobą, jak dla mnie one nie mają konturowego basu, szybkiego ani punktowego. Fakt że są to najrówniejsze słuchawki z oferty RHA i jedne z dwóch, które uważam za słuchalne, jeszcze mi się podobają CL1 że względu na najlepsze wysokie tony jakie słuchałem w dokach, a ich sygnatura przypomina mi Adamy z serii AxX. Ale wrócmy do S500 tak jak było wspomniane grają najbardziej zbalansowanym dźwiękiem w RHA, bas ma wypełnienie, nie gra konturowo, jest trochę gruby kontur nałożony, przy nich Phonaki jednoprzetwornikowe ma szarych filtrach to dopiero jest kontur na basie, z graniem głównie subbasem i bez midbasu. O barwie średnicy to się zgodzę, ale gdzie ta krystaliczne, odseparowane, swobodne owszem w swoim przedziałe jest dobrze, nawet bardzo dobrze, ale tego mi bardzo brakuje. Sopran dla mnie on nie jest rozciągnięty i jest zawsze za basem, czy średnicą, owszem potrafi pokazać że jakiś talerz akurat jest mocniej akcentowany. Jakby były mniej więcej takie jak napisałeś to bym je sobie nabył, a przy cenie 179 zł to by była rewelacja, a nie że wolę każde ety, basowe earsonic s-em6, jednoprzetwornikowe audeo, niektóre finale.

Ale jedno im mogę przynać i tu się z Tobą zgadzam są to bardzo dobre słuchawki do rocka, popu i elektronika, a przy cenie 179 zł należy je bardzo rozważyć, gdyż oferują owiele ciekawszy dźwięk niż konstrukcję za 300-500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku zima już przechodzi nie potrzebujesz ocieplenia :). Jest to pierwszy raz kiedy się nie zgadzam z Tobą, jak dla mnie one nie mają konturowego basu, szybkiego ani punktowego. Fakt że są to najrówniejsze słuchawki z oferty RHA i jedne z dwóch, które uważam za słuchalne, jeszcze mi się podobają CL1 że względu na najlepsze wysokie tony jakie słuchałem w dokach, a ich sygnatura przypomina mi Adamy z serii AxX. Ale wrócmy do S500 tak jak było wspomniane grają najbardziej zbalansowanym dźwiękiem w RHA, bas ma wypełnienie, nie gra konturowo, jest trochę gruby kontur nałożony, przy nich Phonaki jednoprzetwornikowe ma szarych filtrach to dopiero jest kontur na basie, z graniem głównie subbasem i bez midbasu. O barwie średnicy to się zgodzę, ale gdzie ta krystaliczne, odseparowane, swobodne owszem w swoim przedziałe jest dobrze, nawet bardzo dobrze, ale tego mi bardzo brakuje. Sopran dla mnie on nie jest rozciągnięty i jest zawsze za basem, czy średnicą, owszem potrafi pokazać że jakiś talerz akurat jest mocniej akcentowany. Jakby były mniej więcej takie jak napisałeś to bym je sobie nabył, a przy cenie 179 zł to by była rewelacja, a nie że wolę każde ety, basowe earsonic s-em6, jednoprzetwornikowe audeo, niektóre finale.

 

Ale jedno im mogę przynać i tu się z Tobą zgadzam są to bardzo dobre słuchawki do rocka, popu i elektronika, a przy cenie 179 zł należy je bardzo rozważyć, gdyż oferują owiele ciekawszy dźwięk niż konstrukcję za 300-500 zł.

 

I to zawsze mnie dziwi w przypadku słuchawek RHA - dosyć różne opinie :) Podobnie było w przypadku MA750 - dla niektórych to ciemniejsze, basowe granie, a inni odbierają je jako lekkie, chude i jasne. Ogólnie w dokach kształt kanałów słuchowych ma bardzo duże znaczenie. Myślałem, że w przypadku S500i będzie inaczej, bo to jednak bardziej klasyczna konstrukcja, a nie ta aerofoniczna.

 

Mimo dobrze uszczelnionych kanałów słuchowych, sopran odbieram jednak ponad basem. Wiadomo, że kontur basu nie będzie tak twardy, jak w armaturach. Słychać tutaj jednak miękkość dynamika - bas odebrałem jednak jako "punktowy w subbasie", mniej osadzony w midbasie.

 

mykupyku: Najpewniej tak.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek to że są różne opinie na temat sygnatury to wiem doskonale i to nie tylko przy produktach RHA, tylko przy każdym produkcie, dlatego jeśli ktoś chce żebym mu polecił produkt daje mu do przesłuchania dwie różne słuchawki i się pytam co mu się w nich podobało, a co nie i na tej podstawie jestem w stanie dobrać mu sprzęt, nie narzucająć swojej gustu gdyż tak jak wspomniałeś MA750 dla jednych są basowe, a dla drugich jasne i tak jak pisałem to dotyczy całego sprzętu, np. rzeczy Hegla czy TDA1514 dla jednych jest to granie jakie powinno być, a dla mnie są bez dynamiki, za ciemne, za gładkie i za miękkie.
Ale co innego mnie bardziej się nie zgadzam, a mianowice z tą krystalicznością, separacją na średnicy.

Takie np Earsonici em6, które słuchałeś, sam napisałeś że są bardzo basowe, są jaśniejsze od s500. Bas w nich mimo że jest bardzo nasycony i wypełniony stanowi tylko mocne tło dla średnicy i wysokich, przy tym ten bas jest bardziej punktowy i bardziej twardszy. I w nich to jest separacja i rozdzielczość na średnicy, ale to i tak słabiej niż w etach 4.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności