Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audiotrak Prodigy Cube lub Creative Sound Blaster X-Fi HD na Linuksie


miclis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Myślę nad kupnem zewnętrznej karty dźwiękowej i w tym momencie moimi kandydatami są Audiotrak Prodigy Cube oraz Creative Sound Blaster X-Fi HD (NIE w wersji 5.1), sęk w tym, że na swoim laptopie korzystam z systemu Linux Mint 18.1 64bit i nie mam pewności, czy te karty będą poprawnie pod tym systemem działały. Oficjalnie, żadna z nich nie ma wsparcia na Linuchu. Robiąc mały research w Google znalazłem jakieś tematy z lat 2010-2011, z których wynikało, że karta Creative'a miała jakieś problemy z dogadaniem się z Linuksowymi sterownikami, aczkolwiek przez te kilka lat, problemy te mogły zostać już dawno rozwiązane. Audiotrak z kolei jest przez niektórych uważany za kartę w pełni kompatybilną z Linuksem, lecz znalazłem też jakieś przypadki, gdy jednak nie wszystko działało. Rozumiecie więc, że chciałbym upewnić się przed zakupem, że dana karta na pewno będzie działać, bo szkoda byłoby wyrzucać ponad 300 zł w błoto. Jeżeli jest tu jakaś osoba, która korzystała lub korzysta z którejś z tych kart na Linuksie (zwłaszcza na dystrybucjach pochodzących od Ubuntu czy Debiana) i mogłaby potwierdzić, że współpracuje (lub nie) ona z Linuksem, byłem wdzięczny.

Oczywiście, jeśli znacie jakąś inną zewnętrzną kartę w podobnej cenie, co do której jest pewność, że działa pod tym OS, to także możecie mi ją polecić.

 

Z karty zamierzam korzystać wyłącznie do słuchania muzyki, nie będę nic nagrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szczerze mówiąc na ten trik ze zwrotem w 14 dni nie wpadłem.

Jednakże czy jak otworzę opakowanie, to nadal będę mógł ot tak zwrócić produkt? Podejrzewam, że jest on jakoś zaplombowany i by się do niego dostać, trzeba by rozerwać jakiś woreczek czy pudełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności