Skocz do zawartości

troche o kablach zasilających..


m@tys

Rekomendowane odpowiedzi

@Grubbby Chcesz powiedziec ze potrafisz zmierzyc/obliczyc: "dopaloną srednice", "seperacje miedzy instrumentami", czy "fakture basu"?

Absolutnie nie chce powiedziec tego. Nie wiem gdzie to wyczytales:)

Chce powiedziec ze odleglosc przetwornika od ucha, aplikacja dokow itp to wszystko wplywa i to nie religia a akustyka. Wiec dlatego wykres fr to nie wszystko.

 

@nanik... no wlasnie czytalem dokladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię przebrnąć przez audiofilską myśl techniczną z tego tematu, więc zapytam osobno. Czy zdrowy od audio człowiek żeby nie mieć różnych niepożądanych rewelacji w zasilaniu może ograniczyć się do "firmowych kabelków" za kilka dyszek podłączonych pod dobrej jakości listwę z filtrami, dławikami i bezpiecznikami żeby uzyskać bezpieczny i nieskażony "złym prądem" dźwięk w swoim sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuch, wzrok to nie jest czysta matematyka - wszystko konwertujemy w mózgu i tutaj te filtry wszystkie im droższe tym lepiej działają :))

człowiek to nie konwerter DA - oj a może się mylę :)

 

abstrakcyjny temat dla 99% miłośników audio ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię przebrnąć przez audiofilską myśl techniczną z tego tematu, więc zapytam osobno. Czy zdrowy od audio człowiek żeby nie mieć różnych niepożądanych rewelacji w zasilaniu może ograniczyć się do "firmowych kabelków" za kilka dyszek podłączonych pod dobrej jakości listwę z filtrami, dławikami i bezpiecznikami żeby uzyskać bezpieczny i nieskażony "złym prądem" dźwięk w swoim sprzęcie?

 

Ja zdrowy nie jestem, a używam zwykłych, czarnych sieciówek za parę zeta i audiofylskie serce wcale mi nie krwawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o grających kablach, tylko o wpływie sieciowych śmieci i źle przemyślanej instalacji elektrycznej na końcowe urządzenie. Innymi słowy czy taka przyzwoita listwa zasilająca z bajerami (nie musi być audiofilska, tylko zwyczajnie do zastosowań profesjonalnych) przefiltruje cały ten syf z instalacji jak np jakieś wzbudzanie się czy przebicia przy podpinaniu niektórych sprzętów do innych gniazdek i nie będzie nic strzelać i burczeć w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o grających kablach, tylko o wpływie sieciowych śmieci i źle przemyślanej instalacji elektrycznej na końcowe urządzenie. Innymi słowy czy taka przyzwoita listwa zasilająca z bajerami (nie musi być audiofilska, tylko zwyczajnie do zastosowań profesjonalnych) przefiltruje cały ten syf z instalacji jak np jakieś wzbudzanie się czy przebicia przy podpinaniu niektórych sprzętów do innych gniazdek i nie będzie nic strzelać i burczeć w głośnikach.

nie

urządzenie musi mieć dobry zasilacz

z tym że w przypadku wzmaka kolumnowego, to trochę słabo ze stabilizacją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o grających kablach, tylko o wpływie sieciowych śmieci i źle przemyślanej instalacji elektrycznej na końcowe urządzenie. Innymi słowy czy taka przyzwoita listwa zasilająca z bajerami (nie musi być audiofilska, tylko zwyczajnie do zastosowań profesjonalnych) przefiltruje cały ten syf z instalacji jak np jakieś wzbudzanie się czy przebicia przy podpinaniu niektórych sprzętów do innych gniazdek i nie będzie nic strzelać i burczeć w głośnikach.

Zwykla listwa nie ma filtrow tylko co najwyzej bezpiecznik to co ma filtrowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda to nie prąd wiec nie działają dokładnie te same mechanizmy ale mój komentarz o kranie miał dać przykład że końcowy odcinek może mieć wpływ na całość. To oczywiście nie musi oznaczać że metrowy kabel za 4 cyfrową kwote musi robić jakąś magie w każdym urządzeniu - trzeba zachować zdrowy rozsądek ale i otwartą głowę. Świat nie jest czarno biały, zwłaszcza w świecie audio gdzie gra toczy się o setne tysięczne niuansa*.

 

 

*niuans (audio) - nieokreślona, subiektywna jednostka miary jakości dźwięku która nie jest w żaden sposób proporcjonalna do środków przeznaczonych na jego uzyskanie. Różnica jednego niuansa może mieć wymiar zarówno na granicy percepcji jak i kilku klas.

 

Nowa, odważna i jakże piękna próba podejścia do zakupoholizmu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn - kilka postów wyżej napisałem - jakaś listwa z filtrami oprócz standardowych bezpieczników + zwykłe dobrze wykonane kable. Bo jeśli taka listwa rzeczywiście nic nie przefiltruje, to w takim razie magiczne kable zasilające w mniejszym lub większym stopniu wprowadzają zakłócenia do zestawu podając zwykły syf, albo przetworzony syf, a być może takie interferencje poprawiają komuś subtelności w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie o kablu zasilającym polskiej firmy Verictum (Demirung): http://www.verictum.pl/produkty/demiurg-kabel-zasilajacy

Zapewne powiecie, że większość tego, co na tej stronie jest powypisywane, to głupoty i frazesy.

Tak jednak nie jest.

Telefonicznie, podczas kilku rozmów, poznałem obydwu dyrektorów (założycieli) w tej firmie. Jestem również w mailowym kontakcie z kobietą, która tam pracuje.

Ci ludzie naprawdę wiedzą, co mówią i co piszą, a ta kobieta jest tak zorientowana w temacie, że otwierają mi się oczy ze zdumienia! O cokolwiek ją zapytam, wie prawie wszystko! Prawie wszystko wypróbowała, a jak później czegokolwiek, co polecała, słucham u siebie, to mam identyczne wrażenie w stosunku do tego, co ona opisuje.

A zaczęło się tak niewinnie - od wymiany bezpiecznika Furutecha w moim odtwarzaczu CD na bezpiecznik Verictum X Fuse: http://www.verictum.pl/produkty/x-fuse-pl

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem również w mailowym kontakcie z kobietą, która tam pracuje.

Ci ludzie naprawdę wiedzą, co mówią i co piszą, a ta kobieta jest tak zorientowana w temacie, że otwierają mi się oczy ze zdumienia!

 

wulkanku, mógłbyś wyłudzić fotkę tej pani? :D

wydaje mi się, że jesteśmy dla siebie stworzeni :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie o kablu zasilającym polskiej firmy Verictum (Demirung): http://www.verictum.pl/produkty/demiurg-kabel-zasilajacy

Zapewne powiecie, że większość tego, co na tej stronie jest powypisywane, to głupoty i frazesy.

Tak jednak nie jest.

Telefonicznie, podczas kilku rozmów, poznałem obydwu dyrektorów (założycieli) w tej firmie. Jestem również w mailowym kontakcie z kobietą, która tam pracuje.

Ci ludzie naprawdę wiedzą, co mówią i co piszą, a ta kobieta jest tak zorientowana w temacie, że otwierają mi się oczy ze zdumienia! O cokolwiek ją zapytam, wie prawie wszystko! Prawie wszystko wypróbowała, a jak później czegokolwiek, co polecała, słucham u siebie, to mam identyczne wrażenie w stosunku do tego, co ona opisuje.

A zaczęło się tak niewinnie - od wymiany bezpiecznika Furutecha w moim odtwarzaczu CD na bezpiecznik Verictum X Fuse: http://www.verictum.pl/produkty/x-fuse-pl

uzasadnij zastosowanie uziemienia wykonanego z 4N ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym co wielkiego w srebrze 4N ? Dokladnie na takim wlasnie jimmi kreci mi moj nowy IC... alez on bedzie kriogeniczno ******sty :D bo to jeszcze nie zwykly drut a tasma ktora mi zrobiono na zamowienie... bedzie torpeda :D

 

A Pani jest po prostu handlowcem... wcisnie Ci wszystko co chcesz uslyszec a Ty lykasz jak pelikan :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróć, źle zadałem pytanie: Pani niech wyjaśni..

 

pytanie retoryczne, odpowiedź prosta: dla naszego bezpieczeństwa - jak najlepszego :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Ale Swordfish jednego nie rozumiem. Skoro zgadzasz sie ze w wiekszosci filtry sieciowe to zlo i najlepiej wpiac kabel od razu do sciany....

To jak ten kabel ma jakikolwiek wplyw na system skoro przed nim masz dziesiatki metry drutu za przyslowiowe dwa piecdziesiat?

Bo mowisz ze to wszystko fizyka a ani razu nie napisales jaka :) ok piszesz o o wibracjach i EMI.

To co... dobry kabel zniweluje te szkodliwe czynniki ktore oddzialowuja i tak na ten drut przed gniazdkiem? W jaki sposob? Filtruja jakos?

Chyba napisałem aż za dużo. Jeżeli ktoś dalej nie rozumie - chodziło mi o to, że to jest jeden z elementów systemu, a jaki jest jego wpływ - to zależy od naprawdę wielu czynników.

Pewnie to jeszcze rozwinę, jak znajdę trochę czasu.

 

A tak swoją drogą, to przyznam, że niezwykle dużo radości daje mi ten temat, od dwóch dni wieczorem sobie siadam i wchodzę w ten wątek i sobie czytam.

 

Dobra, komu zupy na sosie z wenża? :D Dodam, że wonż był audiofilski! ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pani jest po prostu handlowcem... wcisnie Ci wszystko co chcesz uslyszec a Ty lykasz jak pelikan :)

Jest możliwość wypróbowania i przetestowania w systemie rzeczy, które sprzedają, więc nikt mi nic nie wciśnie. Jak mi się coś nie podoba, to mogę odesłać bez żadnych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności