Skocz do zawartości

jakościowy piec z większą mocą


m@tys

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Pora na zmiane w moim set-upie.

Wlecialy Dynaudio audience 50, ktore jak wiadomo potrzebuja duzo prądu :)

 

Co polecacie max do 2000 (najlepiej używka) co jest w stanie napedzic te kolumny (4ohm 85db)?

Powiem szczerze ze im wiecej szukam tym wiecej mam watpliwosci...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

No nie byłbym pewien, czy nie ma lepszej opcji w tej cenie...

 

@m@tys: Masz regulację głośności w źródle? Ile wejść potrzebujesz? Audience 50 to fajne kolumny, w zasadzie trochę takie klasyki (razem z Audience 40) Dynaudio. Widzę, że masz MF A1, próbowałeś ich z tym wzmacniaczem? Jeżeli tak - to w jakim pomieszczeniu i z jakim efektem?

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

jest

dual cv441 :D

i taki Wangine WA-7800A

 

Na czym opierasz swoją tezę?

Bo wciąż śmiem wątpić, iż w cenie do 2 tyś PLN cokolwiek, co jest podane powyżej, będzie dobrą propozycją. Natomiast inną kwestią jest to, że większość wzmacniaczy vintage na starcie będzie wymagać serwisu (wymiany kondensatorów/czyszczenia potencjometrów i tak dalej). Poza tym - mocno dyskusyjnym jest sens obecnie kupowania sprzętu vintage, którego ceny zostały sztucznie wywindowane poprzez obecnych na rynku (a także i forach) handlarzy tym sprzętem. Rynek second-hand u nas jest niestety taki, jaki jest, czyli niespecjalnie atrakcyjny i odnosi się to do wszystkich grup sprzętu.

 

 

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opieram to na tym że nie ma co porównywać jakości wykonania tych staroci do dzisiejszych kloców za i do 2K bo niektóre z tych nowych padną przy tych satarociach na starcie. i zrobi sie im wstyd.

33 waty starocie napędziły co prawda hm nie specjalne altusy 140 watowe

a inne 4o Wat zdjęło z nich maskownice. i nawet zadyszki nie dostały przy tym

zależy kto i co sprzedaje

ostatnio na olx było to wangine za 300 pln

https://forum.audiofreaks.nl/index.php?topic=27364.0

nie ma się czym powstydzić.

 

albo ten

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Dual_CV_441_RC

http://old-fidelity.de/thread-2894-page-3.html

 

a przerzuciłem już tego trochę wiekszość zostaje ot mam takie se hobby.

zazwyczaj jest to przeczyszczenie potków zeby nie trzeszczały, podzespoły są bardzo dobrej jakości raz jeden tylko miałem wymienione dwa kondy ,z poważniejszych to filtr sie w jednym blokował a tak to gra i buczy. aż uszy bolą przyjemnie , nie wiem jak sąsiedzi :D

 

ot np od PC najpierw pozbyłem się edków, potem geniusów i leci muza z takich wiekowych isophonów diamant 2000 przez akai am2450 . Dużo, dużo więcej wszystkiego jeśli chodzi o dźwięk, nie mówiąc o jakości i kulturze grania. no ale... zawsze jakieś jest

a tak to starocie wygląda

 

20170128_204339.jpg

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Jak rozmawiamy o tym, że wzmacniacz ocenia się poprzez pryzmat tego, jak napędza niespecjalne udane, oraz posiadające całą masę wad konstrukcyjnych Altusy, to rodzi to pewne wątpliwości.

To raz. Dwa - co to znaczy "ściągnąć maskownice"? I jak ten akurat termin ma się do kwestii realnego napędzenia kolumn a konkretnie chociażby ich kontroli przez wzmacniacz, czy też jakości brzmienia?

I, żeby nie było, że bronię nowych sprzętów, bo wcale tak nie jest. Polecałbym porównać brzmieniowo chociażby Quada 77, Naima Nait 3, czy chociażby Exposure XX (I żaden z nich nie jest nowym wzmacniaczem, a każdy można kupić poniżej 2K, chociażby tutaj: http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=wzmint1000) do tych wzmacniaczy, jakie Szanowny Kolega przestawił.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niespecjalne, chodziło o waty na waty, Ponieważ niektórzy muszą mieć 150Wat na kanał bo inaczej dobrze im nie zagra żadna kolumna,

Sprzęty podłączam do innych akurat kolumn, Tak że można tu mówić wtedy o porównaniu jak każdy z nich gra. Bo przy tym samym CD przewodach i kolumnach będzie to w miarę obiektywne porównanie. A zakładanie zę coś co ma 50 lat to próchno mozna włożyc między bajki. Posiadam sprzęty sa starsze ode mnie i stuknęło im 50 latek albo stuknie bo są tak stare że nie mam jak określić ich wieku i są sprawne.

jak otwierałem i zaglądałem do środka i jeśli sprzęt nie był katowany, nie naprawiał go jakiś dupek elektronik to naprawdę wygląda on świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Nie niespecjalne, chodziło o waty na waty, Ponieważ niektórzy muszą mieć 150Wat na kanał bo inaczej dobrze im nie zagra żadna kolumna,

Sprzęty podłączam do innych akurat kolumn, Tak że można tu mówić wtedy o porównaniu jak każdy z nich gra. Bo przy tym samym CD przewodach i kolumnach będzie to w miarę obiektywne porównanie. A zakładanie zę coś co ma 50 lat to próchno mozna włożyc między bajki. Posiadam sprzęty sa starsze ode mnie i stuknęło im 50 latek albo stuknie bo są tak stare że nie mam jak określić ich wieku i są sprawne.

jak otwierałem i zaglądałem do środka i jeśli sprzęt nie był katowany, nie naprawiał go jakiś dupek elektronik to naprawdę wygląda on świetnie.

Nie, nie muszą. Poza tym "150Wat na kanał" to bardzo ogólne pojęcie. Bo co to znaczy? 150W przy jakiej impedancji kolumn (która swoją drogą wcale nie jest liniowa w funkcji częstotliwości)? Przy jakim poziomie THD? Przy jakim poziomie IMD? I czy spektrum IMD przy danej mocy jest monotoniczne, czy też fluktuuje?

I to, że dany sprzęt, pomimo wieku "jest sprawny" nie świadczy jeszcze o tym, że chociażby kondensatory w zasilaczu nie straciły swojej pojemności, czy nie nie należy wyregulować punktów pracy tranzystorów w końcówce (i nie tylko).

 

I jeszcze zapytam: skoro już tak Kolega doradza tak pewnie :) wzmacniacze do tych Dynaudio, to czy chociaż wie, jakie tam się znajdują przetworniki i jaka jest konstrukcja zwrotnicy? (Żeby nie szukać na Google: 17W75 i D28, a jaką topologię zwrotnicy ma akurat Dynaudio to chyba jest powszechnie wiadome). I dlaczego akurat potrzebują "dużo prądu"? (Chociaż to niekoniecznie tak, bo są dość prostym obciążeniem dla wzmacniacza akurat, rzecz polega tutaj na czymś innym, natomiast wynika to bezpośrednio z zastosowania takiego, a nie innego głośnika średnioniskotonowego) :)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@m@tys: Masz regulację głośności w źródle? Ile wejść potrzebujesz? Audience 50 to fajne kolumny, w zasadzie trochę takie klasyki (razem z Audience 40) Dynaudio. Widzę, że masz MF A1, próbowałeś ich z tym wzmacniaczem? Jeżeli tak - to w jakim pomieszczeniu i z jakim efektem?

 

 

niestety nie mam regulacji. Jest to DAC citrone ktory poleciał teraz na sprzedaż.

Chyba jednak decyzja padnie na jakiegos Daca z regulacja i koncowka mocy.

Co do Dynosów z musicalem, niestety nie ma szans.. one wymagaja duzo mocniejszego pieca.

na Adamach jak w opisie dawal rade z nawiazką, lecz z dynosami czegos brakuje niestety.

Dlatego Musical tez poleciał na sprzedaż.

 

Tak naprawde zmieniam cały set-up, troche tez ze względu na lepsze warunki mieszkaniowe, moge miec cos wiekszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

 

@m@tys: Masz regulację głośności w źródle? Ile wejść potrzebujesz? Audience 50 to fajne kolumny, w zasadzie trochę takie klasyki (razem z Audience 40) Dynaudio. Widzę, że masz MF A1, próbowałeś ich z tym wzmacniaczem? Jeżeli tak - to w jakim pomieszczeniu i z jakim efektem?

 

 

niestety nie mam regulacji. Jest to DAC citrone ktory poleciał teraz na sprzedaż.

Chyba jednak decyzja padnie na jakiegos Daca z regulacja i koncowka mocy.

Co do Dynosów z musicalem, niestety nie ma szans.. one wymagaja duzo mocniejszego pieca.

na Adamach jak w opisie dawal rade z nawiazką, lecz z dynosami czegos brakuje niestety.

Dlatego Musical tez poleciał na sprzedaż.

 

Tak naprawde zmieniam cały set-up, troche tez ze względu na lepsze warunki mieszkaniowe, moge miec cos wiekszego :)

 

Dlatego pytałem, czy właśnie źródło z regulacją, bo mam wrażenie, że lepiej będzie znaleźć sensowną końcówkę mocy do tych Dynaudio, najlepiej taką, żeby potem, przy zmianie Dynaudio jej nie zmieniać. Poza tym A1 to świetny wzmacniacz w tym pułapie, ale fakt - nie pociągnie tych Dynaudio, nie ma takiej możliwości. Na pewno Musical Fidelity (jeżeli byś chciał zostać przy tym brzmieniu) MA75 by sobie z nimi poradził (bo u mnie radził sobie nawet z elektrostatami Dynaudio) ale to już inna półka i ciężko je u nas akurat dostać.

 

Tutaj kwestia jest taka, że dobrze by było zgrać DACa z końcówką i Dynaudio plus to, co napisałem powyżej (kwestia tego, jakiego brzmienia oczekujesz).

 

EDIT: Ps. W ładnym stanie masz tego A1 ;)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

@m@tys: Masz regulację głośności w źródle? Ile wejść potrzebujesz? Audience 50 to fajne kolumny, w zasadzie trochę takie klasyki (razem z Audience 40) Dynaudio. Widzę, że masz MF A1, próbowałeś ich z tym wzmacniaczem? Jeżeli tak - to w jakim pomieszczeniu i z jakim efektem?

 

 

niestety nie mam regulacji. Jest to DAC citrone ktory poleciał teraz na sprzedaż.

Chyba jednak decyzja padnie na jakiegos Daca z regulacja i koncowka mocy.

Co do Dynosów z musicalem, niestety nie ma szans.. one wymagaja duzo mocniejszego pieca.

na Adamach jak w opisie dawal rade z nawiazką, lecz z dynosami czegos brakuje niestety.

Dlatego Musical tez poleciał na sprzedaż.

 

Tak naprawde zmieniam cały set-up, troche tez ze względu na lepsze warunki mieszkaniowe, moge miec cos wiekszego :)

 

Dlatego pytałem, czy właśnie źródło z regulacją, bo mam wrażenie, że lepiej będzie znaleźć sensowną końcówkę mocy do tych Dynaudio, najlepiej taką, żeby potem, przy zmianie Dynaudio jej nie zmieniać. Poza tym A1 to świetny wzmacniacz w tym pułapie, ale fakt - nie pociągnie tych Dynaudio, nie ma takiej możliwości. Na pewno Musical Fidelity (jeżeli byś chciał zostać przy tym brzmieniu) MA75 by sobie z nimi poradził (bo u mnie radził sobie nawet z elektrostatami Dynaudio) ale to już inna półka i ciężko je u nas akurat dostać.

 

Tutaj kwestia jest taka, że dobrze by było zgrać DACa z końcówką i Dynaudio plus to, co napisałem powyżej (kwestia tego, jakiego brzmienia oczekujesz).

 

EDIT: Ps. W ładnym stanie masz tego A1 ;)

 

dokladnie, powiem ci ze bzmienie jakie miałem do tej pory było dosyc specyficzne. Wszyscy ktorzy slyszeli twierdzili ze mam wylaczone tweetry :)

Ale to jest wlasnie moj styl grania, cos takiego do mnie najbardziej przemawia.

Troche sam sobie dziwie sie ze po roku obcowania z dzwiekiem ktore w koncu mnie satysfakcjonuje, diametrialnie wszystko zmieniam.

Ale za krotko sie zyje aby nie poznac wiecej grajacych klockow :)

 

Co do MF A1, to fakt szukalem go dosc dlugo, az trafil sie w takim stanie, co nie zmienia faku ze zaplacilem za niego drozej od owczesnych cen.

Co sadzisz o koncowkach rotela? nigdy nie slyszalem, mialem tylko koncowke NAD`a, ale to bylo kompletnie nie moje granie, bardzo zimne wrecz ostre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sfordfish

nie zauważyłem aby autor tematu napisał ze są to aktywne kolumny a tak to to jest dobre wytłumaczenie

 

"....wydajność prądową będzie miał zasilacz o napięciu wyjściowym 12 V i prądzie 20 A, niż 24 V i prądzie 10 A, przy mocy 240 W.Sztywne" zasilanie powoduje, iż podczas obciążenia drugiego kanału, napięcie zasilania maleje w niewielkim stopniu i moc w obu kanałach spada nieznaczenie...."

"...Jest to statystyczna miara sygnału okresowo zmiennego (najczęściej dotyczy wielkości elektrycznych prądu i napięcia). Z matematyki "średnia kwadratowa" jest miarą używaną w różnych dziedzinach, w tym w inżynierii elektrycznej (najbardziej znane zastosowanie miary RMS to dziedzina wzmacniaczy sygnału).

Wartość skuteczna (jak określa się również RMS) prądu przemiennego jest taką wartością prądu stałego, która w ciągu czasu równego okresowi prądu przemiennego spowoduje ten sam efekt cieplny, co dany sygnał prądu przemiennego (zmiennego).

Często podawana jako jeden z parametrów głośników, wzmacniaczy i innych urządzeń audio nazwa używana zamiennie z mocą ciągłą i mocą znamionową. Mierzy się ją po doprowadzeniu do wejścia urządzenia sygnału sinusoidalnego o niezmiennym napięciu przez długi czas podczas którego urządzenie pracuje stabilnie, prawidłowo oraz zgodnie z normami lub zaleceniami producenta.

Bardzo podobnym parametrem robiącym spore zamieszanie jest tzw. PMPO (ang. Peak Momentary Performance Output) parametr określający chwilową moc szczytową. W ten sposób określa się moc dźwięku, którą może wyemitować urządzenie w idealnych warunkach (zazwyczaj nieosiągalnych w normalnym użytkowaniu) przez bardzo krótki czas (np. milisekundę). Wartość ta ma głównie znaczenie marketingowe - ponieważ nie istnieje wspólna metoda pomiaru, dlatego wartość ta może być w zasadzie dowolnie wielka. Co za tym idzie - porównywanie wartości PMPO nie ma sensu. Dlatego rzeczywistą wartością opisującą urządzenie jest moc skuteczna dźwięku RMS bądź ciągła (RMS najczęściej jest o około 20% większy od mocy ciągłej).."

 

ps

przecież autor nic nie musi

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rowniez jak napisalem, nie chodzi mi tylko o piece ktore poprostu "wysteruja", ale ktore zagraja jakosciowym dzwiekiem.

Mialem koncowke Nada rok temu, i kompletnie nie moje granie, ale mocowo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

@sfordfish

nie zauważyłem aby autor tematu napisał ze są to aktywne kolumny a tak to to jest dobre wytłumaczenie

 

"....wydajność prądową będzie miał zasilacz o napięciu wyjściowym 12 V i prądzie 20 A, niż 24 V i prądzie 10 A, przy mocy 240 W.Sztywne" zasilanie powoduje, iż podczas obciążenia drugiego kanału, napięcie zasilania maleje w niewielkim stopniu i moc w obu kanałach spada nieznaczenie...."

"...Jest to statystyczna miara sygnału okresowo zmiennego (najczęściej dotyczy wielkości elektrycznych prądu i napięcia). Z matematyki "średnia kwadratowa" jest miarą używaną w różnych dziedzinach, w tym w inżynierii elektrycznej (najbardziej znane zastosowanie miary RMS to dziedzina wzmacniaczy sygnału).

Wartość skuteczna (jak określa się również RMS) prądu przemiennego jest taką wartością prądu stałego, która w ciągu czasu równego okresowi prądu przemiennego spowoduje ten sam efekt cieplny, co dany sygnał prądu przemiennego (zmiennego).

 

Często podawana jako jeden z parametrów głośników, wzmacniaczy i innych urządzeń audio nazwa używana zamiennie z mocą ciągłą i mocą znamionową. Mierzy się ją po doprowadzeniu do wejścia urządzenia sygnału sinusoidalnego o niezmiennym napięciu przez długi czas podczas którego urządzenie pracuje stabilnie, prawidłowo oraz zgodnie z normami lub zaleceniami producenta.

 

Bardzo podobnym parametrem robiącym spore zamieszanie jest tzw. PMPO (ang. Peak Momentary Performance Output) parametr określający chwilową moc szczytową. W ten sposób określa się moc dźwięku, którą może wyemitować urządzenie w idealnych warunkach (zazwyczaj nieosiągalnych w normalnym użytkowaniu) przez bardzo krótki czas (np. milisekundę). Wartość ta ma głównie znaczenie marketingowe - ponieważ nie istnieje wspólna metoda pomiaru, dlatego wartość ta może być w zasadzie dowolnie wielka. Co za tym idzie - porównywanie wartości PMPO nie ma sensu. Dlatego rzeczywistą wartością opisującą urządzenie jest moc skuteczna dźwięku RMS bądź ciągła (RMS najczęściej jest o około 20% większy od mocy ciągłej).."

 

ps

przecież autor nic nie musi

Napisałeś: "Ponieważ niektórzy muszą mieć 150Wat na kanał bo inaczej dobrze im nie zagra żadna kolumna" - i do tego się odniosłem a nie do tego, co "musi", czy też nie autor tego wątku.

 

Co więcej, w tym wpisie, o tutaj (żeby była jasność): http://forum.mp3store.pl/topic/145061-jakosciowy-piec-z-wieksza-moca/#entry1427084 - użyłem sformułowania "dużo pradu" w cudzysłowie.

Poza tym, widzę, że Kolega nie raczył odpowiedzieć na moje pytanie odnośnie Dynaudio, ciekawe... ;)

 

ale rowniez jak napisalem, nie chodzi mi tylko o piece ktore poprostu "wysteruja", ale ktore zagraja jakosciowym dzwiekiem.

Mialem koncowke Nada rok temu, i kompletnie nie moje granie, ale mocowo ok.

Dlatego napisałem, że NAD czy Rotel (z dwoma wyjątkami) to będzie krok wstecz. A1 swoją drogą to ciekawy wzmacniacz, o ciekawej topologii oraz sposobie aplikacji NFB. Rzadko się tak robi.

 

EDIT: Jeszcze odnośnie NADa - NAD S300, który już w miarę sensownie gra, to układowo nie NAD, tylko Gryphon :)

 

Co do końcówek to jest w sumie dość dużo opcji, dlatego zapytam - w jakie brzmienie chcesz iść?

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swordfish

nie słyszałem tych kolumn,

dlatego takie a nie inne wzmacniacze, każdy z nich ma nie tylko zapas watów

jeśli źle myślę to mnie popraw , zanim kupisz ampli i kolumny wyliczasz THD,

a kiedy robisz pomiar całego układu i w jakich warunkach?


ps nie w temacie

ale Sordfish może mi coś wytłumaczysz

sprawa jest bardzo hm prosta?

poniżej specyfikacja Duala

http://dual.pytalhost.eu/1989/08.jpg

 

czy mogę pod niego podpiąć głośniki 4 ohmowe i nie uszkodzić ani amplitunera ani kolumn?

zjdecie zwrotnicy z 30-40 letnich kolumn

impedancja 8 ohm.jpg

impedancja 4 ohm.jpg

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do końcówek to jest w sumie dość dużo opcji, dlatego zapytam - w jakie brzmienie chcesz iść?

 

 

Mniej więcj podobnie jak do tej pory, czyli spokojnie nie natarczywie. Czego mi brakowalo poprzednio to torche wiecej dolnych rejestrów, i moze ciut wiecej szczegolow na gorze :)

narazie dynosy sie rozegraly i naprawde podoba mi sie nawet bardzo, nawet z A1 w tej chwili :) czuć troche rozlazłe granie, ale profil mega mi sie podoba!

znacie moze arcama FMJ P25? koncowke mocy ?

Edytowane przez m@tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

@Swordfish

nie słyszałem tych kolumn,

dlatego takie a nie inne wzmacniacze, każdy z nich ma nie tylko zapas watów

jeśli źle myślę to mnie popraw , zanim kupisz ampli i kolumny wyliczasz THD,

a kiedy robisz pomiar całego układu i w jakich warunkach?

ps nie w temacie

ale Sordfish może mi coś wytłumaczysz

sprawa jest bardzo hm prosta?

poniżej specyfikacja Duala

http://dual.pytalhost.eu/1989/08.jpg

 

czy mogę pod niego podpiąć głośniki 4 ohmowe i nie uszkodzić ani amplitunera ani kolumn?

zjdecie zwrotnicy z 30-40 letnich kolumn

 

Pomiar, jeżeli już - to w docelowym pomieszczeniu odpowiednim systemem pomarowym, jest ich cała masa, można DIY samemu coś zmontować, jak się wie, co i jak.

 

Co do Twojego pytania - to zależy, na jakich poziomach się będzie słuchać. Inną kwestią jest to, że impedancja kolumn nie jest liniowa w kwestii częstotliwości. Wobec tego - nie ma kolumn, które idealnie trzymają 8 albo 8 Ohm w całym paśmie. Jeżeli podepniesz do wzmacniacza, który ma zasilanie i końcówkę przewidzianą dla 8 Ohm kolumny o impedancji znamionowej 4 Ohm, to jak odkręcisz na pełną moc - impedancja kolumn będzie za niska i możesz spalić końcówkę we wzmacniaczu. Ale to różnie z tym bywa i to zależy od naprawdę wielu czynników. Ogólnie przy normalnym słuchaniu, przy mocach w okolicach kilku W nie powinno się nic stać - ale to jak napisałem: kwestia szczegółów.

 

 

 

Co do końcówek to jest w sumie dość dużo opcji, dlatego zapytam - w jakie brzmienie chcesz iść?

 

 

Mniej więcj podobnie jak do tej pory, czyli spokojnie nie natarczywie. Czego mi brakowalo poprzednio to torche wiecej dolnych rejestrów, i moze ciut wiecej szczegolow na gorze :)

narazie dynosy sie rozegraly i naprawde podoba mi sie nawet bardzo, nawet z A1 w tej chwili :) czuć troche rozlazłe granie, ale profil mega mi sie podoba!

znacie moze arcama FMJ P25? koncowke mocy ?

 

 

Te Arcamy sobie może odpuść. Tutaj z kolei krok nie tyle do tyłu, co w bok.

 

czy ktos slyszal Advance Acoustic X-i120?

Tego nie, nie wypowiem się.

 

Swoją drogą: http://www.markhennessy.co.uk/mf_a1/mods.htm

 

Inna kwestia, że przeglądałem ostatnio nasz rodzimy serwis aukcyjny i tak specjalnie do 2K nic nie było ciekawego. Jest końcówka FirstWatt Aleph J : http://allegro.pl/koncowka-mocy-alephj-pass-labs-klasa-a-i6739752484.html

Tyle tylko, że dla Ciebie to będzie za słabe, w Twoim przypadku to bardziej jakieś F5 i to w tej wersji turbo. To jest dość ciekawa końcówka, firma znana i ogólnie szanowana (ich układy projektował John Curl): http://allegro.pl/koncowka-mocy-parasound-model-2125-i6729753436.html#thumb/7 - ale trzeba by posłuchać z Twoimi Dynaudio. No i to będzie inne brzmienie, niż z A1 na pewno, inna estetyka.

 

Aha, mógłbyś jeszcze rozważyć jakąś końcówkę w push-pull na lampach typu EL34, ale to tak głośno myślę i w tym budżecie to może być problem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem, ale wpadl jednak Xindak 6950.

Powiem szczerze, moze spowodowane tym ze nigdy nie mialem pieca z takim zapasem mocy/pradu ze jest naprawde niezle.!

Dynosy dopiero teraz zagraly.

 

Niestety co do ogolnego rozrachunku brzmieniowego, bede mogl napisac kiedy wleci jakis nowy DAC. Narazie mam lampucere maxi na ecc88 pozyczona, ktora ma mega otwarta gore, czego do konca nie lubie. (zastanawiam sie czy nie dac tego do upgradu jakiesgos)

 

Podoba mi sie to, ze w tym piecem naprawde przyjemnosc plynie z cichego sluchania. Jak scisze robi sie poprostu ciszej, a zadnego pasma nie ubywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem, ale wpadl jednak Xindak 6950.

Powiem szczerze, moze spowodowane tym ze nigdy nie mialem pieca z takim zapasem mocy/pradu ze jest naprawde niezle.!

Dynosy dopiero teraz zagraly.

 

Niestety co do ogolnego rozrachunku brzmieniowego, bede mogl napisac kiedy wleci jakis nowy DAC. Narazie mam lampucere maxi na ecc88 pozyczona, ktora ma mega otwarta gore, czego do konca nie lubie. (zastanawiam sie czy nie dac tego do upgradu jakiesgos)

 

Podoba mi sie to, ze w tym piecem naprawde przyjemnosc plynie z cichego sluchania. Jak scisze robi sie poprostu ciszej, a zadnego pasma nie ubywa :)

 

A ten Xindak nie ma wbudowanego DAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności