Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

jakościowy piec z większą mocą


m@tys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

Nie pisalem, ale wpadl jednak Xindak 6950.

Powiem szczerze, moze spowodowane tym ze nigdy nie mialem pieca z takim zapasem mocy/pradu ze jest naprawde niezle.!

Dynosy dopiero teraz zagraly.

 

Niestety co do ogolnego rozrachunku brzmieniowego, bede mogl napisac kiedy wleci jakis nowy DAC. Narazie mam lampucere maxi na ecc88 pozyczona, ktora ma mega otwarta gore, czego do konca nie lubie. (zastanawiam sie czy nie dac tego do upgradu jakiesgos)

 

Podoba mi sie to, ze w tym piecem naprawde przyjemnosc plynie z cichego sluchania. Jak scisze robi sie poprostu ciszej, a zadnego pasma nie ubywa :)

No mogłeś gorzej wybrać.

 

Sprzedałeś A1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pisalem, ale wpadl jednak Xindak 6950.

Powiem szczerze, moze spowodowane tym ze nigdy nie mialem pieca z takim zapasem mocy/pradu ze jest naprawde niezle.!

Dynosy dopiero teraz zagraly.

 

Niestety co do ogolnego rozrachunku brzmieniowego, bede mogl napisac kiedy wleci jakis nowy DAC. Narazie mam lampucere maxi na ecc88 pozyczona, ktora ma mega otwarta gore, czego do konca nie lubie. (zastanawiam sie czy nie dac tego do upgradu jakiesgos)

 

Podoba mi sie to, ze w tym piecem naprawde przyjemnosc plynie z cichego sluchania. Jak scisze robi sie poprostu ciszej, a zadnego pasma nie ubywa :)

No mogłeś gorzej wybrać.

 

Sprzedałeś A1?

 

 

Umiesz pocieszyć człowieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu co by nie tworzyć kolejnego podobnego.

Jak już pisałem w teamcie o Vintage niedawno nabyłem kolumny podstawkowe B&W Matrix 1. Recenzje na ich temat są wszedzie raczej pozytywne ale niestety mi czegoś w nich brakuje.

Kolumny brzmią trochę jakby zza koca, brakuje góry i bas jakby za bardzo dominował w niektórych kawałkach.

Wzmaczniacz jaki teraz posiadam to stary Niemiecki IGU TAA-103 taki jak tutaj - http://pokazywarka.pl/mv64mx/.

Zanim pozbędę się głośników chciałbym dać im jednak szansę zmieniając wzmacniacz na bardziej jasny lub chociaż neutralny.

W kilku miejscach trafiłem na opinię, że te Matrixy potrzebują więcej mocy ( producent zaleca 50-150 W ) jednak nie wiem czy sama moc w watach wystarczy czy liczy się też wydajność prądowa.

Chciałbym też aby w miarę możliwości wzmak posiadał pilota.

W gre wchodzą sprzęty używane i Vintage a budżet to maksymalnie 1300 PLN więc bez szału.

Troszkę szukałem i brałem pod uwagę takie sprzęty jak:

1. Audiolab 8000S

2. Myryad MI 120

3. Cyrus 5

4. ewentualnie Dual CV 441 RC

Nie wiem natomiast czy te sprzęty będą dobrym wyborem do Matrixów 1.

Jeżeli jest coś wartego uwagi a nie ma pilota to też wezmę pod uwagę.

Gdyby było jeszcze coś poza tym co wymieniłem to prosze o podpowiedź.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@superbart

jeszcze możesz dodać

 

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-dual-cr-900-rc-CID99-IDe8MiN.html#99963125e3

https://www.olx.pl/oferta/dual-cr-1780-amplituner-wzmacniacz-CID99-IDkRvOG.html#99963125e3

jasno grające ewentualnie chłodno grające

 

lub też tego potforka

https://www.olx.pl/oferta/dual-wzmacniacz-CID99-IDkgwvV.html

to jest Dual Cv1700

 

neutralnie

http://allegro.pl/saba-mi-215-i6747769350.html#thumb/5

 

ustawisz go na każdy kanał

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Podepnę się do tematu co by nie tworzyć kolejnego podobnego.

Jak już pisałem w teamcie o Vintage niedawno nabyłem kolumny podstawkowe B&W Matrix 1. Recenzje na ich temat są wszedzie raczej pozytywne ale niestety mi czegoś w nich brakuje.

Kolumny brzmią trochę jakby zza koca, brakuje góry i bas jakby za bardzo dominował w niektórych kawałkach.

Wzmaczniacz jaki teraz posiadam to stary Niemiecki IGU TAA-103 taki jak tutaj - http://pokazywarka.pl/mv64mx/.

Zanim pozbędę się głośników chciałbym dać im jednak szansę zmieniając wzmacniacz na bardziej jasny lub chociaż neutralny.

W kilku miejscach trafiłem na opinię, że te Matrixy potrzebują więcej mocy ( producent zaleca 50-150 W ) jednak nie wiem czy sama moc w watach wystarczy czy liczy się też wydajność prądowa.

Chciałbym też aby w miarę możliwości wzmak posiadał pilota.

W gre wchodzą sprzęty używane i Vintage a budżet to maksymalnie 1300 PLN więc bez szału.

Troszkę szukałem i brałem pod uwagę takie sprzęty jak:

1. Audiolab 8000S

2. Myryad MI 120

3. Cyrus 5

4. ewentualnie Dual CV 441 RC

Nie wiem natomiast czy te sprzęty będą dobrym wyborem do Matrixów 1.

Jeżeli jest coś wartego uwagi a nie ma pilota to też wezmę pod uwagę.

Gdyby było jeszcze coś poza tym co wymieniłem to prosze o podpowiedź.

Dzięki

Trochę ciężko, bo z tych wszystkich, jakie wymieniłes - to 8000S i może Cyrus. Co do obecnego brzmienia - zasilasz to tym, czym zasilasz, to masz takie a nie inne brzmienie. Jak masz je ustawione, ze masz "dominujący bas". Z tych głośników, przy obudowie zamkniętej, taki bas sugeruje, że są jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amrowek - dzięki za propozycję ale niestety większość bez pilota.

@Swordfish_ - może trochę źle się wyraziłem z tą dominacja basu. W niektórych kawałkach brzmi to tak jakby głos wokalisty był zza kocyka, brakuje mu czystości brzmienia. Głośniki niestety nie stoją zbyt szczęśliwie ponieważ są ustawione w naroznikach - jeden na parapecie okna a drugi na szafce. Wiem że wpływa to negatywnie na stereofonie i scenę ale na ten kocyk na dźwięku nie ma aż takiego wpływu chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

@Amrowek - dzięki za propozycję ale niestety większość bez pilota.

@Swordfish_ - może trochę źle się wyraziłem z tą dominacja basu. W niektórych kawałkach brzmi to tak jakby głos wokalisty był zza kocyka, brakuje mu czystości brzmienia. Głośniki niestety nie stoją zbyt szczęśliwie ponieważ są ustawione w naroznikach - jeden na parapecie okna a drugi na szafce. Wiem że wpływa to negatywnie na stereofonie i scenę ale na ten kocyk na dźwięku nie ma aż takiego wpływu chyba.

Ustawienie w narożnikach to katastrofa. Ustaw to jakoś w miarę zgodnie chociaż z podstawowymi zasadami akustyki i wtedy posłuchaj. Oczywiście ten efekt może być spowodowany też przez tor.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mam kiepsko ustawione i testowałem w innym ustawieniu. Zmieniła się scena i stereofonia na duży plus ale styl grania pozostał dlatego chcę spróbować zmienić wzmacniacz. Cały czas myślę nad innym ustawieniem ale niestety warunki mieszkaniowe mi tego nie ułatwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Bywalec
W dniu 13.03.2017 o 08:36, superbart napisał:

Wiem, że mam kiepsko ustawione i testowałem w innym ustawieniu. Zmieniła się scena i stereofonia na duży plus ale styl grania pozostał dlatego chcę spróbować zmienić wzmacniacz. Cały czas myślę nad innym ustawieniem ale niestety warunki mieszkaniowe mi tego nie ułatwiają.


I jak? jakieś zmiany? Efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz tak gra jak jest podłączony w sposób "normalny". Gdy podłączy się sygnał pod dedykowane wejście prosto pod końcówkę mocy to jest to zupełnie inny wzmacniacz grający o 2 albo 3 klasy lepiej ;) . Zresztą kolega @superbart ma już audiolaba więc sprawa zamknięta chyba ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
18 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Ten wzmacniacz tak gra jak jest podłączony w sposób "normalny". Gdy podłączy się sygnał pod dedykowane wejście prosto pod końcówkę mocy to jest to zupełnie inny wzmacniacz grający o 2 albo 3 klasy lepiej ;) . Zreszkolega @superbart ma już audiolaba więc sprawa zamknięta chyba ;) . 

 

To należy rozpatrywać w szerszym kontekście. Chodzi mi konkretnie o wpływ powszechnie stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych (konfiguracja push-pull, NFB etc. itd.) na dźwięk. No ale to oczywiście moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja piszę tylko o tym konkretnym modelu wzmacniacza bo go znam jak własną kieszeń i wiem że ma takie wejście, ale @superbart nie chce pod nie podłączyć bo omija ono również regulację głośności :P ;) . Zresztą nie wiem nawet czy jeszcze ma ten wzmacniacz. Ja piszę to z własnych doświadczeń z tymi wzmacniaczami i jestem pewien że by grał wtedy lepiej z tymi b&w bo one są takie lekko zmulone i miśkowate, a on właśnie po ominięciu przedwzmacniacza i po podłączeniu się na samą końcówkę dostaje bardzo dużej przejrzystości w porównaniu z "normalnym" podłączeniem :)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2018 o 23:24, Swordfish_ napisał:


I jak? jakieś zmiany? Efekty?

Niezły odkop @Swordfish_ ?. Od czasu tamtego wpisu zdążyłem już zmienić mieszkanie i teraz mam chyba jeszcze mniej korzystne ustawienie. Jednak nie przejmuje się tym za bardzo tylko zapuszczam playlistę na spotify przez chromecast audio i cieszę się płynąca muzyką ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności