Skocz do zawartości

Stara klasa AB, czy nowa D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam laptopa, kolumny Koda 702A (tak, wiem) i jakieś 700-800zł.

Mam 3 opcje:

1. Kupić coś w rodzaju Prodigy Cube BE + jakiś starszy wzmacniacz (300zł) i podpiąć Kody

2. Kupis coś all in one typu SMSL AD-18 i wpiąć zamiast Cuba BE i wzmacniacza AB (pytanie czy do to rade z tymi kolumnami).

3. Szukać czegoś aktywnego do 700zł z wyjściem słuchawkowym (bo mieć je muszę) i wpinać bezpośrednio do wyjścia słuchawkowego w laptopie (Dell E5470).

4. Może jest jakieś inne rozwiązanie...

 

Niestety nie mam możliwości przetestowania tych kombinacji. Pomińmy kwestie wielkości pokoju itp. Ja tez nie jestem jakimś tam wielkim słuchaczem - ot... coś ma tam brzęczeć.

Wiem, że raczej żaden z Was nie miał możliwości przetestowania tych kombinacji, ale macie duuuuużow więcej doświadczenia i wiecie czego po danej konfiguracji można się spodziewać.

 

Krzysiek

Edytowane przez krzychun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat i u mnie stanęło na:

PC->Smsl M3->Wzmacniacz Vintage->Kolumny vintage

 

Jak tylko masz miejsce na wzmacniacz, to wg mnie bardzo dobra opcja.

Ja się sporo nakombinowałem żeby to wszystko sensownie wcisnąć do małego pokoju :)

/EDIT

300zł na coś w czystej klasie A to chyba za mało, ale porządne tranzystorowe AB jak najbardziej.

Edytowane przez GhalMaraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już podjąłem decyzje - pkt 1.

Pytanie takie z ciekawości. Czy urządzenie z pkt. ma szanse "mocowo" obsłużyć kolumny typu Koda:

 

·Konstrukcja Podłogowa,2-drożna,Bi-Wiring
·Moc maksymalna 40-200W
·Efektywność (+/-2dB)87dB
·Pasmo przenoszenia (+/-2dB) 45Hz-20kHz
·Zalecana impedancja wzmacniacza 4-8ohm
·Głośnik średnio-niskotonowy 2x165mm
·Głośnik wysokotonowy 25mm
·Rozmiar w cm (WxSxG) 93x21x26,5
·Waga bez opakowania 30,8kg/para

 

Nie chodzi o nagłośnienie dyskoteki, ale do spokojnego słuchania kanapowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez problemu.

W starszych konstrukcjach moc deklarowana równa się mocy oddawanej faktycznie (często z niewielkim zapasem na +).

Pytaj dokładnie użytkowników Oskar i Amrowek (mam nadzieje, że się nie obrazicie za polecenie :) ).

Chłopaki mają dużą wiedzę na temat starszego sprzętu, osobiście za ich radami (głównie Amrowek) zakupiłem swój zestaw i jestem bardzo zadowolony.

 

/EDIT

Za ~300zł jest SMSL M3, którego mam i polecam więc więcej zostanie na wzmacniacz - za 500zł w vintage można kupić na prawdę fajny sprzęt.

Edytowane przez GhalMaraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem M3, ale postanowiłem jednak pokombinować z testowaniem i kupiłem Cube BE i pożyczę wzmacniacz od znajomego (Denon jakiś). Sprawdzę co i jak to gra i jak będzie OK, to ewentualnie odeśle Prodigy, kupie M3 i jakiś wzmacniacz. Jak będzie kiepsko/upierdliwie, to odeślę i kupie AD18 ażeby sprawdzić jak to z kolei gra. Jeżeli nie będzie większej różnicy, to nie będę zagracał miejsca czymś dużym i robił dodatkowej plątaniny.

 

Tak coś mi się wydaje, że w tym wszystkim ograniczeniem to będą kolumny i to przez nie mogę różnicy nie odczuć. No nic, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności