Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Uniwersalny wzmak do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zbytnio filozofować, ale te Aune są bardzo poprawne natomiast kompletnie bezpłciowe. Dźwięk nie ma braków w górze ale nie błyszczy, przestrzeń jest ale nie bezkresna, mocy sporo, ale bas nie ujmuje jakimś tektonicznym zejściem itd... Sam zastanawiam się co można w alternatywie zaproponować ze zbalansowaną topologią...

Wracam z pytaniem czy dac jest zbalansowany? Bo jak nie to lepiej brać układ single ended za to lepsze jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że do 1,5 kpln do planarów będzie kiepsko z czymś lepszym wyraźnie od Aune. Nie wiem, czy @misiekkb sprzedał swojego Yulonga (jest zestaw w komisie) i to było lepsze granie od x7s, a cena atrakcyjna. Sam x7s to świetny sprzęt w swojej cenie, to, że nie jest to pełen balans nie znaczy, że jest zły, to jest chyba podobne rozwiązanie co w balantine majkela, niestety balantine chyba droższy od budżetu?

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te planary, to HE-400i, to za 1,5 kpln można mieć do nich fajny zestaw zbalansowany: Scarlett 6i6 2gen i SMSL SAP-9.

Mam taki komplet i całość gra bardzo przyjemnie. Jasne, mocy przydałoby się więcej, żeby ze słuchawek wycisnąć ostatnie soki, ale szczerze mówiąc, na tym co mam nie czuję potrzeby dopłacania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Tobie w taki sposób, że napiszę co ja bym kupił w tym budżecie:

 

Z produktów mało seryjnych: FCL lub coś z EarStream

Z produktów seryjnych: Meier Audio Corda Jazz, Lake People G109, Ifi micro ICan Se, Lehmann Rhinelander i Graham Slee Solo

 

W używkach komisowych jest też Tisbury ciekawy.

 

Ja wiem że produkty z Chin kuszą, ale parametry, marketing i cena to nie wszystko w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te planary, to HE-400i, to za 1,5 kpln można mieć do nich fajny zestaw zbalansowany: Scarlett 6i6 2gen i SMSL SAP-9.

Mam taki komplet i całość gra bardzo przyjemnie. Jasne, mocy przydałoby się więcej, żeby ze słuchawek wycisnąć ostatnie soki, ale szczerze mówiąc, na tym co mam nie czuję potrzeby dopłacania.

 

Tego SAP-9 nie widzę w polskiej dystrybucji a 8 jak wypada?

Ten Lake People G109 ma dużo pozytywnych opinii. Na pewno nie mógłbym narzekać na brak mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie ma dobre. Do HE-400i na pewno wystarczy.

Nawet masz w dobrej cenie:

http://allegro.pl/lake-people-g109-znakomity-wzmacniacz-i6713906419.html#thumb/5

Wiem, specjalnie tu nie podawałem linka żeby ktoś nie podwędził...

 

Ok to który z tej trójki jest najlepszy sonicznie: Gustard H10, Lake People G109 czy Aune X7s? Widzę że Gustard ma możliwość wymiany opampów to dodatkowy +.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk nie ma braków w górze ale nie błyszczy, przestrzeń jest ale nie bezkresna, mocy sporo, ale bas nie ujmuje jakimś tektonicznym zejściem itd...

Jakbyś miał wymienić, który będzie miał najlepsze zejście oraz genereowal najszerszą scenę? Mogą być naszej rodzimej forumowej produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dźwięk nie ma braków w górze ale nie błyszczy, przestrzeń jest ale nie bezkresna, mocy sporo, ale bas nie ujmuje jakimś tektonicznym zejściem itd...

Jakbyś miał wymienić, który będzie miał najlepsze zejście oraz genereowal najszerszą scenę? Mogą być naszej rodzimej forumowej produkcji :)

 

 

Jest to o tyle trudne że wzmacniacze które mają wielką przestrzeń trochę rozjaśniają (Graham Slee), a te co mają zejście dogęszczają kosztem rozdzielczości :) (patrz Violectric V200)

 

Ja uważam że jeśli nie przeszkadza charakter DIY to Headonic, Black Pearl i FCL są super sprzętami i grają tak jak seryjne droższe. FCL ma większy drive, Black Pearl / Headonic lepszą średnicę i przestrzeń.

Jak chcesz zejście i przestrzeń o ultimate clarity to albo Phonitor / Phonitor Mini albo Ifi ICan PRO :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać jakie AMPy z tych które podaliście mają możliwość wymiany opampów bez użycia lutownicy?

Złe założenie :) Bez fachowej wiedzy to dobieranie opków to będzie loteria brzmieniowa. Lepiej pójść w lampy jak zakładasz odejście od liniowości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności