Skocz do zawartości

Zbalansowane Ultrasone12


Skora

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu, przymierzałem się do zmiany kabelka w Ultrasonach na zbalansowany, ponieważ od niedawna jestem posiadaczem X7, i pewnie całkiem niedługo ja, i część z Nas, zostanie obdarowanych (za pewną opłatą) X5III.

Jeden z tych Fiio zostanie ze mną na długo, który to się zobaczy (a raczej usłyszy)

Po prawie dwóch latach obcowania z Ultrasone 12, dzisiaj całkiem przypadkiem natrafiłem na dobra wiadomość dla mnie, a mianowicie wygląda na to że nie będę musiał wymieniać całego kabelka, tylko zmienić wtyczkę na 2,5 mm zbalansowaną.

http://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/2686-ultrasone-editon-12 - właśnie pod koniec tej recenzji gościu wspomina o tym, i bardzo mnie ucieszył.

Sprawdziłem IMG_3051.JPG

i wszystko się zgadza.

Proszę mi podpowiedzieć, gdzie mogę kupić taką wtyczkę, przyzwoitej jakości ? Czy może jednak dać sobie spokój i wymienić cały kabel ?

Co prawda, jestem już w takim wieku, że pewnie między srebrem, a dobrą miedzią różnicy nie usłyszę, więc dlatego wolałbym zostać przy wymianie samej wtyczki.

No chyba że usłyszę - że to nie ma żadnego sensu, a różnica będzie na tyle duża, że nawet ja ją usłyszę :-)

Znalazłem też fajną przejściówkę

http://www.mp3store.pl/article/fiio-l26-ean.6953175730064,2017410161423151556.html

więc bez problemu można wrócić na normalny wtyk.

Trochę namieszałem :-) myślę że z lutowaniem sobie poradzę, ale nie mogę znaleźć tej wtyczki, więc proszę o pomoc.

Edytowane przez Skora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a ja wypisywałem jakieś wtyki zbalansowane :-) i nic nie mogłem znaleźć.

Czy każdy z tych wtyków będzie pasował do Fiio ? czy są różnice między firmami ?

 

Napisałem juz poprzez Allegro, pewnie wystawi :-)

Edytowane przez Skora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice... pierwszy ładniej wygląda, ale ma nietypowy zacisk dokręcanym imbusikiem, a drugi zacisk standardowy i chyba większe pola do lutowania...

Jakbym sam lutował to brałbym 2-gi, jakbym zamawiał kabel u profesjonalisty to prosiłbym z pierwszym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem go żeby wystawił, więc może będą dwa do wyboru, wtedy juz w domu zobaczę który lutować :-)

Wtyczki kupię, ale z lutowaniem poczekam na X5III, bo nie mam AM3 do X7, więc i tak nie będzie gdzie ją wsadzić (no może by się znalazło) :wacko::D

Jeśli w X5III funkcje sieciowe, będą działały sprawniej niż w X7 (krótkie wifi) to zostaje X5III i sprzedaję X7, a jeśli będzie podobnie, to dokupię moduł AM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności