Skocz do zawartości

Sens słuchania muzyki z telefonu


Urban Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii cegłowatości - tyle lat nosiłem walkmana że to nie problem, wpycham do kieszeni i jest :D Zresztą dzisiejszy 5' smartfon to też cegła, a raczej kafelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii cegłowatości - tyle lat nosiłem walkmana że to nie problem, wpycham do kieszeni i jest :D Zresztą dzisiejszy 5' smartfon to też cegła, a raczej kafelek.

Tru.

Ja też nosiłem walkmana, takiego dużego Fishera z radiem :) Na 3 paluszki. Dlatego w pałczyku obok na pasku miałem płaską baterię, którą podpinałem do walkmana kabelkiem ;)

No i jeszcze zapas kaset w plecaku!

Teraz kabelki mnie drażnią, a smarkfon w kanapce z dobrym ampdacem robi się sporawy, a do tego jest interkonekt, który bywa, że daje zakłócenia jeśli telefon nie jest offline, a sygnał GSM jest średni (w mojo to znany problem jak się okazuje). Ale najbardziej wkurzają mnie silikonowe opaski na telefonie i problematyczne odbieranie rozmów.

Dlatego on the go często jednak odpalam BT, a poly wypatruję z dużą nadzieją.

Bajdełej, mój note to jednak cegła. Zerolemon, 10 000 mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slucham z iPhone'a SE i MSR-7 i jestem mega zadowolony :) mocy jest wystarczajaco, dochodze do polowy skali i juz jest wystarczajaco glosno :) ostatnio nawet porownywalem go z DF Black, ktorego kupilem zeby sluchac z PS4 (ale musialem sprzedac bo PS4 zamienil sobie kanaly i sie nie dalo) i nie zauwazylem jakiejs duzej roznicy :) takze jak na chwile obecna kroliczek zlapany :) potem przyjdzie czas na DAP z wyzszej polki :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chodziłem z moją S4ką i Encorem mDSD podłączonym przez OTG. Różnica w jakości dźwięku jest kosmiczna, jednak po jakimś czasie zorientowałem się, że konieczność noszenia tych wszystkich gumek, kabla itp. i ogarnięcie tego wszystkiego przed odsłuchem na przystanku, to za dużo przez co finalnie zrezygnowałem z tego rozwiązania. Ale osobiście nie wyobrażam sobie dygania drugiego odtwarzacza, za dużo z tym zachodu. Zamiast tego zdecydowanie wolę jakieś budżetowe doki BT z AptX, które nieważne z czym sparujemy zagrają(na sucho bez polepszaczy) zawsze tak samo. Natomiast to co teraz potrafią zrobić Chińczycy za ok. 13 dolarów to jest istna magia! :v

 

Czyli suma summarum stawiam na telefon, bo wygoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam Samsung Galaxy J5. Słucham muzyki na tym sprzęcie, ale jako umilenie czasu w drodze z jednego miejsca na drugie.

Ściślej rzecz ujmując to najczęściej słucham radia oraz wiadomości z internetu, a muzyka jest na trzecim miejscu.

Nie oczekuję przy tym fenomenalnej jakości, ale dyskrecji - aby innym nie przeszkadzać słuchaną muzyczką.

Gdybym miał do wyboru słuchanie z telefonu lub specjalnego odtwarzacza przenośnego to wybrałbym telefon - z wygody.

Jeśli chcę zaś delektować się muzyką, to siadam sobie przy biurku zakładam LCD-2 i jest OK.

Edytowane przez Blondie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa rozbija się o to w jakich warunkach się słucha. W komunikacji i na mieście jest tak dużo dźwięków że można słuchac z czegokolwiek i wazniejsza będzie izolacja niż sam sprzęt.

Natomiast jesli ktoś słucha w ciszy spokoju, e małym biurze sprawa ma sie inaczej. Są telefony z lepszymi układami (np linia HTC one z przetwornikiem 24bit) i są takie gdzie są włożone tanie układy.

W moim przypadku taczka 2g gra zdecydowanie ładniej niż mój telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się skupiają na jakości dźwięku, a jest jeszcze kwestia źródła muzyki. Od czasu serwisów streamujących muzykę używam tylko telefonu do słuchania muzyki poza domem. Kiedyś próbowałem zrzucania muzyki offline na Toucha 4G, ale przy 20GB muzyki odtwarzacz zwyczajnie dostawał takiej zadyszki, że jego użytkowanie było udręką. Możliwość włączenia praktycznie dowolnego albumu, dowolnego wykonawcy czy włączenie listy w oparciu o gatunek muzyczny powoduje, że telefon jest dla mnie bardzo sensownym rozwiązaniem.

Jakiś czas temu przestałem zupełnie śledzić wątki dotyczące grajków, ale z ciekawości są jakieś wyposażone w slot na kartę sim i wbudowany modem 3G albo lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v10 i v20 sobie odpuść, może włączyć ci się bootlop i telefon staje się ziemniakiem.

HTC 10 i iphony grają lepiej niż soniacze.

what? :D

od zwykłego słuchania muzyki - bootlop?

Dżon, gdzie to wyczytałeś? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajfony grają. Czy lepiej - kwestia gustu. Mnie w porównaniu do 6s bardziej pasuje nawet mój goły note4. Ale ja ogólnie nie lubię apple. Od kiedy mogę sobie do androida włożyć kartę 256 mega, to nawet ipod classic 160.gb przestaje mieć sens.

Dla mnie zaletą androida jest to, że mogę sobie z niego wypuścić na dac dowolny sygnał, począwszy od skompresowanego Spotify, przez jakość cd z tidala, do gęstych plików łącznie z dsd. Telefon jako źródło dla przyzwoitego przenośnego dac/ampa to mom zdaniem bardzo dobry kompromis.

A poly to już w ogóle się zapowiada na gamechangera -slot na kartę, zeby bylo gdzie Toola trzymać, streaming przez WiFi zamiast bt - jak dla mnie nie potrzeba więcej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

v10 i v20 sobie odpuść, może włączyć ci się bootlop i telefon staje się ziemniakiem.

HTC 10 i iphony grają lepiej niż soniacze.

 

what? :D

od zwykłego słuchania muzyki - bootlop?

Dżon, gdzie to wyczytałeś? :D

Nie od muzyki, po prostu któregoś dnia telefon łapie zawiechę i nie da się go już włączyć. Problem był opisywany w temacie z telefonami.

 

 

@hammerh my tutaj gadamy o telefonach, a nie o kanapkach czy dacach i ampach pochowanych po kieszeniach. I w takim wypadku pliki dsd są przerostem formy nad treścią.

A jakość na tidalu mam taką samą na andku jak i ios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kluczowe pytanie co jest dla użytkownika najwazniejsze. Jesli wygoda i swoboda to urządzenie z OS jest lepszym wyborem. Możliwość używania serwisów streamujących, lub nawet Youtube do koncertu to ogromna wygoda.

 

Jesli jednak ktoś podejmuje trud znalezienia dobrych gęstych plików (kupienia w serwisie lub przerobienia samemu z płyt) to już na pewno warto wrzucić na dpobre źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto Ci broni wrzucić pliki gęste na telefon?

USB audio player pro czyta wszystko jak leci i potrafi odegrać na samym telefonie, jeśli nie chcesz kanapki.

A jeszcze a'propos kanapki: nie rozumiem w czym problem. Słuchanie z telefonu na słuchawkach bt co do idei niewiele różni się od kanapki - tam też masz de facto zewnętrzny dac/amp.

Kompromisem są tez rozwiązania typu SBH52 czy innych takich (ostatnio na indiegogo pojawił się taki dac/amp by dedykowany ajfoniarzom, ale uniwersalny, niezbyt drogi).

Jeśli rozmawiamy stricte o słuchaniu prosto z telefonu bo tak, to moim zdaniem odpowiedz nadal brzmi "warto", i "jest sens" -jako rozwiązanie uzupełniające do systemu domowego/przenośnego. Ale nie rozumiem po co się ograniczać, skoro kanapkę zrobić można, a jeśli nie kanapkę - zewnętrzny amp/dac na bt czy WiFi podpiąć. A w tym drugim wariancie będzie nawet wygodniej, bo kabel nie przeszkadza w korzystaniu z fona.

Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt.

 

Natomiast telefon, telefonowi nierówny.

Jeśli dążymy do osiągnięcia wysokiego poziomu odsłuchu mobilnego, to może się okazac że lepiej mieć telefon i player niż jeden drogi lub wyspecjalizowany telefon.

To samo tyczy kanapki, może się okazać że i tak DAP wyjdzie lepiej cenowo i zaoferuje lepszy dźwięk, a przy tym nie będziemy obciążać telefonu odsłuchem.

 

A na pytanie czy jest sens i czy warto można odpowiedzieć dopiero wtedy gdy będziemy wiedzieć jakie wymagania ma użytkownik. Jesli kryterium jest fakt żeby nie nosić za dużo sprzętu, to można słuchac z telefonu, żaden problem, zwłaszcza gdy mówimy o słuchaniu mobilnym..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to sobie wrzucaj, ale słuchając prosto z jego dziórki to wyjdzie Ci to tak jak granie w gta 5 na 10 fpsach i najniższej grafice, można ale po co? Myślisz że wiele zmieną w sq pliki dsd na telefon w porównaniu do dobrej jakości flaca czy wava.

 

Mnie denerwuje noszenie po kieszeniach, więc nie zamierzam mieć żadnej kanapki albo innego dapa. A z tym bluetooth to dowaliłeś :D

Jedyne co jestem w stanie zaakceptować to przejściówka ale apple dzięki której iphone gra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie dowaliłem z bt?...

Transmisja po bt jest cyfrowa, a więc musi być konwersja cyfrowo-analogowa, a potem wzmocnienie sygnału żeby napędzić słuchawki. Czyli słuchawki bt to technicznie kombo dac/amp/słuchawka.

Nie narzekam spwcjalnie na jakość z dziurki mojego note4. Napędzi z powodzeniem wszystkie moje słuchawki poza wokolusznymi, słuchać się da - jak trzeba.

Natomiast "przejściówka" do ajfonów bez gniazdka jack to dopiero jest śmiech na sali.

Przecież to nic innego, niż zaszyty we wtyczkę miniaturowy dac/amp. Sam sobie odpowiedz jaką jakość może to oferować.

Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na wątek z telefonami, bo próbujesz się wypowiadać w kwestiach o których nie masz pojęcia i siać propagandę.

Śmiech na sali to są właśnie takie stwierdzenia ,,nie znam się to się wypowiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś tej "przejsciowki"? :)

Tak się składa, że ja miałem okazję. Gra - jak dla mnie - gorzej, niż szóstka z dziury. Chyba, że na applowych earbudsach - wtedy różnicy właściwie nie słychać, ale sensu to za bardzo moim zdaniem nie ma.

A wątek o telefonach swoją drogą chętnie sobie spenetruje.

PiS and low :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności