Skocz do zawartości

Pomocy - jaki wzmacniacz do Dali 505 + Fiio X3, do ok. 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz posłuchać na spokojnie to jedno popołudnie Ci nie starczy ;)

Jeśli masz jakiś założony budżet to dodaj sobie do niego +50% i ten końcowy podaj obsłudze i powiedz, żeby Ci zestawili wzmak i kolumny w tej cenie, nigdzie się nie śpiesz, niech Ci podpinają co tylko chcesz - po to są te miejsca.

Potem jeśli coś Ci się spodoba sprawdź ofertę w sieci i sam wywnioskuj co bardziej się opłaca.

 

ps. w Nomosie trzeba dokładnie sprawdzić sprzęt, ja np. sprawdzałem kiedyś Yamahę CR-1000 która nie grała z dziurki słuchawkowej. Oni mają swój serwis, ale wszystkiego co sprzedają raczej nie sprawdzają z góry, poza tym serwis u nich jest bardzo drogi.

 

I jeszcze jedno - koledzy zaraz tu pewnie napiszą, że sprzęt w tych miejscach ma cenę z kosmosu, ale trzeba wziąć pod uwagę, że oni są legalnie działająca firmą i płacą podatki, muszą mieć dużą powierzchnię za którą zapewne mało też nie płacą, zatrudniają też ludzi. Musi być drożej, bo inaczej się nie da, jest to zupełnie co innego niż handlarzyk z olx czy allegro który przywiezie trochę klocków z Niemiec na własną rękę i wystawi prywatnie. Dzięki takim stacjonarnym sklepom można obejrzeć mnóstwo sprzętu, którego nie zobaczysz gdzieś indziej, można sprawdzić ten sprzęt, nie ma problemu z rozkręceniem i sprawdzeniem środka, a przede wszystkim można posłuchać i pogadać z ludźmi zakręconymi na punkcie vintage, którzy to lubią i mają o tym sporo wiedzy, a nie tylko tym handlują. Każdy niech sam oceni ile warto za taką możliwość zapłacić, większość i tak sprawdzi, posłucha, a kupi na olx :)

 

ps. nie mam nic wspólnego w ww. miejscami, żeby nie było, że robię jakąś reklamę.

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz posłuchać na spokojnie to jedno popołudnie Ci nie starczy ;)

Jeśli masz jakiś założony budżet to dodaj sobie do niego +50% i ten końcowy podaj obsłudze i powiedz, żeby Ci zestawili wzmak i kolumny w tej cenie, nigdzie się nie śpiesz, niech Ci podpinają co tylko chcesz - po to są te miejsca.

Potem jeśli coś Ci się spodoba sprawdź ofertę w sieci i sam wywnioskuj co bardziej się opłaca.

 

ps. w Nomosie trzeba dokładnie sprawdzić sprzęt, ja np. sprawdzałem kiedyś Yamahę CR-1000 która nie grała z dziurki słuchawkowej. Oni mają swój serwis, ale wszystkiego co sprzedają raczej nie sprawdzają z góry, poza tym serwis u nich jest bardzo drogi.

 

I jeszcze jedno - koledzy zaraz tu pewnie napiszą, że sprzęt w tych miejscach ma cenę z kosmosu, ale trzeba wziąć pod uwagę, że oni są legalnie działająca firmą i płacą podatki, muszą mieć dużą powierzchnię za którą zapewne mało też nie płacą, zatrudniają też ludzi. Musi być drożej, bo inaczej się nie da, jest to zupełnie co innego niż handlarzyk z olx czy allegro który przywiezie trochę klocków z Niemiec na własną rękę i wystawi prywatnie. Dzięki takim stacjonarnym sklepom można obejrzeć mnóstwo sprzętu, którego nie zobaczysz gdzieś indziej, można sprawdzić ten sprzęt, nie ma problemu z rozkręceniem i sprawdzeniem środka, a przede wszystkim można posłuchać. Każdy niech sam oceni ile warto za taką możliwość zapłacić, większość i tak sprawdzi, posłucha, a kupi na olx :)

 

Dla mnie możliwość posłuchania jest ważna i rozumiem, że za nią płacę. Powód jest prosty. Nie mam wiedzy, żeby na podstawie symbolu sprzętu wiedzieć, czy jest dobry, a co najważniejsze, czy razem ze sobą zagra.

Mam natomiast dobry słuch i wiem, co mi się podoba. Więc wybiorę się ze świadomością, że zapłacę więcej, za to mam szansę wyjść zadowolony i z jednego miejsca :)

 

Budżet to już dzięki Panom wcześniej zauktualizowałem kilkukrotnie. Barierą psychologiczną dla mnie jest 3000, zobaczymy co w tej kwocie da się ugrać :). Vintage ma mniej sprzętu niż Namos, ale jadąc mam po drodze w linii prostej obydwa, więc wstąpię i tu i tu :)

Na pierwszy rzut oka te kolumny są fajne jako alternatywa do Saby

http://allegro.pl/technics-sb-660-i6708034495.html

 

Zerknąłbyś na wzmacniacze w ich ofercie? coś sensownego do 1500?

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=29003022&id=14

Edytowane przez WIlko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny wzmaków są jednak wysokie w Nomosie, proponuję posłuchać komplet Siemensa 777 i Revox'a 50. Warto też nie wzbraniać się przed amplitunerami.

Tych kolumn Technicsa nie słyszałem, trzeba byłoby pogrzebać w necie. Słyszałem te:

https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/sb-7000.shtml

Ma je mój kolega z Warszawy, to jest klasyk Technicsa, grają bardzo dobrze, ale ceny na aukcjach są chore - dla mnie warte ok. 2,5 kpln.

 

Sprawdź też to: http://allegro.pl/saba-9241-i6713327067.html


Z szybkiego sprawdzenia w necie SB-660 grają wycofaną górą z ciepłym brzmieniem, ale lepiej samemu posłuchać, z hornem może być ciekawie, ale to trzeba lubić.

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiilko

jak jesteś z okolic wawy to na innym forum jest forumowicz z wawy bodajże Ursus który naprawia takie stare klocki i robi to porządnie .widziałem jak ładnie naprawił Duala CV1400. ( bardzo porządnie) . Jak już to lepiej kupić samemu w necie i jak coś to lepiej skorzystać z servisu na Washyngtona albo na inne forum sie zarejestrować i zapytać się o naprawę . Wyjdzie taniej niż w tych dwóch pkt,.


jak kolor nie gra roli

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-saba-CID99-IDk71ic.html#4ffc848632

w sumie tez niedaleko i awtem przez A2

 

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-saba-9250-vintage-hi-end-CID99-IDk2GjJ.html#a1b350cbf8

 

 

albo od razu z szafką :P żeby potem nie kombinować gdzie to postawić

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-saba-9250-vintage-hi-end-CID99-IDk2GjJ.html#a1b350cbf8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiilko

jak jesteś z okolic wawy to na innym forum jest forumowicz z wawy bodajże Ursus który naprawia takie stare klocki i robi to porządnie .widziałem jak ładnie naprawił Duala CV1400. ( bardzo porządnie) . Jak już to lepiej kupić samemu w necie i jak coś to lepiej skorzystać z servisu na Washyngtona albo na inne forum sie zarejestrować i zapytać się o naprawę . Wyjdzie taniej niż w tych dwóch pkt,.

jak kolor nie gra roli

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-saba-CID99-IDk71ic.html#4ffc848632

w sumie tez niedaleko i awtem przez A2

 

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-saba-9250-vintage-hi-end-CID99-IDk2GjJ.html#a1b350cbf8

 

 

albo od razu z szafką :P żeby potem nie kombinować gdzie to postawić

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-saba-9250-vintage-hi-end-CID99-IDk2GjJ.html#a1b350cbf8

 

Druga i trzecia pozycja ma ten sam link do drugiej :)

 

Co do ceny 650, a 800 w Nomosie - jak sobie policzysz koszty paliwa i czas, to wychodzi niewiele drożej, w Nomosie masz możliwość wzięcia tego sprzętu do potestowania w domu za kaucją, więc w ciągu testowania wszystkie ew. kwiatki wyjdą. A z ogłoszenia pojedziesz, posłuchasz 10 minut, kupisz - przyjedziesz do domu, sprzęt popracuje dwa dni i mogą się dziać różne rzeczy - reklamacji nikt Ci nie uwzględni. Wg mnie opłaca się kombinować ale nie w różnicach rzędu 100-200 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak wolę kupić i oddać do servisu wychodzi dużo taniej


też może ale nie musi być ciekawy

 

https://www.olx.pl/oferta/hitachi-ha-6-wzmacniacz-jedyny-w-euro-CID99-IDdRbrJ.html#9058515117

 

ale nie obsluguje 4 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

w domu sprzęt z Vintage Audio.

Sony TA 2650 i Heco Mythos 700.

Wszystkim Wam dziękuję, że wybiliście mi z głowy nowe budżetówki. Do końca nie miałem pewności jak to będzie ze sprzętem vintage, ale w VIntage panowie zrobili robotę, kolumny są jak nowe a wzmacniacz, hmm, ma tyle lat co ja a wygląda chyba lepiej ;).

 

Sprzęt dla mnie grał najlepiej z tego co słyszałem i nie tylko najlepiej porównawczo, ale po prostu kiedy posłuchałem pare moich ulubionych kawałków, wiedziałem, że się polubimy :)

 

Także jeszcze raz dzięki za konwersję na słuszną drogę (choć tak jak mówił Mrówek - słusznych dróg jest więcej niż jedna). :)

Jestem ciekaw brzmień innych wzmacniaczy, więc z czasem pewnie wjadą jakieś inne do porównań i będziemy robić castnigi ;). Na teraz jestem bardziej niż zadowolony.

 

Dzięki Szwagiero za polecenie miejsc. Ja jednak jestem wygodny i nie chciało mi się kupować, oddawać do konserwacji, czekać. Chciałem już ;). I jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

w domu sprzęt z Vintage Audio.

Sony TA 2650 i Heco Mythos 700.

 

Wszystkim Wam dziękuję, że wybiliście mi z głowy nowe budżetówki. Do końca nie miałem pewności jak to będzie ze sprzętem vintage, ale w VIntage panowie zrobili robotę, kolumny są jak nowe a wzmacniacz, hmm, ma tyle lat co ja a wygląda chyba lepiej ;).

 

Sprzęt dla mnie grał najlepiej z tego co słyszałem i nie tylko najlepiej porównawczo, ale po prostu kiedy posłuchałem pare moich ulubionych kawałków, wiedziałem, że się polubimy :)

 

Także jeszcze raz dzięki za konwersję na słuszną drogę (choć tak jak mówił Mrówek - słusznych dróg jest więcej niż jedna). :)

Jestem ciekaw brzmień innych wzmacniaczy, więc z czasem pewnie wjadą jakieś inne do porównań i będziemy robić castnigi ;). Na teraz jestem bardziej niż zadowolony.

 

Dzięki Szwagiero za polecenie miejsc. Ja jednak jestem wygodny i nie chciało mi się kupować, oddawać do konserwacji, czekać. Chciałem już ;). I jest.

A ile dałeś za ten zestaw? Ten wzmacniacz to z 200zł. kosztuje :D ? Z soniaków to te na v-fetach są fajne :D , ale koszty też nie małe :) .

@ Oskar

klawiaturę od PC naprawiłeś? :P

Przygadał kocioł garnkowi :D .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie,

 

w domu sprzęt z Vintage Audio.

Sony TA 2650 i Heco Mythos 700.

A ile dałeś za ten zestaw? Ten wzmacniacz to z 200zł. kosztuje :D ? Z soniaków to te na v-fetach są fajne :D , ale koszty też nie małe :) .

 

dokładnie 200 i kolumny 32,50, razem 232,50 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa na początek może być , jak już połknie bakcyla będzie mało oj mało ....... miejsca

no to teraz możesz zacząć żonglować wzmacniaczami.......

Do tego co słucham sprawuje się bardzo dobrze. Do ciężkiej muzyki by nie podeszło. Metal brzmi jakby był grany na weselu w uprzejmiejszej wersji. Za to jazz i klubowa brzmi i jak w klubie, a wokale jak wokale, czyli tak jak powinno być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno te kolumny sprawne są :D?

Sprawne. Paprotkę postawiliśmy na jednej, a w drugiej chomik ma 27 piętrowy plac zabaw. :D

WIlko77

Chyba nie chcesz zostać wyklęty ? Szybko wyedytuj posty i za ostatnią "2" dopisuj zero :D

 

Gratuluję szybkiej i udanej akcji !

 

Ale wyklęty w sensie #%%$* czy jakoś inaczej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności