Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomocy - jaki wzmacniacz do Dali 505 + Fiio X3, do ok. 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

poczytałem forum, powrót do przeszłości, wątek o monitorach szukając kolumn.

 

EDIT - jeśli szukacie wzmacniacza do Dali 505...to temat ewoluował i skończył się zupełnie innymi kolumnami i dobranym wzmacniaczem. Żeby nie było, że nie uprzedzałem :)

 

Nie znam się na wzmacniaczach, więc będę wdzięczny za poradę. Chcę skompletować dla siebie pierwszy zestaw stacjonarny. Jako źródło chciałbym używać w 90% Fiio X3, czasem komp. Pomieszczenie około 40 m2. Kolumny - wybrałem Dali 505 z racji dobrych opinii i ceny.

Na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć około 1000 zł, chciałbym sensowną używkę, na której będę mógł posłuchać muzyki.

 

Czego i jak słucham - do tej pory byłem "słuchawkowy" (teraz AKG K 550). Od zestawu chciałbym dostać przyzwoitą scenę i separację, dźwięk miękki, ale nie zlewający się. Lubię kobiece wokale, dęciaki, nie lubię kiedy jest za dużo wysokich tonów, szczególnie szeleszczących (do tego musiałem przywyknąć w K550ach). Bas - wyraźny, raczej analityczny niż mocny. Nie lubię kiedy basem nawala po całej okolicy i nie przeszkadza mi kiedy jest go mniej ilościowo na rzecz jakości.

 

Będę wdzięczny jeśli podzielicie się swoim doświadczeniem i sprawdzonymi rozwiązaniami, bo po paru dniach czytania z tego co wiem sen mogłoby mieć raczej coś typu Denon, Pioneer lub Grundig, a nie Yamaha do tych kolumn.

Pozdro
Piotr

Edytowane przez WIlko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie bardzo w temacie, ale czy nie zastanawiałeś się nad kolumnami aktywnymi. Nie potrzebowalbys szukać odpowiedniego połączenia wzmacniacz - kolumny. Pytam, bo sam jestem ciekaw.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś dali 550,później 450. Dla mnie z perspektywy czasu 505 miały bardzo słaby bas,za duzo go było,dudnił jak z pudła.450 znacznie lepsza

 

A wzmacniacz aby to uspokoić to NAD było nieźle,Marantz 7000/7200 długo u mnie służył i byłem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś dali 550,później 450. Dla mnie z perspektywy czasu 505 miały bardzo słaby bas,za duzo go było,dudnił jak z pudła.450 znacznie lepsza

 

A wzmacniacz aby to uspokoić to NAD było nieźle,Marantz 7000/7200 długo u mnie służył i byłem zadowolony

 

Dzięki za opinie, sprawdzę te sprzęty w necie. Dudniący bas to dokładnie to, czego bym chciał uniknąć.

 

Co do kolumn aktywnych (side) - nie, nie sprawdzałem, właśnie doczytuję, bo się zaciekawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tego uniknąć to zmień kolumny. Np. Na 450. Jeśli podobają Ci się 505 to 450 jest rozwinięciem tej konstrukcji w każdym zakresie w średnicy, górze, bas schodzi niżej lecz już tak nie dudni . Pomaga też założenie kolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tego uniknąć to zmień kolumny. Np. Na 450. Jeśli podobają Ci się 505 to 450 jest rozwinięciem tej konstrukcji w każdym zakresie w średnicy, górze, bas schodzi niżej lecz już tak nie dudni . Pomaga też założenie kolców.

Szczęśliwie jestem jeszcze przez zakupem wzmaka i kolumn. 505 wpisałem na podstawie ich pozytywnych opinii, ceny i dostępności. Jednak nadal mam cały zakres ruchu przy zakupie.

Na zestaw chciałbym wydać do maks 2000, chętnie mniej, przy zachowaniu rozsądnej jakości. Nie jestem audiofilem, ale słuch mam niestety dobry. :)

 

A skoro o kolumnach - Dali są podłogowe. Jakieś dobre rozwiązanie podstawkowe? Powód prozaiczny, koty w domu, mam pewne obawy o maskownice...

Edytowane przez WIlko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tez dodać że 505 są na zawieszeniu piankowym,z racji że to już wiekowa kolumna często zawieszenie jest już mocno nadszarpnięte czasem.

Kiedyś 450 kosztowała max 1100zł,ja polecam Pan z jadowników który ma kolumny prosto z kraju producenta Dali ;)

Na podstawkowych się nie znam więc niech ktoś inny się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tez dodać że 505 są na zawieszeniu piankowym,z racji że to już wiekowa kolumna często zawieszenie jest już mocno nadszarpnięte czasem.

Kiedyś 450 kosztowała max 1100zł,ja polecam Pan z jadowników który ma kolumny prosto z kraju producenta Dali ;)

Na podstawkowych się nie znam więc niech ktoś inny się wypowie

 

mówisz o tym?

http://allegro.pl/dali-450-red-series-okazja-i6706840495.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak się potargujesz to sprzeda Ci za 1100 Al o i taniej i dorzuci porządne kabelki albo rca albo głośnikowe(musisz pytać) Jest tylko jeden minus. Trzeba odebrać osobiście

Dali 450 jest znacznie lepsza kolumna niż np. Mission m34i to tak aby Cie troszkę ukierunkowac

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ci się uda w 1K zamknąć

http://allegro.pl/wzmacniacz-akai-am-2600-gwarancja-paragon-i6709458922.html#thumb/2

 

szukaj AM2450 gra chłodniej od AM2400

ale w cenie 400 zl to AKAI AM2400 wg mnie jest bezkonkurencyjny jest naprawdę super ale do niego to chodne albo neutralne kolumny najlepiej

:D no bez żartów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśłi STKI :D

czy tego AM2600

no żart to ten

https://www.olx.pl/oferta/akai-am-2800-vintage-w-wa-CID99-IDjL8YN.html#c680798ec5

 

 

saba neutralnie,

ITT ma wszystko na miejscu , cieplej od saby ale to piecyk basu nie jest.

lepiej od ITT AKAI AM2400 więcej basu ale każdy instrument jest dociążony, gra ciepło z luodness za ciepło , ale jesli chodzi o stereofonie separacje to ekstra, ale basu mozna gałkami mu ująć

Optonicka to na STKach - takie cieple ułożone grani(ni napie..a basem zeby było jasno) mi odpowiada, wszystko jest na miejscu tam gdzie powinno być.

 

ale mi to i Duale odpowiadają :D

a juz CR5950 szczególne , zajeb...sta stereofonia jedna z lepszych gra szeroko i głęboko.gdyby miał wiecej basu to b było miodzio

ps

AKAI AM2450 z takstarami gra lepiej niż klon Lehmanna z muses 8820 na pokładzie

 

 

psII

@Oskar

rozumiem ze Ty dalej z telefonu :P:D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad śmieć, te wafle i denon to samo. Za taką kwotę można kupić super uzywke.

 

no dobrze, a jakieś konkretne modele? Ja się na tym nie znam i niestety skreślenie jakieś pozycji z listy nadal nie daje mi wskazówki na co warto zwrócić uwagę, czasem ta sama firma, model podobny, różni się jedną literką w symbolu i jeden jest ok, drugi nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wllko

kiedyś te sprzęty też były nowe i były na górnej półce.

Te co podałeś nie ta klasa , sprzętu.

jak twoje kolumny grają ciepło to na alledrogo jest Dual CV5670

http://allegro.pl/dual-cv-5670-audiophile-concept-i6701844845.html

brzmienie wyjdzie neutralne.

 

 

jak już chcesz wydawać powyżej 1 K

to

https://www.olx.pl/oferta/legendarny-wzmacniacz-vintage-optonica-sm-4646-CID99-ID9HhOw.html#3fd42825cb

 

 

 

@side

miałem/mam aktywne monitory.

ja jednak wole takie połączenie pod PC jak ma teraz czyli Fiio D03K->AKAI AM2450->Isophon Diamant2000

ot po prostu więcej możliwości

Edytowane przez amrowek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 720 jest straszny :D. Możliwe że przez wzmacniacz miałeś takie wrażenie.

Pan, zresztą bardzo pomocny, stwierdził że w tym budżecie będzie najmniej straszny :)

 

Przestrzeń przy Jamo na +, separacja gór na +, ale dół klucha. Indiany za mała dynamika na tym wzmacniaczu, co mnie zdziwiło po ich dobrych generalnie opiniach.

 

A jakie macie zdanie o tym systemie? Monitor Audio Silver 6 + Audiolab 8000s

https://www.olx.pl/oferta/monitor-audio-silver-6-CID99-IDhJrJt.html#f21050a13e

nieaktualny wzmacniacz

 

Coś mi się zdaje po dzisiejszej próbie, że jednak muszę się trzymać nurtu używek klasę wyżej, a nie nówek z gwarancją...ale pozostających niedosyt. Szukam raczej zestawu, bo nie znam się na tyle, żeby kupić oddzielnie wzmak i później kolumny, nie słysząc ich razem. Optimum Warszawa lub okolice - może ktoś chętny pozbyć się swojego systemu? ;)

Edytowane przez WIlko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś do przodu. O to zdanie :

 

"Coś mi się zdaje po dzisiejszej próbie, że jednak muszę się trzymać nurtu używek klasę wyżej, a nie nówek z gwarancją..."

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki masz wreszcie budżet bo ten 1000zł to chyba już nieaktualny jest już :D.

Przy tym denonie hk620 to był hi-end :D, a to podstawowa integra :D.

 

budżet mam, tylko chęci wydawania nie mam i granica psychologicznej natury mnie powstrzymuje przed wydawaniem kasy na "zabawki".

Tylko problem jest w moim słuchu - że jest :). A jeśli mam wydawać pieniądze, to na coś, co jest ich warte. :)

 

Budżet "psychologiczny" :) na całość, bo kolumny założyłem raczej błędnie, że Dali 505 mi wystarczą (a po dzisiejszym doświadczeniu raczej nie) - do +/- 3000 tys max. Wcześniej oszacowałem, że wzmak do 1000 będzie ok. Przyjmuję, że nadal to całkiem realne mniej więcej, a reszta może iść na jakieś fajne kolumny i kable.

 

Co do Denona... musiałem sam się sparzyć. Nazwa to nie wszystko. A miało być tak pięknie :)

Jesteś do przodu. O to zdanie :

 

"Coś mi się zdaje po dzisiejszej próbie, że jednak muszę się trzymać nurtu używek klasę wyżej, a nie nówek z gwarancją..."

 

:)

 

Dokładnie. Przeszukuję olx i allegro teraz. Ale nadal nie wiem, czy jak coś znajduję to jest to warte uwagi, czy szmelc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa przyjemność jest w szukaniu ;)

 

"budżet mam, tylko chęci wydawania nie mam i granica psychologicznej natury mnie powstrzymuje przed wydawaniem kasy na "zabawki".

 

My faceci do końca życia mamy w sobie dziecko więc zabawki są nam niezbędne do życia jak powietrze.

Kiedy dorastamy to zmieniamy przede wszystkim krótkie spodenki na te z długimi nogawkami, a cała reszta to się niewiele zmienia.

 

Jeśli miałbyś okraść Babcię na 3 tys. - nie rób tego.

Jeśli masz 3 tys. - szukaj, szperaj, pytaj, czytaj i wydaj je rozsądnie.

 

Wyrzuty sumienia, że "wydajemy na zabawki" możesz spokojnie odstawić do kąta.

 

Ulubiona muzyka robi w naszym mózgu ( na poziomie biochemicznym ) to co seks i narkotyki.

Z seksem jest tak, że jak chcesz to ją zazwyczaj głowa boli.

Prochy rujnują życie i zabijają.

 

Muzyka oprócz przyjemności łagodzi ponoć obyczaje. Tak więc same plusy więc nie ma się co wahać.

 

Zresztą już Goethe dawno temu pisał mnie więcej tak :

 

Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,

tam dobre serca ludzie mają,

 

Źli ludzie, wierzaj mi,

ci nigdy nie śpiewają ...

 

;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności