Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja DACa USB AudioQuest DragonFly Black v1.5


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem. Nie rozumiem skąd opinie, że za cichy. Trudne do napędzenia MEE P1 rozkręca jak mały wariat i muszę wręcz sporo przyciszać (na telefonie i na laptopie). W promocje MP3store zakup godny polecenia (sorry, ze w tym wątku) .

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież nie jest wątek sponsorowany, więc można śmiało pisać, byle na temat sprzętu (tudzież życia ostrego jak maczeta) :). Jeśli mp3store ma na nie teraz promocje, to bardzo dobrze dla każdego komu DFB chodził po głowie i nawet fajnie się złożyło, że moja recenzja wyszła w takim momencie (dowiedziałem się po fakcie z postu pana Użytkownika Calf'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież nie jest wątek sponsorowany, więc można śmiało pisać, byle na temat sprzętu (tudzież życia ostrego jak maczeta) :). Jeśli mp3store ma na nie teraz promocje, to bardzo dobrze dla każdego komu DFB chodził po głowie i nawet fajnie się złożyło, że moja recenzja wyszła w takim momencie (dowiedziałem się po fakcie z postu pana Użytkownika Calf'a).

Recenzja i promocja wskazały mi łatwo drogę do sklepu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ceneo jest faktycznie przydatne. Ciekawe swoją drogą że w pamięci utkwiła mi cena 399 zł jako regularna za ten układ, a nie promocyjna. No ale najważniejsze że parę groszy w suchym. Od razu też wprowadziłem korektę do recenzji. Za moment zmienię też i w Polecanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja!

Nie oparłem się promocji walentynkowej, o Lordzie i sprawiłem sobie ważkę na walentynki.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Godzinka z dt 1990 pro , kwadrans z k701 prosto z dziurki dragonfly po camera connection kit, z iPada mini 2 i taczki 6. Ważka daje radę. Na pewno jest bang for buck. W tych pieniądzach - mistrzostwo świata. Jest problem w szybkim i gęstym metalu faktycznie, zlewa się troszkę, ale słuchalne jest. Z drugiej strony - 80% mojej muzyki zagra bez problemu, a gra przepięknie. Łatwość użycia, kompatybilność z jabłkiem, celująco.

 

Evil, chłopaki, dzięki za świetny prezent.

W walentynkowej promocji kupiony, w Walentynki przyszedł.

Jak zwykle mam fuksa.

Ha!

 

Edyta

 

Teraz słucham z xba-3 , zrobiłem eq fabryczny mniej basów, bo one są too bass heavy dla mnie, test enfant goiry - nic się nie zlewa...

Kombinuje tak - z dużymi słuchawkami ( Dt 1990, k701) dragonfly black gubi się w szybkim i gęstym metalu, bo wzmak / NIE DAC / mu nie wyrabia. Z dokami xba-3 , equalized mniej basów, wszystko jest git.

Po 22.00 daj Boże (małżonko) sprawdzę dragonfly black z klonem - tuszę, że problemu zlewania nie będzie... gdyby to była prawda .... przenośnie byłby optimum do doków, a stacjonarnie powinien dragonfly służyć jako dac.

Byłby czad.

/nadawałem z pieca ;) /

 

Edyta

 

Pyszna kanapka, dziurkę zrobiłem i gra z kieszeni bezpiecznie.

 

Edyta

 

Dzisiaj Walentynki, żona mnie do klona nie dopuści... ale kanapkę toleruje ;)

Hipoteza potwierdziła się. Tym co nie wyrabia w dragonfly black - TYLKO I WYŁĄCZNIE przy trudnych do napędzenia słuchawkach (wysokoohmowych) jest WZMAK w urządzonku. Ważka przepięknie napędziła - bez zlewania na Enfant... Goira, nie tylko XBA-3 , ale także fa-003 ti. Zatem konkluduję - zlewanie w gęstym i szybkim materiale będzie dotyczyło tylko słuchawek wysokoohmowych. Uświadczyłem tego na Dt 1990 pro (250 ohm) , k701 na tym materiale nie słuchałem jeszcze ( i dziś już z racji ich otwartości - i walentynek - raczej nie posłucham )

 

Summa Summarum: ważka nie zlewa, w szybkim materiale, chyba , ze podłączysz do niej zbyt obciążające słuchawki - tak na szybko. Jak się mylę - proszę o info.

IMG_0139.JPG

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie k701 z kanapki ze zdjęcia - iPod touch6 - camera connection kit - dragonfly black - k701 spokojnie z płytą Enfant Savage zespołu Goira sobie radzą, bez zadyszki głośność na pięćdziesiąt pare procent na taczce. Przy fa- 003ti około czterdziestu.

 

Dla mnie lepiej gra dragonfly black niż Beyerdynamic a200p ( choć ten daje rady 250ohm teslom, dragonfly - w tym materiale testowym - już nie)

 

Wspaniale jest z k701 :P

 

 

Edyta

 

Do klona się dziś nie dorwałem, ale hipoteza potwierdzona empirycznie po raz wtóry. Goira Enfant Savage. Gesty, szybki metal.

 

Na zdjęciu

 

iPod touch 6 - camera connection kit - dragonfly black - corda meier quickstep - dt 1990 pro - audio i muzyko zaawansowana filia

 

Bomba.

 

Wniosek:

 

Dragonfly black jest wybitny dac.

Słabuje przy wysokoohmowcach tylko jego wzmak.

O tak!

 

Jakubie! Jestem Tobie znów dłużny!

 

Edyta, środa.

 

Hipoteza potwierdziła się z klonem. Ważka to bardzo dobry dac, nic nie zlewa.

 

A w kieszeni gruba kanapka: taczka6 - ważka - corda meier quick step - (t70/ dt1990 pro) = hajend / stacjonarka w wersji portable

IMG_0140.JPG

IMG_0148.JPG

IMG_0152.JPG

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitał dziś do mnie ten sprzęcik - pierwsze wrażenia: lepiej od dziurki axona 7(scena, separacja, wypełnienie basu na dużo wyższym poziomie). Baaardzo przyjemnie to maleństwo gra i daje fajne wrażenie "dużego" dźwięku no ale trzeba jeszcze dłużej przetestować i doszukać się wad :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj rozwaliłem sobie kabelek camera connection kit taki za 15zł z allegro - nie wytrzymał noszenia w kieszeni z ważką i IP5s... zamówiłem już oryginał za 125zł :wacko: no ale trzeba przemyśleć zmianę noszenia zestawy ze spodni na kurtkę - gorzej jak zrobi się cieplej. Kabelek obrywa na złączu z konektorem lightning - jest to miejsce wrażliwe na zgięcia... androidowcy mają z górki bo kabelki z microUSB mogą kupować na kilogramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj rozwaliłem sobie kabelek camera connection kit taki za 15zł z allegro - nie wytrzymał noszenia w kieszeni z ważką i IP5s... zamówiłem już oryginał za 125zł :wacko: no ale trzeba przemyśleć zmianę noszenia zestawy ze spodni na kurtkę - gorzej jak zrobi się cieplej. Kabelek obrywa na złączu z konektorem lightning - jest to miejsce wrażliwe na zgięcia... androidowcy mają z górki bo kabelki z microUSB mogą kupować na kilogramy...

Ja mam oryginał, na razie się nie martwię o uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna, tyle że dźwięk będzie upsamplowany. Jak się ostatnio sam przekonałem mocno degraduje to dźwięk i podcina ważce skrzydła trochę. Żeby nie było gra to i tak bardzo dobrze, ale tak na 70% potencjału DF.

 

Było tak wygodnie. Po co ja instalowałem tego UAPPa? Teraz już nie ma powrotu i się męczę z Tidalem streamowanym przez apkę, a komfortowe riozwiązanie to to nie jest.

 

W ogóle po roku użytkowania dochodzę do wniosku, że za reklamowanie DF jako "zgodnego z androidem" Audioquest powinien dostać po łapach. Ale niezbyt mocno, bo sprzęt i tak zacny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam taki problem i nie daję sobie z nim rady.

Podpinam dragonfly red kablem otg  (kabel na pewno jest dobry) do smartfonu Samsung J5 2016 z androidem 7.1  i w słuchawkach cisza. Dodam że na innym telefonie (jakiś ASUS) wszystko ładnie chodzi. Ściągnąłem program USB Audio Player PRO na mojego samsunga i dźwięk się dopiero pojawił. Co zrobić, żeby słuchać muzyki z pominięciem USB APP, bo często słucham muzyki choćby na youtubie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności