Jaworrr

Oczyszczacz powietrza

Recommended Posts

Zaczęliśmy odczulanie w wieku 13-14 lat na roztocza i pyłki traw.

Wcześniejsze lata to walka z wiatrakami polegająca na próbach wyeliminowania z otoczenia powyższych.

Plus środki wziewne i donosowe ( w tym sterydy ).

Pierwsze lata odczulania to 3 lata stracone, bo syn przyjmował iniekcje podskórne ( pod kontrolą lekarza ) i tak się niefortunnie zdarzało, że kiedy dochodził już do maksymalnych dawek i  częstotliwość wizyt mogła być rozciągnięta w czasie to trafiał na 2-3 m-ce do szpitala psychiatrycznego gdzie nikt nie chciał się podjąć podawania szczepionek. Po powrotach do domu musiał więc zaczynać kurację od początku.

Problem wyeliminowaliśmy przez przejście na krople podjęzykowe, które można podawać w domu, w szpitalu, na wakacjach itp. nie będąc skazanym na terminowe wizyty u lekarza.

Aktualnie mija 3 rok "kropelkowy". Wszystko jest w porządku, a syn nie mam absolutnie żadnych objawów alergii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To super, cieszę się że do przodu.
Moja ma dopiero 5 lat i jeszcze bez jakiś większych objawow klinicznych. Trochę katar czy krostki na skórze. Wiec póki co na odczulanie chyba za wcześnie ale na wszelki wypadek już rozpoznaje temat (odpukać :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z doświadczenia wiem że dla dziecka bardziej istotna jest wilgotność powietrza, szczególnie przez pierwsze kilka miesięcy. Lepiej śpi, nie kaszle od suchości w ustach.

Oczyszczacz powietrza to kolejny dobry krok. Sama używam xap2. Robiłam spory research, przewaliłam do góry nogami grupę na FB o oczyszczaczach i sensorach powietrza i wyszło że jednak lepiej kupić nawilżacz i oczyszczacz osobno - intuicja mnie nie zawiodła :D

Xiaomi ma najtańsze (i najmniej trwałe) filtry ale tak na prawdę każde trzeba co rok wymieniać bo syf się w nich lęgnie.

O samym Xiaomi Air Purifier 2 polecam poczytać tutaj, bardzo spoko blog.

Przed zakupem oczyszczacza polecam rzucić okiem na grupę Adama: https://www.facebook.com/groups/oczyszczacze/

I odnośnie nawilżaczy to tutaj: https://www.facebook.com/groups/138846323440428/

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta