Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oczyszczacz powietrza


Jaworrr

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęliśmy odczulanie w wieku 13-14 lat na roztocza i pyłki traw.

Wcześniejsze lata to walka z wiatrakami polegająca na próbach wyeliminowania z otoczenia powyższych.

Plus środki wziewne i donosowe ( w tym sterydy ).

Pierwsze lata odczulania to 3 lata stracone, bo syn przyjmował iniekcje podskórne ( pod kontrolą lekarza ) i tak się niefortunnie zdarzało, że kiedy dochodził już do maksymalnych dawek i  częstotliwość wizyt mogła być rozciągnięta w czasie to trafiał na 2-3 m-ce do szpitala psychiatrycznego gdzie nikt nie chciał się podjąć podawania szczepionek. Po powrotach do domu musiał więc zaczynać kurację od początku.

Problem wyeliminowaliśmy przez przejście na krople podjęzykowe, które można podawać w domu, w szpitalu, na wakacjach itp. nie będąc skazanym na terminowe wizyty u lekarza.

Aktualnie mija 3 rok "kropelkowy". Wszystko jest w porządku, a syn nie mam absolutnie żadnych objawów alergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, cieszę się że do przodu.
Moja ma dopiero 5 lat i jeszcze bez jakiś większych objawow klinicznych. Trochę katar czy krostki na skórze. Wiec póki co na odczulanie chyba za wcześnie ale na wszelki wypadek już rozpoznaje temat (odpukać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z doświadczenia wiem że dla dziecka bardziej istotna jest wilgotność powietrza, szczególnie przez pierwsze kilka miesięcy. Lepiej śpi, nie kaszle od suchości w ustach.

Oczyszczacz powietrza to kolejny dobry krok. Sama używam xap2. Robiłam spory research, przewaliłam do góry nogami grupę na FB o oczyszczaczach i sensorach powietrza i wyszło że jednak lepiej kupić nawilżacz i oczyszczacz osobno - intuicja mnie nie zawiodła :D

 

Xiaomi ma najtańsze (i najmniej trwałe) filtry ale tak na prawdę każde trzeba co rok wymieniać bo syf się w nich lęgnie.

O samym Xiaomi Air Purifier 2 polecam poczytać tutaj, bardzo spoko blog.

 

Przed zakupem oczyszczacza polecam rzucić okiem na grupę Adama: https://www.facebook.com/groups/oczyszczacze/

I odnośnie nawilżaczy to tutaj: https://www.facebook.com/groups/138846323440428/

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasie zeszłorocznej zawiesiny zakupiłem SHARP KC-A60EU-W.

Na prawdę dobry sprzęt. Duża wydajność, zbiornik na wodę chyba z 4L.

Informację o wilgotności, zapachu i zapyleniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktos moze kupil sobie xiaomi i moze z praktyki potwierdzic co ile krzyczy o wymiane filtra?

bo filtr kosztuje kolo 170pln... i jesli wytrzymuej te pol roku to mamy jak w konkurencji (np. fellowes rocznie to okolo 300pln). Ale producent mowil 3-6 miesiecy... i boje sie ze w polsce w miescie bedzie wytrzymywal te 3 miesiace... wtedy roczny koszt filtrow dyskwalifikuje mi urzadzenia xiaomi. Zwlaszcza ze maja tylko cheba 11 / 12 :(

Fellowes i sharp ma H13.

Xiaomi raczej stary E11... nigdzie sie nie chwali ze nawet ulepszony i zielony / fioletowy filtr ma wlasciwa klase hepa (ta zaczyna sie wlasnie od 13). A ponizej hepa 13 dla alergikow jest mocno nie zalecane... wiec slabo.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@anakolaska i @grubbby - oczyszczaczom i jednocześnie filtrom u mnie w biurze i w domu stuknęło jakoś 13-14 miesięcy, oczyszczacz Xiaomi krzyczy o wymianę filtrów (chyba sobie odlicza 180 dni). Mam do dyspozycji miernik cząstek 2.5 ten od Xiaomi i sprawdzałem poziom zanieczyszczeń. Są mniej-więcej takie, jak rok temu, w biurze mam stabilne 10-15 czegośtam/cośtam. Jakoś nie widzę spadku jakości powietrza mimo "zużycia" filtrów, przynajmniej w kontekście PM2.5, a to chyba dobra wiadomość.
Co na ten temat piszą na grupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Xiaomi Air Purifier 2 za 450zł z polskiego magazynu Gearbest. Chodzi od 12-13 dni.

Wskaźnik PM2.5 utrzymuje się na poziomie 10-20 jednostek. Czasem odpali jakieś turbo jak dostanie z czegoś kurzu, ale pociągnie syf z kuchni podczas gotowania.

Na razie za wczęśnie by stwierdzić jakie efekty przynosi, ale po pierwszych nocach z żoną oceniliśmy, że powietrze bardziej rześkie.

Po tych 12-13 dniach działania, filtr na poziomie 93% i niby pozostało 134 dni. Podobno nie trzeba się tego tak sztywno trzymać i filtr po prostu odkurzyć a nawet przedmuchać jakąś sprężarką, ale jeśli rzeczywiście efekty będą satysfakcjonujące, to wypadałoby go wymienić co te 4-5 miesięcy.

 

170zł to oficjalna cena, ale pojawiały się okazje na pepperze za chyba 120zł. Teraz po sezonie ceny będą spadać, to można się zaopatrzyć na zapas.

 

edit:

https://www.pepper.pl/promocje/mi-air-purifier-hepa-filter-cartridge-autoryzowany-sklep-w-polsce-70860

https://www.pepper.pl/promocje/fioltetowynajlepszy-filtr-do-xiaomi-purifier-z-polski-70103

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 2.10.2018 o 14:32, cebrel napisał:

Wystarczy pod mieszkanie w bloku, czy muszę wydać więcej - https://www.empik.com/oczyszczacz-powietrza-camry-cr-7960-45-w-bialy-camry,p1173407249,dom-i-ogrod-p

Pokażcie mi ewentualnie, jakie rozwiązanie u was zrobiło swoje. 

Wg mnie wystarczy mam podobny. Jak jest filtr HEPA to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności