Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oczyszczacz powietrza


Jaworrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak trochę z innej beczki - oczyszcza powietrza? Używacie?

Niby w necie pełno informacji, ale nie wiadomo komu wierzyć, dużo cichego marketingu.

Tutaj ludziom wierzę, także polećcie coś jak możecie:)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby jeszcze robiło to urządzenie w pokoju takie powietrze jak w lesie lub/albo po burzy z piorunami - chciałbym nabyć takie cudo.

 

Proklamuję takie założenia teoretyczne:

  • jonizuje powietrze jak po burzy (tutaj proszę o zdanie naszych eletroników)
  • ma certyfikowany filtr HEPA
  • ogarnie dużo m3/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Rainmate (produkuje ten sam producent co odkurzacze Rainbow)

http://vacuumparts.pl/pl/rain-mate-rainbow/519-rain-mate-nawilzacz-powietrza-od-rainbow-r-102131.html

Dosyć głośny szum wytwarza, ale da rade przy tym spać, a już tym bardziej słuchać w zamkniętych słuchawkach.

Jego zaletą jest to, że filtr stanowi mgiełka wodna, więc tylko wodę się wymienia co jakiś czas, do tego nawilża też powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Rainmate (produkuje ten sam producent co odkurzacze Rainbow)

http://vacuumparts.pl/pl/rain-mate-rainbow/519-rain-mate-nawilzacz-powietrza-od-rainbow-r-102131.html

Dosyć głośny szum wytwarza, ale da rade przy tym spać, a już tym bardziej słuchać w zamkniętych słuchawkach.

Jego zaletą jest to, że filtr stanowi mgiełka wodna, więc tylko wodę się wymienia co jakiś czas, do tego nawilża też powietrze.

Jak producent robił też odkurzacze, brałbym w ciemno. Posiadam od 20 lat odkurzacz tej firmy, sprzęt nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu całego internetu, rozmowie z przedstawicielami produktów wybrałem Sharpa KC-A60. Mają go znajomi, jest nawilżacz co w bloku robi sporo roboty. Inni zaś mają Philipsa, też daję radę tylko jak pytałem czy z czerwonego kółko zaświeciło na niebiesko podczas ostatnich "gęstych" dni (Philips ma sygnalizację w postaci podświetlenia i wskaźnik PM2,5) to kumpel mówił, że było kiepsko (mieszkanie ok. 100m2 na starym mieście, miasto Smoka/gu oczywiście).

Mój Sharp ma przyjść w połowie lutego bo ludzie się strasznie rzucili i zabrakło.

Kontenery z Chin płyną, mam nadzieję że się nie uduszę do tego czasu.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez OswaldB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad czymś większym, Krakowski Alarm smogowy testował takie coś Daikin MC 70 L (MC70LVM).

 

Filtracja musi być przez Hepa min H11. Poza tym dobrze żeby był cichy.

 

Chodzi o konkretne modele których używacie, albo Wasi znajomi, polecenie z pierwszej ręki.

 

@Synthax, możesz podać model:)?

 

@jacekin, Sharp KC-A60EU, jakieś opinie osób które używały, a nie sprzedają:)?

 

pozostałym też dzięki, tylko zaznaczam że chodzi o porządny oczyszczacz a nie nawilżacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Webber AP8400, no ma to potrojny filterek (wstepny, hepa, weglowy) i ultrafioletowy zabijacz baktrii, ale glownie zapewnia efekt psychologiczny ;)

Trza bylo vente brac.

Webber nie filtruje dobrze z tego wynika?

 

Venta nie ma hepa, tylko filtracja wodna niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OswaldB

@jacekin

 

Gdzie i w jakiej cenie zamawiacie oczyszczacze Sharp?

Ja przez allegro z sharpwarszawa.pl z płatnością przy odbiorze za 2649 PLN.

Zamawiałem w zeszły poniedziałek, znajomy zamawiał ten sam model z jakiegoś sklepu wcześniej niż ja i też nadal czeka. Widać każdy sprzedawca ma z jednego źródła.

Co do filtrów hepa w tym sharpie to podczas rozmowy z przedstawicielem sharpa (naprawdę gość ma wiedzę, bo nie ugiął się przy żadnym moim pytaniu a ja potrafię być upierdliwy) dowiedziałem się, że stosują H13. W Philipsie AC3256/10 zresztą też jest hepa tej samej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@OswaldB

@jacekin

 

Gdzie i w jakiej cenie zamawiacie oczyszczacze Sharp?

Ja przez allegro z sharpwarszawa.pl z płatnością przy odbiorze za 2649 PLN.

Zamawiałem w zeszły poniedziałek, znajomy zamawiał ten sam model z jakiegoś sklepu wcześniej niż ja i też nadal czeka. Widać każdy sprzedawca ma z jednego źródła.

Co do filtrów hepa w tym sharpie to podczas rozmowy z przedstawicielem sharpa (naprawdę gość ma wiedzę, bo nie ugiął się przy żadnym moim pytaniu a ja potrafię być upierdliwy) dowiedziałem się, że stosują H13. W Philipsie AC3256/10 zresztą też jest hepa tej samej klasy.

Na ile wystarczają filtry w tym Sharp ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności