Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KeBe - bardzo młody... talent?


manuelvetro

  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy KeBe ma "to coś" , "tą iskrę"

    • tak
      4
    • nie
      4
    • musi dużo trenować
      4
    • takich jak on są tysiące
      4
    • lepiej niech sobie da spokój
      4
    • niech ciśnie może coś wyciśnie
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

 

Młody KeBe właśnie nagrał w budżetowym GSN Records pierwszą w życiu EP-kę. Szczon ma piętnaście lat. Moim zdaniem "ma to coś". Nie wiem, czy udało mi się uchwycić to na nagraniach, dlatego proszę Was o rzut ucha na ścieżki i wyrażenie swego zdania w wątku poniższym oraz w ankiecie.

Ziomki w gimnazjum go zjadą, bo on inspiruje się psychorapem, sam zrobił muzę, spłodził teksty i ja nawinął. I nie jest to mainstream, ciekaw jestem, co myślicie...

Choć studio bardzo budżetowe (1k) i dziesięcioletnie już, to FLACi na soundcloud do sprawdzania...

 

 

kebe.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 15 lat i Epkę jest nieźle.

Fajnie, że chłopak idzie w stronę psychrapu. Tak mało tego na rynku. Jest na kim się wzorować nawet w Polsce, ale to lata 95-99.

Technicznie jeszcze sporo nauki. No ale zwalam to na wiek.

Na miejscu chłopaka pocisnąłbym jeszcze jedną EPkę aby zebrać więcej doświadczenie. Nie ma co się śpieszyć z LP w tym wieku. A nóż ktoś chłopaka dostrzeże i zrobi mu porządne podkłady.

Przybędzie też jedna dwie wiosny to i chłopak bedzie miał więcej do powiedzenia.

Generalnie na plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że "coś" robi i że ma coś do przekazania, cała reszta na razie jest słaba, ale trzeba to zrzucić na wiek i zapewne początek zabawy. Generalnie - niech robi to dalej, ale lepiej, gdyby się skupił na jednej rzeczy - albo nawijka albo bity. Jeśli będzie to robił dalej i nie będzie się zniechęcał, to faktycznie za dwa, trzy lata na bank będzie dobrze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy KeBe przyszedł do mnie przed wakacjami - odesłałem go z kwitkiem, mowiąć "idź trenuj przed lustrem" i jak tak zaśpiewasz, ze ja to zrozumiem, to wróć. Zrobił to. Celowo nie cyzelowaliśmy utworów, prawie nie poprawialiśmy błędów, mało tego, są tam trzy utwory całkiem live - widać jaki zrobił progres techniczny - a na początku nie widziałem nadziei...

Oczywiście wiele pracy przed nim. Ja pchnąłem go w stronę psychorapu, nie znał pare miechów temu jeszcze kalibra...

Kazałem mu tez robić bity, żeby mi gitary nie zawracał, myślałem ze się zniechęci... Zrobił sobie...

Rymy czasem ciekawe, flow czasem... nutki Magika... słychać...

Jest iskra...

Może będzie ogień?

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bit jest dobry, gorzej z wokalem. Ale jeżeli kolo ma 15 lat, to nie ma się czym martwić - wszystko przed nim. Musi popracować nad płynnościa wokalu i jego artykulacją.

 

Siema Roberto, czasem nie brykałeś w niedzielę do pracy na 16-tą przez Starówkę? :D

 

a co do tematu - bita jak bit, ale dykcja chyba lekko kwiczy :D

jeszcze dużo mleka przed nim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://soundcloud.com/user-464707727/czuje-ze-zyje

Posłuchajcie może tego, tu jest juz jego styl, początki, bo osiem utworów, to sporo do przesłuchania, a ten pierwszy wcale nie jest najlepszy.

Jego bit, jego wszystko. Jak na celej epce. To go wyróżnia. Gość siedzi w temacie pół roku. I bitowym i rapowym.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bity mu ktoś zrobi, to nie problem. Jak chłopak wpadnie w obieg to sami będą się do niego zgłaszać. Teraz może faktycznie robić sam żeby poznać dźwięki, możliwości. Eksperymentowanie samemu przynosi tylko pozytywne skutki, podnosi świadomość muzyczną. Warto mu powiedzieć, że psychorap to nie tylko Magik. Warto też poszukać własnego stylu. Chłopak musi dużo pracować na techniką, artykulacją, ale będzie z tego chleb. Z racji młodego dźwięku może iść jeszcze w bardziej niezrozumiałe słowa, styl bardziej niezrozumiały niż zrozumiały. Najlepiej eksperymentuje się na początki drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, dzięki za 14 głosów, poproszę o jeszcze :

 

Polecam to, najmniej odsłuchów, a najwiecej psychorapu - 15 letni KeBe zrobił sam psychobit i nawinął swoje wersy - to jest nagranie na setkę, na żywo, jak na koncercie, widać tu jego warsztat na dziś, bez podrasowania.

 

https://soundcloud.com/user-464707727/gdy-mi-ciezko?in=user-464707727/sets/trzyna-cie-wers-w

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Jak na mój gust chłopak ma talent i przyszłość.

Wyślij go do logopedy albo na nauki śpiewu. Niech go ktoś nauczy poprawnej wymowy, artykulacji, sylabowania. Wiele pracy przed nim, ale jak ogarnie język to im bardziej zakręci styl tym więcej zyska a będzie zrozumiały.

No i technika, czyli podstawa. I jeszcze jedno, oprócz stylu ważne jest też zróżnicowanie tonalne, emocjnale. Ostatnio wypłynął taki gość "Paluch". Przesłuchałem jego ostatnie dwie płyty i nie mogę...każdy kawałek zarapowany tak samo jak poprzedni. Po co mam słuchać dalej jak wiem co będzie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody KeBe dziękuje Wam Panowie, za słowa wsparcia i krytyki, które dają mu motywacje do dalszej pracy.

W szczególności kłania się @Palpatine!

Co dwa tygodnie - planowo - wypuścimy nowy numer.

Dam znać!

Mam nadzieję także na jesCze liczniejszy Wasz udział w ankiecie!

 

DZięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że taki "gnojek" coś robi, a nie siedzi na kwejku i vapuje zasługuje na delikatne acz stanowcze BRAWO. Niech ciśnie temat. Sam wychodzę z założenia, że warto to zrobić dla siebie. Móc spojrzeć wstecz i powiedzieć sobie "napisałem książkę", "nagrałem płytę", jeśli tylko zostało to zrobione z sercem jest warte zachodu.

PS laski to kręci nawet jeśli twór nasz nie do końca to robi. Muzyk to muzyk :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie potencjał jest. I jw, poleciłym jak najszybciej ćwiczenia z emocji głosu, nawet niekoniecznie u logopedy ale może być samodzielnie, jakieś materiały w necie a najlepiej porządna książka lub podręcznik. Bo tego samą praktyką raczej nie nadrobi. Ba- większość osób które próbuje się wybić ma tu braki więc zbuduje sobie przewagę :) Jednocześnie niech ćwiczy i rozwija inne elementy- swój styl, flow, teksty. Jak na początek wg mnie jest spoko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne dwa utwory. 16.55 koniec nagrywki...

 

Dla mnie progres, jak w mordę...

 

 

z moich ust idzie para https://soundcloud.com/user-464707727/z-moich-ust-idzie-para?in=user-464707727/sets/trzyna-cie-wers-w

 

inny od innych https://soundcloud.com/user-464707727/inny-od-innych?in=user-464707727/sets/trzyna-cie-wers-w

 

 

Co myślicie?

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi u niego takiego jeszcze spokojnego płynięcia po bicie ma czasem takie sztuczne zakończenia wersów . Ciekawiło by mnie jedno żeby wziął jakiś kawałek Paktofoniki czy kalibra (to chyba nawet bardziej tu od razu do głowy mi przychodzi plus i minus) i żeby nawinął ich tekst - to by dało odpowiedź najlepszą co u niego kuleje najbardziej.

Edytowane przez michalkorona
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi u niego takiego jeszcze spokojnego płynięcia po bicie ma czasem takie sztuczne zakończenia wersów . Ciekawiło by mnie jedno żeby wziął jakiś kawałek Paktofoniki czy kalibra (to chyba nawet bardziej tu od razu do głowy mi przychodzi plus i minus) i żeby nawinął ich tekst - to by dało odpowiedź najlepszą co u niego kuleje najbardziej.

 

Chłopak wskoczył do głębokiej wody.

W życiu coveru nie nagrał.

Zrobił od razu wszystko sam.

Nie ucząc się pływać i jeszcze nie umiejąc...

Wypłynął w odmęty twórczości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności