Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja AKG K340 ES-D


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

One grają dopiero po wycięciu plastikowej kratki przed driverem, wytłumieniu budy i wstawieniu welurów... no i po przesłuchaniu innych wersji stwierdzam, że heavy bass jest dziwniej od pozostałych zestrojony...

 

Szkoda, że jesteś kolekcjonerem, bo one potrafią dobrze zagrać dopiero po konkretnym "zepsuciu" ich xD

 

Idę czytać, bo na razie tylko przejrzałem recenzję ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One grają dopiero po wycięciu plastikowej kratki przed driverem, wytłumieniu budy i wstawieniu welurów... no i po przesłuchaniu innych wersji stwierdzam, że heavy bass jest dziwniej od pozostałych zestrojony...

 

Szkoda, że jesteś kolekcjonerem, bo one potrafią dobrze zagrać dopiero po konkretnym "zepsuciu" ich xD

 

Idę czytać, bo na razie tylko przejrzałem recenzję ;)

 

 

Widzę - o welurach i screen modzie pisałem w treści recenzji :ph34r:;)

 

Nie ucz ojca... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to o modyfikacjach wspomniałem dopiero na sam koniec. Pierwotnie chciałem skupić się tylko na samych słuchawkach w formie oryginalnej tylko i wyłącznie. Ostatecznie uznałem, że warto do tematu podejść bardziej kompleksowo, w efekcie czego tekst skończyłem pisać ok. 5:00 rano. Nie ma tam zbyt wiele o modach, jako że postanowiłem ich u siebie nie wykonywać, ale sprawdziłem jak grają bez maskownic. Etap z welurami sprawdzałem na samym początku gdy starałem się dopasować im nausznice w dwóch scenariuszach:

  • na najlepszy efekt dźwiękowy
  • na największą zgodność z oryginałem

Wyszło mi, że jedno i drugie realizowane jest przez skórki. Na welurach dźwięk niestety leci mi wyraźnie w kierunek K401 i wyżej, a więc bardzo ostro i jasno. To dlatego na K401/501 spędzam ogólnie najmniej czasu. Nawet K1000 mam strojone ciemniej. Być może z welurami jest jakaś kombinacja pod wspomniane modyfikacje, ale jako że brak siatki otwiera K340, na bass heavy niespecjalnie widzę sens takich padów i tu sugestia o dziwniejszym strojeniu wersji BH nie jest wcale pozbawiona podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja długa ale wyczerpująca temat. Faktycznie z punktu widzenia współczesnego konsumenta K340 są na przegranej pozycji, skomplikowana konstrukcja, trudne do napędzenia i brzmienie które trzeba polubić. W cenie używanego egzemplarza w dobrym stanie można kupić K702 czy DT990Edition600 które są lepiej grającymi słuchawkami, ale...trzeba pamiętać, że te słuchawki mają 38 lat a wciąż można je brzmieniowo porównywać do współczesnych sprzętów. Jakoś i szczegółowość górnych rejestrów do tej pory robi wrażenie. Unikalność konstrukcji można odbierać na minus bo są skomplikowane i trudne w naprawie ale i na plus - są jedyne w swoim rodzaju i tego typu konstrukcji nikt więcej się podjął. Czuć w nich fantazję inżynierów, którzy chcieli zrobić słuchawki idealne. Bardzo dobrze sprawdzają się w jazz`ie i muzyce poważnej. Koniecznie powinny być podpinane pod wzmacniacz lampowy. Kupiłem i mam kawałek audiohistorii w domu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności