Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do rozmów konferencyjnych w zatłoczonym (głośnym) biurze


Radi04

Pytanie

Witajcie,

 

Pracuję jak konsultant w firmie IT - przeprowadzam dużo rozmów z klientami.

Moje biuro to tzw. 'open space' - dookoła wiele osób również prowadzi rozmowy, krzyczy, śmieje się itd - generują hałas :)

Firma zapewnia nam słuchawki PLANTRONICS i nie są ona chyba takie najgorsze, ale jednak ze względu na swoją budowę nie izolują odgłosów z zewnątrz.

Laptop na którym pracuję posiada tylko wyjście słuchawkowe - brak wejścia mikrofonowego (słuchawki są USB).

 

Chciałbym zainwestować trochę $$$ aby zwiększyć komfort własnej pracy - odizolować się trochę od tego zgiełku, żeby lepiej móc skupić myśli.

Dodatkowo wbudowana karta dźwiękowa nie napędza słuchawek w zadowalający sposób - na mój gust powinny być głośniejsze.

 

Z tego co się orientuję, to słuchawki USB odpadają, dlatego liczę się z koniecznością zainwestowania w zewnętrzną kartę dźwiękowa (z wejściem mikrofonowym)

 

Czy możecie polecić mi jakiś budżetowy zestaw pod moje wymagania?

Nie podaję konkretnej kwoty, bo jestem na etapie oszacowania budżetu tego zakupu.

 

Nie potrzebuję sprzętu najlepszego w klasie, chciałbym wydać na to możliwie najmniej, ale zarówno kupić coś co będzie faktycznie spełniać swoją rolę.

Słuchawki nie powinny też wyglądać nadto 'gamingowo' lub futurystycznie. Dobrze, żeby to była linia biznesowa (wygląd).

A już zupełnie przy okazji, żeby dało sie na tym fajnie muzyki posłuchać w przerwie od pracy :)

 

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jesteś pewien że Twój laptop nie ma złącza jack 2w1 - czyli mikrofon i słuchawki w jednym - jak w telefonie? Wówczas wystarczy tylko przejściówka-rozgałęźnik aby korzystać ze zwykłych słuchawek. Mikrofon mógłbyś zostawić z dotychczasowych, zawieszając je na szyi. Coś jak na zdjęciu niżej:

kubik-1024x534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej!

 

Sprawdziłem w specyfikacji laptopa i rzeczywiście jest chyba mikrofon + słuchawki w jednym.

 

W specyfikacji jest: "combo audio/microphone jack"

Przyjrzałem się również - przy wejściu jest symbol słuchawek z mikrofonem.

Dzięki za podpowiedź, nie wiedziałem...

Czy to oznacza, że śmiało mogę brać np. Hyperx Cloud 2?

Czy wbudowana karta dźwiękowa poradzi sobie, by je napędzić?

Edytowane przez Radi04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności