Skocz do zawartości

Odtwarzacz dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam audio maniaków,

 

Przyglądam się jakiś już czas forum i tematom odtwarzaczy. Przyznam szczerze, że trochę nie ogarniam (DAC, PEQ i inne), ale spróbuję nakreślić swoje preferencje - może ktoś mnie nakieruje.

 

Otóż lat temu 12 kupiłem wchodzący na rynek iPod z funkcją odtwarzania video, nie powiem jaka generacja bo nie wiem. Mam go do tej pory, ale.... Ale słuchałem do tej pory mp3 (320 lub VBR Q0). Od jakiegoś czasu odkryłem FLACki i słyszę różncię (dodam, że używam słuchawek Rock It R-50, ale o tym potem). I teraz tak - mam pakiet swoich ulubionych płyt, które jestem gotowy zripować do FLACa, ale potrzebuję urządzenia, które mi to wszystko "przełoży na uszy". Tzn żeby wydobyło to co kryje się we FLACu a nie usłyszę w mp3. Od czego zacząć? Czy jakiś odtwarzacz + wzmaczniacz? Czy na razie sam odtwarzacz, a jak się ucho "wyszkoli" dopiero coś dokładać i zmieniać doki? Do tej pory miałem Rock It R-50, ale wczoraj (po 3 latach od nabycia) słyszę, że lewa słuchawka gra niewiele ciszej niż prawa. Wkurza mnie to, więc zamówiłem Takstar HI1200 (poczytałem forum - lubię bas) bo jak mam wydać raz na trzy lata 400zł, to wolę co roku 150 :P (wiem, że to tak nie działa, ale do iPoda/iPada wystarczy chyba). Muzyki słucham głównie wieczorem jak już leżę w łóżku. Rodzaj: różny, głównie pokroju Royksopp, "starych" polskich kapeli (Lady Pank, Perfect) i na nowo odkrywam Metallicę. Nie pogardzę jakimiś rapsami czy nawet disco. Czasem odpalam muzę jak jestem zły/wkvrwiony, więc jak basem trzaśnie, to też nie zaszkodzi.

 

Od czego zacząć? Z czym "zacząć to jeść"? Budżet 1000-1500zł - wolałbym nowy sprzęt, ale nie upieram się. Taki budżet wyznaczyłem, bo myślę, że po iPodzie i 320kbps głównie, nie usłyszę póki co różnicy względem droższego sprzętu... Co proponujecie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu wgrać rockboxa na ipoda? Spisz numer modelu z tyłu (plecków) powinno być Axxxx. Wpisz to w googlu i dowiesz się jakiegoś masz ipoda. Jak masz któregoś na którym można zrobić imoda to myślę że jesteś w domu :) . Do takiego ipoda dołącza się przez kabel lod wzmacniacz i masz super jakość bez wydawania całego budżetu :) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten ipod działa to nie zmieniaj go. Kup do niego lepsze słuchawki po prostu, a flac przerób na alac.

Za 1500 zł można kupić całkiem fajnego dapa + słuchawki. Te takstary są ok, ale kupować do nich grajka za 1,5 koła to przesada.

Moja propozycja colorfly c200 z tego wątku http://forum.mp3store.pl/topic/144209-s-colorfly-c200-aune-b1-2016/ + Audio-Technica ATH-MSR7 (używki do 600 zł chodzą)

Same słuchawki fostex z tego wątku: http://forum.mp3store.pl/topic/144536-sluchawkowa-wyprzedaz-u-kommela/ albo Audio-Technica ATH-MSR7 + twój stary ipad w perspektywie nowy sprzęt.

Jest dużo możliwości posłuchaj próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iMod jest dobry, jeśli chce się być uwiązanym do nieporęcznej kanapki.

 

W budżecie, poręcznie, nowy, grający z przytupem - xDuoo X10. Nie posiada na razie korektora w oprogramowaniu, więc jak ma być mocno basowo, to są potrzebne basowe słuchawki, ale to najbardziej rozrywkowo brzmiący odtwarzacz jakiego słuchałem, więc do takich wymagań jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu numeru seryjnego (A1238) wyskakuje classic 6g 80GB (z tymi 12 latami przesadziłem, 12 lat temu to pierwszy ipod był, a ten jest drugi), próbuję ogarnąć Rockboxa na niego - zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

EDIT: Coś mi nie idzie wprowadzenie w DFU i żeby się na kompie pokazał... Pokombinuję jeszcze,ale jakby się nie udało, to co? Rozważać zakup xDuoo X10?

 

EDIT2: Udało się, mam Rockboxa. Jest gdzieś jakiś tutorial/instrukcja jak go używać?

Edytowane przez Rpetryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie jest to trudne oprogramowanie. FLACi odtwarza bez problemów. Słuchawki, które przyszły (Takstar) idealnie trafiły w mój gust. Dziękuję wszystkim za rady - na razie mi to wystarczy. Jak zrobię się bardziej wymagający to się zgłoszę znowu :) Tylko te 80G chyba niedługo będzie mało :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności