Superata

Nadchodzi POLY - Mojo Poly przedsprzedaż

Recommended Posts

No tak to prawda, da radę to ustawić. Zmyłką w instrukcji jest sugerowanie o użyciu GoFigure, bo jak kolega wyżej pisał nie ma jej w sklepie google, ale także nie ma jej w sklepie apple. Po ustawieniu przez komputer zgodnie z instrukcją (od pkt 7) udało mi się za 2 razem (:woot:) połączyć telefon z mojo+poly i uruchomić stream. Z tidala i z iPenga działa bez problemu, choć zabawa na razie była krótka. Mnie interesuje oprócz podstawowego streamingu przez BT także bezpośredni streaming poprzez dlna z serwera i to będę chciał sobie jeszcze ustawić.

I jeszcze pytanie do smp3store: czy przewidujecie może sprzedaż MOJO POLY CASE, bo o ile do samego mojo to raczej zbędne, tak w połączeniu z poly to chyba jednak jest wskazane?

Edytowane przez Fonzo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, mam pytanko: czy wasze poly też ma tylko jedną śrubkę w obudowie?
Mój egzemplarz wyglada tak od spodu:
e3a3470651b53dbf50742e1f10adc2de.jpg
Tak jakby ktoś zapomniał o czymś.

Btw. Na stronie chorda w FAQ dla poły jest wzmianka, że niema jeszcze dostępnego GoFigure:-(

Pzdr,
Stanisz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to rzeczywiście niezły numer z tymi śrubkami :o U mnie są wszystkie cztery....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Stanisz napisał:

Nówkę :-(

No to koniecznie go odeślij , aż wierzyć się nie chce ,ze taka firma puszcza takie bobki 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybieram się dzisiaj do sklepu. Szkoda, bo nawet go nie zdążyłem wypróbować. Jedynie podładowałem przez noc.
Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Refleksji kilka po kolejnym dniu.
1. Niby Poly umie DSD i inne pliki hr. No może i tak, ale nie wiem jak. Pliki HD (dsd, aif) z pamięci telefonu są nie do odtworzenia via BubbleUPNP, bo program nie rozpoznaje ich jako muzyki. Może sie da jak je przerzuca na kartę SD do Poly.
2. Tryb DLNA po WiFi. Totalne zaprzeczenie idei mobilności. Łącząc się z Poły via WiFi smartfon przestaje mieć dostęp do internetu i nie może streamować po GSM. Ma to sens wyłącznie kiedy jest się w domowej sieci. On the go musiałbym nosić ze sobą dodatkowy mobilny access point. Da się. Ale to już się robi fakap.
3. Przycisk przełączania trybów działania (AP vs BT/DLNA po zewnwtrznej sieci) jest zdecydowanie zbyt trudno dostępny. Dobrze, że noszę ze sobą ołówek automatyczny, inaczej bym klął.
4. Kiedy już gra, to gra. Nawet po BT brzmi to naprawdę OK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy da się odtwarzać na Poly muzykę z dowolnej aplikacji? Czy tylko BubbleUPNP?

Sound About chyba potrafi przekierować audio output Androida na poziomie OS-a.

http://soundabout.userboard.net/t479-more-options-for-routing-sound

Możecie spróbować czy działa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2. Tryb DLNA po WiFi. Totalne zaprzeczenie idei mobilności. Łącząc się z Poły via WiFi smartfon przestaje mieć dostęp do internetu i nie może streamować po GSM. Ma to sens wyłącznie kiedy jest się w domowej sieci. On the go musiałbym nosić ze sobą dodatkowy mobilny access point. Da się. Ale to już się robi fakap.

Mi to działa w ten sposób, że to telefon daje wifi - jest hotspotem dla poly i wtedy mogę słuchać np. Spotify

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi to działa w ten sposób, że to telefon daje wifi - jest hotspotem dla poly i wtedy mogę słuchać np. Spotify
No tak, faktycznie, tak też się da :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś z Was wybiera się jutro na Audio Video Show i mógłby zabrać Mojo+Poly?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak z ciekawości...

Udało sie komuś z Was zmusić Poly do odtworzenia plików o wyższej rozdzielczości?

Mam na telefonie kilka takich dziwactw, puszczone przez BT oczywiście świecą oczkiem mojo na czerwono, ale puszczone po DLNA - identycznie.

Przegrane na kartę SD o dziwo też, a DSD moje Poly w ogóle nie widzi.

Nadal jestem średnio szczęśliwy, ale posłuchałem sobie dziś w pracy trochę różnych rzeczy w tandemie z najthołkami i było na tyle miło, że jednak nie wyrzuciłem tego kombo do śmieci...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przez Ronna mi chodzą pliki o wysokiej rozdzielczości, w innych trybach nie sprawdzałem. Ale DSD konwertuje do PCM

Brak aplikacji na smartfona znacząco chyba obniża komfort obsługi. 

Jak odtwarzasz zawartość karty? Jakoś nie zgłębiałem tego, ale szczerze to nie wiem od której strony podejść. Gdzie można podejrzeć zawartość?

Przez DLNA pliki hi-res też mi chodzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[quote post="1493714" . 
Jak odtwarzasz zawartość karty? Jakoś nie zgłębiałem tego, ale szczerze to nie wiem od której strony podejść. Gdzie można podejrzeć zawartość?

Przez DLNA pliki hi-res też mi chodzą.

Aplikacje dlna (ostatnio używam bodaj neutrona) pozwalają wybrać serwer plików - poly jest widoczne jako jeden z nich. I tak to robię.
Acz generalnie działa to ****owo, neutron co chwila mi się tnie, trzeba restartować aplikację, resetować połączenie WiFi i w ogóle więcej z tym pieprzenia niż słuchania.

Paradoksalnie poly najfajniej spisuje mi się bt. I tak na dziś z tego kombo korzystam, praktycznie wyłącznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Update.

Ponieważ nie byłem nijak w stanie zmusić poly do odtwarzania dsd ani plików aiff o dużej gęstości, napisałem do supportu.

Okazuje się, że można.

Trzeba użyć aplikacji typu MPD, czyli klienta do obsługi Music Player Daemon.

Taki demon jest zaszyty w Poly, w końcu to linux . Działa wtedy toto jako serwer plików audio z karty i renderer. Poniekąd dwa osobne urządzenia z poziomu aplikacji. Efekt jest taki, że podejrzanie szybko spada bateria w fonie - może dlatego, że fon najpierw zasysa pliki, a potem je wysyła na renderer?... Nie wiem. Nie mam siły dociekać.

Problem taki, że na razie nie jestem w stanie zrobić tak, żeby appka (w moim przypadku MPDroid) automagicznie znajdowała aktywną Poly, bo IP jest generalnie dynamiczne - chyba, że działamy w sieci domowej i zrobimy Poly static IP na routerze. W innych przypadkach IP serwera trzeba wklepać z palca. Ale działa. I DSD, i aif. Acz ekstremalnie gęste DSD się tną. Co by potwierdzało, że zamiast być czytane z wewnętrznej karty latają po WiFi - ale nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.

No i MPD nie obsługuje streamingu, więc jak chce się przeskoczyć na tidala czy spotify, to trzeba zmienić playera na jakiegoś upnp, albo przeskoczyć na bt.

Ciekawe, czy panowie z Chorda zamierzają cokolwiek z tym zrobić. Pewnie nie. W każdym razie mr. Tom z którym korespondowałem nabrał wody w usta.

Marzy mi się aplikacja dla Poly umożliwiająca kontrolę Poly po bt, z możliwością bezpośredniego czytania plików z karty i w obrębie tej samej appki - bezstratnego streamingu z telefonu treści z tidala / Spotify. Może być po bt.

Zasadniczo powinno to być wykonalne moim zdaniem, w końcu to linux - nie rozumiem dlaczego przez rok z hakiem chłopakom to nie wyszło.

Tak, narzekam i się czepiam. Mam prawo za taką kasę myślę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak tak czytam te wpisy to się dziwię że jeszcze tego nie zwróciliście. Shanling m1 czy cayin n3 wydaje się już o niebo lepszy do takich rzeczy nie mówiąc o cenie.

M.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale te chinole to odtwarzacze, a nie DACi. Ja nie chce osobnego odtwarzacza. Zależało mi na mobilnym amp/dacu, co mojo robi prawie idealnie, a uwolnienie go od kabli byłoby dla mnie rozwiązaniem idealnym.

Niestety, poly jako urządzenie mobilne na dziś się nie sprawdza. Znaczy sprawdza się jako transmiterek bt. Ale taką funkcjonalność można mieć za 20 razy mniej.

Edit: Doczytałem o tym Cayinie. Ciekawa opcja :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ty nie chcesz nawet daca tylko transport z wyjściem cyfrowym/usb.

Poczytaj o hibi music na androida dodatkowo.

M.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ty nie chcesz nawet daca tylko transport z wyjściem cyfrowym/usb.

Poczytaj o hibi music na androida dodatkowo.

M.

Mam USB Audio Player Pro. Praktycznie to samo jak widzę. Działa.
Jako transport z wyjściem cyfrowym służy mi smarkfon, a poly kupiłem żeby mieć opcje bezkablowego przesłania gęstego audio do mojo, bo mojo bardzo nie lubi być w kanapce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta