Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki już mam. I co dalej?


gromog

Rekomendowane odpowiedzi

Parę tygodni temu zmieniła mi się sytuacja w domu zmuszony jestem do używania słuchawek przy oglądaniu tv.

Na początku wyciągnąłem z gratów zapomniane słuchawki bezprzewodowe Thomson WMM002. Po podłączeniu okazało się, że szumią nieznośnie(pewnie dlatego odeszły w zapomnienie)

Następne były Sennheiser hd 201. One grają znacznie lepiej, ale pomyślałem, że bezprzewodowe będą znacznie wygodniejsze, więc zacząłem poszukiwania.

Skończyłoby się na Sony MDR-DS6500, tak usilnie reklamowanych prawie w każdym miejscu w sieci, ale Zechciało mi się podłączyć swój tv Sony do "interneta". Po bezskutecznych próbach i pomocach z infolinii producenta skierowano mnie do serwisu, gdzie usłyszałem , że niestety tv ma za mało pamięci i niestety nie będzie "interneta". Wściekłem się więc i zrezygnowałem z ich słuchawek.

Niechcący natknąłem się na dobrą recenzję Ultrasone HFI-780 i zaczęło się. Zanim dojechały usłyszałem, że są świetne, ale niewygodne do dłuższych odsłuchów i wygodniejsze do tv będą Beyerdynamic DT990. HFI-780 okazały się bardzo fajne, ale i DT990 250 OHM pojawiły się w domu. Tych niestety nie zdążyłem jeszcze dobrze posłuchać, bo dopadło mnie zapalenie ucha i mam jeszcze zatkane.

Teraz stoję przed kolejnym dylematem - co dalej?

Wyczytałem, że aby wycisnąć z tych słuchawek więcej przydałby się jakiś wzmacniacz.

Na co dzień w pracy słucham muzyki z PC + Dac chiński za 80$ + Rotel RA-931+ Tannoy M3. Niestety w Rotelu nie mogę wyciszyć głośników.

W PC jest jakaś karta z integrowana, raczej zwykła bo nie przywiązywałem uwagi.

Może warto dołożyć kartę AIM SC808?

 

Odnośnie wzmacniacza to co do moich słuchawek warto kupić do 500zł aby więcej z nich wyciągnąć? Może coś podpowiecie, zanim sam doczytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem go, ale podobno dobry skubaniec.

 

W takim razie do tego wzmak i będzie cacy. Bodaj taniej niż budżet jest Zenek z forum. Wiele osób pozytywnie wypowiada się nt jego grania z Beyerami. Jest też obóz lampowców, ale w tej cenie to Expressivo chodziło kiedyś, teraz drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel, zmień koniecznie kabel, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale ma on kolosalny wpływ na brzmienie.

Polecam potestować miedź, srebrzoną miedź i czyste srebro.

Złocone srebro i platynowane złoto jest jeszcze lepsze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uciekaj z tego Forum póki zachowales jeszcze odrobinę silnej woli i zdrowego rozsądku :D

 

Dla mnie to chyba nie grozi, parę lat temu sklep RMS swoim "podejściem" do klienta wyleczył mnie z tego.

 

Chodzi mi, by grało to dobrze z DT990 i HFI-780. Jako, że podpinałbym to w pracy i w domu to dobrze gdyby to było coś przenośnego, no i jeszcze HTC (m7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak: Kupuję kilka par słuchawek naraz, słucham, wybieram ulubione, sprzedaje pozostałe za psie pieniądze! Co ważniejsze sposób ten można zaaplikować właściwie do wszystkiego: DACów, ampów, playerów - co kto sobie wymarzy!

Tylko z jakiś niewiadomych przyczyn jak dostaje rachunki, akurat na moim koncie zawsze pustka. Ale kto by się drobnostkami przejmował.

 

A co do rady, to może kup sobie jakiś dacamp przenośny, skoro mówisz też o słuchaniu z telefonu. Nie wiem jak tutaj z opiniami o cayin c5 ale to dość łatwo wyrwać używane i nawet w budżecie. Jeśli bardziej stacjonarnie to faktycznie zenek może będzie dobrą opcją. Kabelek też brzmi ok ale chyba potrzebny by był rekabling x2, więc najpierw jednak wziąłbym się za ampa.

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kabel, zmień koniecznie kabel, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale ma on kolosalny wpływ na brzmienie.

Polecam potestować miedź, srebrzoną miedź i czyste srebro.

 

A podobno kable nie grajo :P

 

Nie grajo, ale potrafio psuć na swój sposób. Niektórzy to uznają za poprawe dźwięku. A jeszcze inni zmieniają kabel, który psuł na taki co nie psuje i też im się poprawia.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kabel, zmień koniecznie kabel, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale ma on kolosalny wpływ na brzmienie.

Polecam potestować miedź, srebrzoną miedź i czyste srebro.

 

A podobno kable nie grajo :P

 

Nie grajo, ale potrafio psuć na swój sposób. Niektórzy to uznają za poprawe dźwięku. A jeszcze inni zmieniają kabel, który psuł na taki co nie psuje i też im się poprawia.

 

 

I tak to powinno się ujmować :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @gromog! Nie wiem czy coś poprawisz ale wiem co stracisz :) to forum to wcielenie zła. Koledzy mili i uprzejmi, doradzą i skierują na dobrą drogę . To wszystko w trosce o Ciebię tak żebyś błędu nie popełnił i zanim się nie obejrzysz będziesz miał 5 par słuchawek, po dwa kable do każdych, stacjonarke no i jakiegoś przenośnego grajka. Pusty portfel i zaszczepionego robaka w głowie. Tak że słuchaj rad bo to złote, mądre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy świadomość pomaga :D Chyba raczej jeszcze dobija po każdym kolejnym zakupie. Ja np. jestem świadomy, że milka oreo nie jest zdrowa, ale raz na miesiąc nie mogę się oprzeć "zgrzeszyć". Ale, że jestem tego świadom, to potem mam niezłego kaca moralnego z powodu tego co zrobiłem swojemu organizmowi :P Nie mówiąc o kacu cukrowym, to to jest masakra podczas diety low-carb - nie powinno się mnie wtedy dopuszczać do kompa. No dobra, nie ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności