Skocz do zawartości
  • 0

Msur, Boss hifi... ktoś słyszał ?


navygator

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trzy osoby które kupowały w tym samym czasie co ja mają takie same dźwiękowo słuchawki. Jak duża była rozbieżność czasowa pomiędzy tymi trzema egzemplarza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Jaro54 napisał:

Trzy osoby które kupowały w tym samym czasie co ja mają takie same dźwiękowo słuchawki. Jak duża była rozbieżność czasowa pomiędzy tymi trzema egzemplarza ? 

Około 3 miesiące. Dwie sztuki kupiłem sam, tu różnica była ledwo wyczuwalna. Trzecia kupił znajomy, ta była ostatnia i najgorsza. Może producent poszedł na ilość lub zmienił przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Perul napisał:

Z moich obserwacji, dawne B8 były bardziej basowe od obecnych.

Rożnica była nie w ilości basu czy podbicia któregokolwiek z pasm ale w jakości przekazu, i to bardzo znaczna. To tak jak byś porównywał muzykę z dobrego DAP'a do przeciętnego telefonu. Mój egzemplarz który gra najlepiej (uważam że jak za te pieniądze to bardzo dobrze ?) miał zamienione kanały, prawy kanał na lewej muszli i odwrotnie ?

Ten drugi egzemplarz który kupiłem (różnica około miesiąca) faktycznie miał  minimalnie mniej basu, może z tond wrażenie ze graja troszeczkę gorzej... inne oczekiwania.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Bialy_Wilk napisał:

Rożnica była nie w ilości basu czy podbicia któregokolwiek z pasm ale w jakości przekazu, i to bardzo znaczna. To tak jak byś porównywał muzykę z dobrego DAP'a do przeciętnego telefonu. Mój egzemplarz który gra najlepiej (uważam że jak za te pieniądze to bardzo dobrze ?) miał zamienione kanały, prawy kanał na lewej muszli i odwrotnie ?

Ten drugi egzemplarz który kupiłem (różnica około miesiąca) faktycznie miał  minimalnie mniej basu, może z tond wrażenie ze graja troszeczkę gorzej... inne oczekiwania.

Ja mam doświadczenie głównie ze zmodowanymi egzemplarzami ;) . Różnice w ogólnym SQ jeśli są, to są minimalne, natomiast nowe muszę więcej "dziurkować", żeby miały tyle basu co starsze egzemplarze - jeśli w czymś zmieniła się jakość to prawdopodobnie w mocy magnesu, albo cieńszy jest ten papier, który powyżej i poniżej przetwornika jest (membrany bierne).

Oczywiście jest też różnica w wygrzanych 40h, a takich 140h - te drugie są jaśniejsze, ale to już nie są tak duże zmiany jak po pierwszych 20-30h wygrzewania, gdzie znacznie poprawia się też selektywność - może po prostu te nowsze słuchałeś niewygrzane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Perul napisał:

Oczywiście jest też różnica w wygrzanych 40h, a takich 140h - te drugie są jaśniejsze, ale to już nie są tak duże zmiany jak po pierwszych 20-30h wygrzewania, gdzie znacznie poprawia się też selektywność - może po prostu te nowsze słuchałeś niewygrzane.

Te nowsze słuchałem trzykrotnie, faktycznie po wygrzaniu dżwięk się poprawił... tak jak w tych pierwszych. Ale różnica w przekazie dalej pozostała, tyle ze mojemu znajomemu to nie przeszkadza bo słucha z jakiegoś smartfona i jest zadowolony ?. To były zakupy z okresu bumu na zachodzie na B8, myślę ze producent poszedł na ilość kosztem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, AndrzejM123 napisał:

Czyli jest sens wchodzić w te B8, czy lepiej poszukać czegoś innego? Ewentualnie co możecie polecić? Potrzebuję głównie do Shanlinga M1. Dobrze by było żeby były w miarę mobilne.

Z M1 świetnie się zgrywają B8 mam jedno i drugie. B8 nie lubią zbyt ciepłych źródeł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, AndrzejM123 napisał:

Zauważyłem już wcześniej, że je polecasz do M1. Tylko cały czas się zastanawiam jak się mają do rekablowanych CALi. Jeśli zmieniać, to na coś lepszego, a nie trochę innego :)

Słuchałeś Cal!2? Jeśli masz porównanie swoich Cal! do Cal!2 to będziesz wiedział. Jak pisałem Cal!2 słabsze od B8, Twoje Cal! - nie wiem, nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem w tym, że Cal2 nie znam :/ Gdzieś znalazłem info, że grają podobnie do pierwszej wersji. Myślałem, że z porównaniem nie będzie problemu. Najwyżej zamówię w ciemno. W razie co będę sprzedawał.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przetwornik w CAL jest mniejszy i gorszy technicznie od tego w B8 (zwłaszcza wysokie tony są gorsze jakościowo). 

CAL mogą podobać się bardziej ze względu na strojenie, ale po to mody w B8 się robi, żeby to strojenie poprawić :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, AndrzejM123 napisał:

Mógłbyś przybliżyć co zmienia mod B8?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Najlepsze rezultaty z B8 uzyskałem zmieniając im pady na welurowe od HM5. 

Wymaga to (prócz zmiany padów) znacznej zmiany strojenia tych słuchawek, bo pady są wyższe, bardziej pojemne i bardziej przepuszczalne. Daje to większą scenę i sporo "chudsze" brzmienie, jeśli nie dorobi się dodatkowych otworów z tyłu przetwornika (tzw basporty), oraz nie osłabi działania membran biernych nad i pod przetwornikiem (chodzi o ten biały, gruby papier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -2
Godzinę temu, Jaro54 napisał:

A które kupiłeś? podeślij linka

Pozwolę sobie odpowiedzieć za @Arturos1967

Teraz czeka na te: https://www.aliexpress.com/item/Hard-Case-Large-Bag-Pouch-BOX-for-Beats-Dre-Detox-Pro-Over-Studio-2-0-Headphons/32764797896.html?spm=2114.13010608.0.0.HFPz0O

 

B8 grają raczej ciepło, ale to też zależy od źródła.

Edytowane przez mikla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności