Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Msur, Boss hifi... ktoś słyszał ?


navygator

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A jaki rozmiar potrzebujesz? Ja mam jedno niepotrzebne mi - usztywniane, całkiem nieźle wykonane. Mógłbym Ci odsprzedać. Nie mam już niestety B8, więc nie przymierzę czy pasują, ale na 99% będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 14.04.2017 o 09:53, Arturos1967 napisał:

Czy ktoś może kupował jakieś etui na te słuchawki ? Ja kupiłem na ali ale jest za małe :(

A które kupiłeś? podeślij linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Play napisał:

Jak grają B8? Ciepło, vka, może równo?

Mają sporo basu, ale nie zalewa reszty. Jedyne czego mi brak to powietrza. Przestrzeń jest mała. Mówię o standardowych bez modów i grają dopiero ok 30 h. Ale widać poprawę w miarę wygrzewania. jest ciepło ale zamulone granie. Perul podpowiedział, żeby zmienić pady na SS od HM5. Zobaczymy może będzie więcej przestrzeni. Acha i na kablu od BigMarasa takim jest jaśniej 

5 minut temu, mikla napisał:

Ja coś taki futerał znalazłem trochę większy więc może się zmieszczą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja właśnie zamówiłem ten z linku który podałem. Rzeczywiście czasami brakuje tego powietrza i przestrzeni, ale boje się, że pady SS od HM5 odchudzą dźwięk.

Słucham teraz Dire Straits na DX90 i tu powietrza jest wystarczająco. Na "Czerwonym Albumie" Comy mi go brakowało. Na Foo Fighters również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co Dire Straits słuchasz? Mnie Musical Fidelity MF 100 rozbestwiły, bo grają bardzo przestrzennie i w sumie prawie każde po nich grają bez przestrzeni. Ale widzę na Bossach poprawę w miarę wygrzewania.. Na początku uważałem, że bez modów się nie obędzie :), a teraz uważam, że chyba te pady wystarczą. Czas pokaże czy mam rację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

cześć,

widzę, że już parę osób ma BossHifi B8 :)... Wyglądają bardzo ładnie i cena ciekawa.

 

proszę o opisanie tych słuchawek - jakąś reckę :) jak grają - czy bardziej basowo, czy ciepło, czy zimno. co ze średnicą, czy góra harczy czy raczej spokojna ? :) czy są wygodne ?

Czy może ktoś porównać je do np. Creative Aurana, Beyerdynamic DT770/990, Focal Classic, Sennheiser HD 600 , Meze 99, Nighthawk ? :) (specjalny rozstrzał cenowy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 26.05.2017 o 09:04, chronic_pl napisał:

cześć,

widzę, że już parę osób ma BossHifi B8 :)... Wyglądają bardzo ładnie i cena ciekawa.

 

proszę o opisanie tych słuchawek - jakąś reckę :) jak grają - czy bardziej basowo, czy ciepło, czy zimno. co ze średnicą, czy góra harczy czy raczej spokojna ? :) czy są wygodne ?

Czy może ktoś porównać je do np. Creative Aurana, Beyerdynamic DT770/990, Focal Classic, Sennheiser HD 600 , Meze 99, Nighthawk ? :) (specjalny rozstrzał cenowy)

 

 

poproszę o informacje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B8 grają dość konkretnym basem, który potrafi jak to jeden z kolegów określił zmusić do szukania gałek ocznych na podłodze. Ten bas nie zamula reszty (po wygrzaniu - u mnie trwało to ok. 25-30 godzin) całe pasmo jest na bardzo przyzwoitym poziomie (oczywiście góry jaką lubią, nie znajdą miłośnicy sybilantów :) ). Przestrzeń nie jest porażająca, a w porównaniu do moich MF100 wręcz mała. Ale MF100 są zamkniętymi ale grającymi przestrzenią jak otwarte. Dobra jest izolacja i wygoda oczywiście nie w upały :) Każda muszla ma po 3 otwory bassportów, więc można sobie poregulować samemu. Miałem je oddać do modowania, ale chyba tylko matę wygłuszającą założę, bo podobają mi się takie jakie są po wygrzaniu. Do konkretnej muzyki rockowej ale również super brzmią płyty Diany Krall, Norah Jones, Leonarda Cohena. Przy jakości wykonania i dźwięku konkurencja kosztuje 1000 i więcej. Ale wiele tej konkurencji brakuje co do wykonania. Bo wykonane są jak słuchawki z najwyższej półki, nie muszą się wstydzić i udawać ubogich krewnych przy topowych słuchawkach. Są warte każdej wyłożonej na nie złotówki. W weekend był mój potomek w domu i chciał ojca ograbić ze sprzętu, ale jak Rejtan gołą klatą broniłem :) Zamówił sobie dla siebie. Słuchał najnowszego albumu OSTR Unplugged; Autentycznie. I rzeczywiście ta płyta świetnie brzmi na tych słuchawkach

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkopię temat bo tu chyba będzie najlepiej zadać to pytanie. Co więc dokładnie dała zmiana padów na te HM5? Bo rozważam właśnie kupno hybrydowych ( http://audiomagic.pl/brainwavz-2/nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-hybrydowe?from=also-bought) głównie z powodu tego, że mam dość spore uszy i trochę doskwierają mi fabryczne pady B8, brakuje mi w nich tego komfortu co w dt990.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, pabloj napisał:

Odkopię temat bo tu chyba będzie najlepiej zadać to pytanie. Co więc dokładnie dała zmiana padów na te HM5? Bo rozważam właśnie kupno hybrydowych ( http://audiomagic.pl/brainwavz-2/nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-hybrydowe?from=also-bought) głównie z powodu tego, że mam dość spore uszy i trochę doskwierają mi fabryczne pady B8, brakuje mi w nich tego komfortu co w dt990.

 

Z hybrydowymi padami to będziesz musiał mocno zmodować B8. Z resztą nawet przy skórkowych HM5 mod jest imo wielce wskazany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minutes ago, Perul said:

Z hybrydowymi padami to będziesz musiał mocno zmodować B8. Z resztą nawet przy skórkowych HM5 mod jest imo wielce wskazany.

Będę bardzo wdzięczny jeśli wyjaśnisz dlaczego, tj. jakie zajdą zmiany przy hybrydowych a jakie przy skórkowych? Oraz co będę musiał zmodować w twojej opini?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zasadniczo na wyższych i pojemniejszych niż oryginalne, skórkowych padach HM5, znacznie wyciąga się góra pasma i odchudza brzmienie. Pady hybrydowy to kolejny pozom rozjaśniania przekazu.

Mod nie powinien być trudny, trochę taśmy klejącej w odpowiednich miejscach, płatek kosmetyczny i po sprawie. Na pewno taki mod wystarczy w przypadku skórkowych padów, z hybrydami/welurami nie sprawdzałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minutes ago, Perul said:

Zasadniczo na wyższych i pojemniejszych niż oryginalne, skórkowych padach HM5, znacznie wyciąga się góra pasma i odchudza brzmienie. Pady hybrydowy to kolejny pozom rozjaśniania przekazu.

Mod nie powinien być trudny, trochę taśmy klejącej w odpowiednich miejscach, płatek kosmetyczny i po sprawie. Na pewno taki mod wystarczy w przypadku skórkowych padów, z hybrydami/welurami nie sprawdzałem.

Tony wysokie w Bosshifi B8 i tak są już na bardzo dobrym poziomie (przynajmniej z Aune T1) mam nadzieje, że nie zmieni się to do przesady. A co ze sceną, porzesza się w tych padach? Logicznie myśląc powinna, ale pewności nie mam. Co do modów, gdzie miałbym użyć tej taśmy klejącej, masz na myśli zaślepienie tych trzech dziurek? Gdzie umieścić ten płatek kosmetyczny i co miałby on powodować?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, pabloj napisał:

Tony wysokie w Bosshifi B8 i tak są już na bardzo dobrym poziomie (przynajmniej z Aune T1) mam nadzieje, że nie zmieni się to do przesady. A co ze sceną, porzesza się w tych padach? Logicznie myśląc powinna, ale pewności nie mam. Co do modów, gdzie miałbym użyć tej taśmy klejącej, masz na myśli zaślepienie tych trzech dziurek? Gdzie umieścić ten płatek kosmetyczny i co miałby on powodować?

Mi chodziło o ilość wysokich, nie o jakość (która jest bardzo dobra), to właśnie, żeby ich było mniej przydaje się płatek kosmetyczny przyklejony taśmą przed przetwornikiem.

Zaklejanie taśmą to wewnątrz muszli - trzeba rozkręcić słuchawki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minutes ago, Perul said:

Mi chodziło o ilość wysokich, nie o jakość (która jest bardzo dobra), to właśnie, żeby ich było mniej przydaje się płatek kosmetyczny przyklejony taśmą przed przetwornikiem.

Zaklejanie taśmą to wewnątrz muszli - trzeba rozkręcić słuchawki. 

Mówimy o zaklejeniu tych dziurek jak sądzę tak? Widziałem na zdjęciach, które wstawiłęś z moda, że zaklejone są 2 z 3 dziurek, więc rozumiem, że tyle zalecasz, aby poprawić bas po zmianie padów na większe i pojemniejsze. Czy scena przy padach HM5 powiększa się w tych słuchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, pabloj napisał:

Mówimy o zaklejeniu tych dziurek jak sądzę tak? Widziałem na zdjęciach, które wstawiłęś z moda, że zaklejone są 2 z 3 dziurek, więc rozumiem, że tyle zalecasz, aby poprawić bas po zmianie padów na większe i pojemniejsze. Czy scena przy padach HM5 powiększa się w tych słuchawkach?

W przypadku padów HM5 nie zakleja się tych dziurek u góry muszli, tylko część fizeliny wokół przetwornika (od strony wewnętrznej).

W razie jakbyś się zdecydował na zakup tych padów, to pisz na PM, to dokładniej wytłumaczę co i jak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 hours ago, Perul said:

W przypadku padów HM5 nie zakleja się tych dziurek u góry muszli, tylko część fizeliny wokół przetwornika (od strony wewnętrznej).

W razie jakbyś się zdecydował na zakup tych padów, to pisz na PM, to dokładniej wytłumaczę co i jak.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale wciąż mimo, że pytałem 3 razy umknęło Ci jedno pytanie :) Mianowicie jak zmienia się scena/głębia po wstawieniu większych, pojemniejszych padów w tych słuchawkach?

Btw. zamówiłem właśnie pady hybrydowe HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, pabloj napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale wciąż mimo, że pytałem 3 razy umknęło Ci jedno pytanie :) Mianowicie jak zmienia się scena/głębia po wstawieniu większych, pojemniejszych padów w tych słuchawkach?

Btw. zamówiłem właśnie pady hybrydowe HM5.

Scena zauważalnie się oddala i rośnie - to normalne dla wyższych padów. W przypadku padów hybrydowych/welurowych zyskuje też napowietrzenie sceny, natomiast izolacja od otoczenia maleje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minutes ago, Perul said:

Scena zauważalnie się oddala i rośnie - to normalne dla wyższych padów. W przypadku padów hybrydowych/welurowych zyskuje też napowietrzenie sceny, natomiast izolacja od otoczenia maleje.

Dzięki. Chcę zmienić pady bo zależy mi na zbliżeniu się w miarę możliwości do wygody padów Beyerdynamic dt990 pro, a większe hybrydowe HM5 chyba najbardziej się do tego nadadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, AndrzejM123 napisał:

Pozwolę sobie odkopać. Czy ktoś miał okazję porównywać B8 z Cal? Mam rekablowane CALe i zastanawiam się czy jest sens zmieniać? 

Pierwszej rewizji Cal! Nie słuchałem a tym bardziej rekablowanej. Za to drugie Cal słuchałem i przegrywają z BossHiFi B8. Poziom dźwięku B8 jest o klasę moim zdaniem wyższy. Wykonanie to nawet dwie klasy. Są bardzo wygodne jedynie ludzie z małymi głowami mogą narzekać na brak regulacji w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BossHiFi B8 jest problem, egzemplarze nie są powtarzalne. Przez moje ręce przeszły trzy sztuki, różnica miedzy najlepszymi a najgorszymi to była minimum jedna klasa. Słychać to było w każdym zakresie. W każdym egzemplarzu przetworniki grały równo, najwyraźniej były parowane. Myślę że to jest przyczyną tak rozbieżnych opinii o nich. Zakup to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności