Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Przesiadka z AKG K512 MKII do 250zł


skullder

Pytanie

Witam,

Moje kilkuletnie AKG K512 MKII ostatecznie wyzionęły ducha (w chwili nieuwagi kabel padł łupem domowego sierściucha),

więc czeka mnie zakup czegoś nowego. Po przewertowaniu internetów zawęziłem wybór do:

- AKG K72,

- Audio Technica ATH-M20X.

 

Słuchawki używane tylko w domu, podłączone do komputera stacjonarnego. Muzyka (głównie w formacie FLAC) 80%, gry 20%.

Jeżeli chodzi o muzykę, to głównie elektroniczna (progressive house, deep house, czasem trance) ale lubię skakać

po innych gatunkach.

Z brzmienia AKG K512 MKII byłem bardzo zadowolony, może troszkę brakowało miękkiego basu ale taki już chyba urok

tych słuchawek.

Teraz pytania do forumowiczów:

- jak mają się te dwa w/w modele do 512 mk2, jeżeli chodzi o jakość dźwięku? Czy to jest ta sama półka?

- które są wygodniejsze przy użytkowaniu 3-4 godziny dziennie?

- które mają bardziej soczysty bas ale niekoniecznie kosztem szczegółowości?

- czy w tym przedziale cenowym jest coś wartego uwagi oprócz tych dwóch (muszą być zamknięte)?

 

Na pewno podjadę do sklepu i odsłucham oba modele ale byłbym wdzięczny za opinie i ewentualne

podpowiedzi. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym w tej cenie polecił jednak jedne z nowszych słuchawek do twojego typu muzyki nadadzą się w sam raz http://allegro.pl/sluchawki-zamkniete-isk-hd9999-studio-zestaw-i6661372364.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem m20x ,m40x,m50x oraz akg k92 wiec wyższy model.

M20x cisną w uszy,mega grzeją ,mid bas jest potężny,nawet zestawy 2.1 za 80zł z marketu gdy podkręcimy ten mały subwofer na full nie graja takim potężnym basem jak te słuchawki,szczerze odradzam .bardzo się zawiedziesz na ich dźwięku. m50x też żadna rewelacja więc się nie przejmuj ;)

Cal z modami i recablingiem to jest jakieś wyjście ,ale nie bedzie takiej wygody jak w 512 .

A co kupić? nie pomogę bo po calach miałem dt770 a później już wyższe modele więc sie nie znam,dużo zależny też od preferencji.

Ale jeśli 512 Ci odpowiadają tylko brakowało Ci czasem troszkę basu to takie dt770 czy dt990 maja go więcej i lepszej jakości.

Z używanych to może AKG K240 mkII ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem m20x ,m40x,m50x oraz akg k92 wiec wyższy model.

M20x cisną w uszy,mega grzeją ,mid bas jest potężny,nawet zestawy 2.1 za 80zł z marketu gdy podkręcimy ten mały subwofer na full nie graja takim potężnym basem jak te słuchawki,szczerze odradzam .bardzo się zawiedziesz na ich dźwięku. m50x też żadna rewelacja więc się nie przejmuj ;)

Cal z modami i recablingiem to jest jakieś wyjście ,ale nie bedzie takiej wygody jak w 512 .

A co kupić? nie pomogę bo po calach miałem dt770 a później już wyższe modele więc sie nie znam,dużo zależny też od preferencji.

Ale jeśli 512 Ci odpowiadają tylko brakowało Ci czasem troszkę basu to takie dt770 czy dt990 maja go więcej i lepszej jakości.

Z używanych to może AKG K240 mkII ?

Myśle, że po zmianie padów w calach na inne niż oryginalne, komfort może się diametralnie zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem m20x ,m40x,m50x oraz akg k92 wiec wyższy model.

M20x cisną w uszy,mega grzeją ,mid bas jest potężny,nawet zestawy 2.1 za 80zł z marketu gdy podkręcimy ten mały subwofer na full nie graja takim potężnym basem jak te słuchawki,szczerze odradzam .bardzo się zawiedziesz na ich dźwięku. m50x też żadna rewelacja więc się nie przejmuj ;)

 

Dzięki za cynk. W takim razie odpadają.

 

Ja bym w tej cenie polecił jednak jedne z nowszych słuchawek do twojego typu muzyki nadadzą się w sam raz http://allegro.pl/sluchawki-zamkniete-isk-hd9999-studio-zestaw-i6661372364.html

 

Coś ktoś wie więcej na temat ISK HD9999? Wyglądają interesująco ale nie wiem jak z komfortem i trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatecznie zdecydowałem się na ISK i oprócz faktu, że po dłuższym słuchaniu pocą się uszy to jestem zadowolony. Wygodne, bas satysfakcjonujący, szersza scena i dużo więcej detali

niż w AKG 512 i brak "syczących" wysokich tonów, które przy AKG musiałem wyregulować equalizerem. Dzięki za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności