Skocz do zawartości

Laptop multimedialny do 5 tys.


_dorian_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się rejestrować na jakichś forach dla nerduf kąputerowych, widziałem, że tu Was jest trochę w temacie.

Lapek dla brata, do filmów, jakieś tam gry mmo czasem (fuj), uwzględniając jego wytyczne i moje wnioski to:

 

koniecznie:

- nowy

- klawiatura podświetlana

- 15,6" albo 17,3"

- najlepszy możliwy ekran w tej cenie, 1920x1080, pokrycie palety sRGB w pełni i jak najwięcej Adobe RGB- nie wiem 60-75%?

- SSD min. 120GB + min. 500GB HDD

- mocny cpu i5 albo i7

 

mniej koniecznie:

- dedykowana karta graficzna średnio-wydajna (co najmniej 940MX?)

- matowa matryca

- aluminiowa obudowa

 

Na pierwszy rzut oka to nie widzę wielkiego wyboru, podświetlana klawiatura w tej cenie sporo eliminuje, wydaje mi się, że

ACER Aspire F5-573G za ~3100 pln ma wszystko co trzeba, w recenzji na notebookcheck otrzymał 81%
opcja max wykorzystania budżetu: Acer VN7-792G i7-6700HQ/16GB/240+1000/Win10 GTX960M FHD
Czy Acer jest wiarygodny czy lepiej odpuścić sobie mocne bebechy na rzecz bardziej renomowanej firmy, Dell albo Asus? Nie wiem, nigdy nie miałem nic Acera, kojarzy mi się głównie z komputerami o najwyższym stosunku wydajność/ceny a to niekoniecznie dobrze.
Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chodzi mi o relację mocniejsze cpu i gpu a lepsza matryca i aluminiowa obudowa, i jeśli da się w tym budżecie to w stronę tego drugiego. Nie kumam kompletnie tej współczesnej nomenklatury ekranów, tanie ips okazuje się wcale nim nie być, różni producenci różnie nazywają. Mocno subiektywne te recenzje ekranów i brak sensownych porównań, trzeba by wszystko naocznie ocenić, ja od zawsze używam biznesowych laptopów z bieda ekranami a stacjonarnie jakiegoś Samsunga hitu z 2008 roku =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera VN7 w trochę gorszej konfiguracji bo sprzed 1,5 roku. Jedynym minusem jest to, że obudowa pokryta jest jakaś gumą i ta zaczyna z czasem brzydko odchodzić. Jak masz jakieś pytania to pisz, postaram się pomóc :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera VN7 w trochę gorszej konfiguracji bo sprzed 1,5 roku. Jedynym minusem jest to, że obudowa pokryta jest jakaś gumą i ta zaczyna z czasem brzydko odchodzić. Jak masz jakieś pytania to pisz, postaram się pomóc :)

No właśnie mnie to dziwi po co oni kombinują z jakimiś dziwnymi wydrukowanymi materiałami, ma być płasko i metalowo, stylowo i łatwo do wyczyszczenia, ale to już chyba taka bolączka laptopów z segmentu multimedialnego/gaming. Zastanowię się i jak coś będę pytać.

Aktualizując, postawię na pierwszym miejscu jak najlepszą matrycę IPS (filmy mają wyglądać jak najlepiej i bdb kąty widzenia) i podświetlaną klawiaturę,

pod tym względem Acer Swift 5 prezentuje się nieźle, gydyby tylko gpu było trochę mocniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz taniej, a ciągle dobrze? Acer Aspire V15 Nitro VN7-571G. Chcesz coś generację wyżej: Acer Aspire Nitro VN7-572G. Wszystkie Acery z tej serii są bardzo udane, czy weźmiesz 15" czy 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z zaprzyjaźnionej firmy ostatnie przechodził podobne dylematy. Preferencje miał identyczne, tyle że jemu mnie pod multimedia, a bardziej pod edycję zdjęć, ale koniecznie chciał mocny i z dyskretną grafiką, żeby mieć sprzętowe wsparcie aplikacji które używał. Przeszedł Lenovo, modelu nie pamiętam. Przeszedł 2 Acery, w tym ten ostatnio wymieniony. Zawsze było jakieś ale, w tym Acerze, przełączanie na grafikę dyskretną kulało, komputer potrafił łapać zwiechy. Podobnież jest to znany problem i odpowiada za to kompatybliność sprzętu z Win10. Poszedł na zwrot komsumencki. Skończyło się na Retinie 15ce, niestety lekko używanej z gwarancją. Bo nówka poza budżetem.

 

EDIT

Wspomniany Acer to ten z posta Wulkana, bo w międzyczasie pojawił się kolejny wpis.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem dla siebie laptopa z jak najlepszym ekranem to wybrałen Acer VN7-792G. Chciałem wziąć 15 cali, ale naczytałem się o tzw "Pulse-Width Modulation" akurat dla 15 cali i wziąłem 17, bo nie ma tej wady. Szukając laptopa zdziwiłem się, jak ciężko kupić coś z dobrym ekranem. Zobacz np tu, jak wiele modeli ma problem z tym odświeżaniem ekranu: http://laptopmedia.com/top-laptop-pwm-ranking-rated-by-negative-impact-on-eyesight/

Edit: mam windows 10 i żadnych problemów. Wyczytałem, że nie warto dopłacać do i7 bo przy graniu to karta graficzna bedzie wąskim gardłem a nie procek.

Edytowane przez robertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to w ogóle nie warto szarpać się na laptop do grania. Też kiedyś miałem taką zajawkę, ale mi przeszło z czasem, po dogłębnych testach.

Notebook ma być przede wszystkim przenośny. Do grania kupuje się sprzęt dedykowany, a nie wykorzystuje półśrodki, które przy okazji tej czynności robią za farelkę i helikopter w jednym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak laptop do grania hardcorowo to jedynie widzę sensowne sprzęty z podstawką LGA 1151 [desktopową] i wsparciem dla 10x0, niemniej kosztowo to jest bardzo słabo opłacalne - same karty pod MxM z najwyższej serii to 5000zł, lapek minimum kolejne 5000zł, procek znów minimum 1000zł, do tego dyski itd. Ogólnie wydasz 15000zł na laptop, który będzie na poziomie kompa za jakieś 3000zł. To chyba lepiej kupić przyzwoity lapek w okolicach 4000-5000zł i choćby coś kompaktowego na w obudowie SilverStone Raven RVZ01 lub ML08. Jeszcze miałoby to sens gdyby były jakieś sensowne rozwiązania plug-n-play typu eGPU, ale na razie to tylko zapowiedzi. Niby niektóre lapki mają dedykowane rozwiązania eGPU jak seria Alienware, czy teraz MSI zaoferował coś takiego do swoich niektórych lapków, ale to dalej rozwiązania własnościowe, a nie uniwersalny standard.
Ogólnie na ten moment to zabawa nieopłacalna, jak się rozwinie sytuacja z zewnętrznymi eGPU to można myśleć o takich rzeczach. Bo teraz to wygląda tak, że np. laptopy na socketcie LGA 1151 wspierające karty MxM poprzedniej generacji, już nie wspierają aktualnej... Także płacisz premium za możliwość montowania dedykowanych kart MxM, a przy następnej generacji już te lapki są niekompatybilne... średni interes... dlatego właśnie wolałbym uniwersalny, zewnętrzny eGPU, bez problemów z kompatybilnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak, osobiście brałbym mobilnego 13-14" do pracy/neta z integrą i tyle, dla mnie gamingowe to się zaczynają od jakichś 10k chyba, ale tu niestety rozchodzi się o ten nieciekawy segment laptopów quazi-pc, multimedia, nibygry,..

Jak patrzę na gameplay'e na tym VN7-792G to te gry i tak wyglądają tak, że nie miałbym ochoty na rozgrywkę- powyłączane wygładzanie i końcowe efekty graficzne, wszystko wygląda twardo i poszarpanie, a minie rok i o graniu w nowe tytuły i tak będzie można zapomnieć.

Problem w tym, że nie ma nic z gpu po środku, między integrą 5500/520/620 a gtx 950m/960m, a na tych pierwszych te sieciowe MMO jak WoT to jakoś tak na średnich detalach w 30-45 fpsach chodzą, przyjdą jakieś aktualizacje i będzie słabo. Poza tym i tak nie ma nic innego z podświetlaną klawiaturą od 15", gdyby coś mniejszego brat akceptował to wspomniany Acer Swift 5 załatwia sprawę z intel hd 620, ale za to najlepszym ekranem, mobilnością.

 

Zaznaczyłem takie i niech sam wybierze:

1) Acer VN7-571G i5-5200U/8GB/120+1000/Win10 GTX950M

2) Acer V5-591G i7-6700HQ/8GB/240+1000/Win10 FHD GTX950M

3) Acer VN7-792G i7-6700HQ/16GB/240+1000/Win10 GTX960M FHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a jak wejdą procesory na bazie grafenu, to lapki ze "zintegrowanymi procesorami" i tak zjedzą te z dektopowymi, dedykowanymi prockami :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a jak wejdą procesory na bazie grafenu, to lapki ze "zintegrowanymi procesorami" i tak zjedzą te z dektopowymi, dedykowanymi prockami :]

 

 

Jasne, a jak te mobile na grafenie będą "wchodzić" to te desktopowe będą stać w miejscu, albo jeszcze lepiej się cofać technologicznie.

Wybacz, ale to jest pitolenie bez sensu, nic nie wnoszące do zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. a jak wejdą procesory na bazie grafenu, to lapki ze "zintegrowanymi procesorami" i tak zjedzą te z dektopowymi, dedykowanymi prockami :]

 

Jasne, a jak te mobile na grafenie będą "wchodzić" to te desktopowe będą stać w miejscu, albo jeszcze lepiej się cofać technologicznie.

Wybacz, ale to jest pitolenie bez sensu, nic nie wnoszące do zagadnienia.

Chyba Arth porównywał grafen do obecnej desktopowej generacji, wtedy ma rację :)

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. a jak wejdą procesory na bazie grafenu, to lapki ze "zintegrowanymi procesorami" i tak zjedzą te z dektopowymi, dedykowanymi prockami :]

 

 

Jasne, a jak te mobile na grafenie będą "wchodzić" to te desktopowe będą stać w miejscu, albo jeszcze lepiej się cofać technologicznie.

Wybacz, ale to jest pitolenie bez sensu, nic nie wnoszące do zagadnienia.

 

 

Do zagadnienia ma się tak, że inwestowanie w "laptopa do gier" za więcej 5000zł jest nie opłacalne ze względu na szybką stratę wartości po kilku latach. Procesory grafenowe mogą być nawet 1000 krotnie wydajniejsze od swoich krzemowych odpowiedników. Dostosowanie linii produkcyjnych nie wymaga dużo nakładów, bo można spokojnie wykorzystać te procesy technologiczne jak przy krzemówkach. Także co z tego, że "technologia krzemowa nie będzie stan w miejscu", skoro swoich ogranicznen nie przeskoczy. Wszystko zależy od tego kiedy producenci będą chcieli wprowadzić to na rynek masowy. Tyle na temat. Więcej nie ma co rozwijać, po prostu taka dygresja na temat sensu inwestowania w "laptopy do grania".

 

 

ps. a jak wejdą procesory na bazie grafenu, to lapki ze "zintegrowanymi procesorami" i tak zjedzą te z dektopowymi, dedykowanymi prockami :]

 

Jasne, a jak te mobile na grafenie będą "wchodzić" to te desktopowe będą stać w miejscu, albo jeszcze lepiej się cofać technologicznie.

Wybacz, ale to jest pitolenie bez sensu, nic nie wnoszące do zagadnienia.

Chyba Arth porównywał grafen do obecnej desktopowej generacji, wtedy ma rację :)

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

 

Dokładnie, o to mi chodziło. Teraz można zainwestować w lapki z dedykowanym socketem pod obecne, krzemowe stacjonarne procesory i kiedy pojawią grafenowe, to te lapki będą warte tyle co obecna "budżetówka"

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze Dell Inspiron 7778 i 9 czyli wielkie laptopy/tablety, ciekawe to, myślałem, że takie rzeczy są droższe

 

Lenovo Y700-17 wchodzi w grę jeśliby śrubować wydatek, w 17 jest znacznie szersza paleta barw względem 15 oraz chyba najlepsze w laptopie w tej cenie głośniki JBL. W tym momencie wydaje mi się on ciekawszy od Acera VN7-792G.

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość wykonania to Acery VN7 stoją dużo wyżej niż Lenovo Y700. W Lenovo standardem są pękające zawiasy i beznadziejny serwis. Wydając ~5000zł na laptopa warto wziąć coś co nawet gdy się zepsuje zostanie sprawnie naprawione.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii producenta specjalnie znaczenia to nie ma, natomiast trzeba sprawdzić jaki np. jest dysk ssd, bo przykładowo Acer potrafi wrzucać do środka najgorsze badziewie, które pada po roku. Ja w firmie kupuję często słabszy laptop z dyskiem podstawowym (talerzowym) i wrzucam kupiony oddzielnie np. Evo 850 Samsunga, żeby mieć pewność, że pierwsze co padnie, to nie będzie dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności