Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Laptop multimedialny do 5 tys.


_dorian_

Rekomendowane odpowiedzi

... natomiast trzeba sprawdzić jaki np. jest dysk ssd, bo przykładowo Acer potrafi wrzucać do środka najgorsze badziewie, które pada po roku.

Możliwe, że jest tak, jak piszesz, ale... ACER-a, kosztującego w momencie zakupu ok. 3.000 zł mój kumpel miał 2 lata i nic mu nie padło (sprzedał tylko dlatego, że on bez przerwy lubi zmieniać...). Powiem więcej! ACER-a, kosztującego w momencie zakupu ok. 2.600 zł ma mój teść. 6 lat(!!!). I nic mu nie padło.

Lenovo (IBM), kosztującego naprawdę znaczne pieniądze, kupił były szef informatyków w mojej pracy. Zje....ł mu się po paru dniach...

Więc, myślę, że nie ma na to reguły. Wszystko jest bardziej kwestią konkretnego egzemplarza, niż modelu, czy producenta.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, często SSDki fabryczne są kiepskie, ja w swoich Lenovo Z580 wymieniałem na Plextora i system sporo szybciej cdziąła niż parę lat później kupiony Asus siostry. W sumie to jest dobry myk - kupić trochę tańszy sprzęt bez SSD i wymienić na porządny dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wulkan - czy oni mają dyski talerzowe czy ssd? Jeśli te pierwsze, to one mają prawo pracować wiele lat, choć oczywiście nie muszą, tanie i kiepskie dyski ssd to jednak jak granie w rosyjską ruletkę, nigdy nie wiesz czy następnego dnia odpalisz system. Generalnie jakość dysków twardych przez ostatnie kilka lat drastycznie się obniżyła. Gdzieś producenci w tanich laptopach muszą znaleźć oszczędności, bardzo często znajdują je w dysku SSD.

 

Ja w weekend odpaliłem laptopa California Access (coś takiego: http://notebook.co.pl/notebook114-California-Access-4300CT.html) tylko jeszcze z kulką zamiast touchpada, czyli jeszcze starszy na DOS 6.22 i Windows 3.11 i ruszył od pierwszego strzału, wgrał się system i działa bez problemu, takie ******ły typu wentylator działają OK, nikt w nim pasty termoprzewodzącej nigdy nie wymieniał, odpaliłem Mario Bros czy Supaplexa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności