Skocz do zawartości

Pełny rekabling słuchawek Qpad qh-90


Maciej111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem z słuchawkami qh-90, około roku temu, po wcześniejszym użytkowaniu przez 2 lata, kabel w słuchawkach zaczął sprawiać problemy (kilkukrotne lutowanie kabla do płytki w słuchawce, wielokrotne przerwanie kabla przez co jest on już strasznie krótki, pożegnanie z potencjometrem aż w końcu urwanie jacka), więc postanowiłem zrobić całkowity rekabling i mam kilka pytań:
1. Kupić kabel z jackami, czy oddzielnie i jakie wybrać? (w mikrofonie jest kabel 2-pinowy w słuchawkach 3-pinowy).

2. Jaki potencjometr kupić? Czy w ogóle?

3. Czego jeszcze będę potrzebował poza lutownicą, cyną, kalafonią, koszulkami termokurczliwymi i narzędziami typu kombinerki, nóż etc.?

4. Jak rozróżnić które połączenie na blaszce w słuchawkach jest od kanału prawego, a które od lewego? Tylko testując?

Słuchawki używam tylko do komputera, więc splitter będzie nie potrzebny. Przepraszam za "głupie" pytania ale nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :).

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz umiejętności lutowania, to czemu, by nie zrobić własnego kabla. Wtyki Amplenol, Neutrik, ew. REAN to niemalże pewniaki. Wymagana ilość żył w kablu zależy od ilości pinów, która jest obecne w słuchawkach/mikrofonie. Z kabli moim faworytem jest firma Mogami, niewiele mu ustępuje Canare.

2. Potencjometr, to potencjalny problem. IMHO zrezygnuj. Chyba, że za jego żywota był Ci na prawdę przydatny.

3. Wtyki, kabel, trochę wolnego czasu i chęci. W sumie miernik byłby dobrym pomysłem do ogarnięcia tego jak kable są podłączone.

4. Testując na pewno Ci się uda, miernik będzie potrzebny jw.. Inny sposób nie przychodzi mi teraz do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, w pierwszym punkcie miałem na myśli kabel z trzema żyłami w słuchawkach a w mikrofonie dwoma oba wtyki są 2-pinowe, będę potrzebował w takim razie 2 kable, 2-żyłowy i 3-żyłowy a potem je tylko koszulkami złączyć żeby nie latały oddzielnie? Jeśli mogę prosić o jakiś link do obu w miarę pożądnych byłbym bardzo wdzięczny (google oczywiście używałem ale nie jestem pewny który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://muzyczny.pl/165901_Mogami-2549-kabel-mikrofonowy-studyjny-czarny.html - 2 żyłowy mogami, do niedawna był też dostępny 4 żyłowy, nie wiem czemu wycofali.

alternatywa:

https://muzyczny.pl/134899_Cordial-CMK-422-kabel-mikrofonowy-podwojny.html

 

Rozejrzyj się w muzycznym za większym wyborem, teraz to wrzuciłem na szybko

 

Tam gdzie masz wymaganie 2ch żył, możesz użyć 4, 6, 8... Tam gdzie 4ch możesz dać 4,8,12.. Sam zdecyduj jaki układ preferujesz. Co do 3 żyłowego - Osobiście zawsze daję 4 żyły, a masę zwieram przy samym jacku podłączanym od strony źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności