Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do szeroko pojętej elektroniki (do 500 zł)


munken

Pytanie

Cześć,

Niedawno popsuły mi się słuchawki - model AKG Y55. Z racji wycofania z produkcji nie mogą zostać naprawione (wyłamany prawy zawias; grają idealnie, ale nie trzymają się głowy). Szukam czegoś nowego, niekoniecznie z salonu AKG. Podam kilka informacji, które mogą pomóc w rekomdacji.

budżet: do ok. 600 zł

typ słuchawek: Niech AKG Y55 będzie tutaj dobrym punktem odniesienia - idealne pod względem konstrukcji. Generalnie zaakceptuje wszystkie wariacje słuchawek nausznych (najlepiej półotwarte badź zamknięte), nie chcę dokonałowych.

źródło: telefony marki Samsung (S4 i S6) oraz odtwarzasz iAudio7. Nigdy nie podłączam pod lepszy sprzęt stacjonarny.

użytkowanie: 2-3 godziny dziennie, zazwyczaj na świeżym powietrzu, w komunikacji miejsce, podczas podróży i przed samym snem.

muzyka: elektronika oraz jej wszelkie mariaże z gatunkami pokroju jazzu, muzyka eksperymentalnej (tape music, post-industrial etc.), Właściwie słucham wszystkiego oprócz metalu, klasyki i hop hopu, ale wiem, że ciężko znaleźć uniwersalne słuchawki. Jeśli jednak znalazłoby się coś pasującego również pod britpop, shoegaze czy jakiegoś klasycznego rocka z la 60., to nie narzekałbym ;) Od techno, idm, house czy szkoły berlińskiej przez trip hop, downtempo, jakieś hybrydy w postaci alternative dance, kończąc na rozrywkowym electropopie i synthpopie. Przykładowi wykonawcy: Underworld, Kraftwerk, Depeche Mode, Pet Shop Boys, Stereolab, Coil, New Order, Massive Attack, Boards of Canada, Yello etc..

dotychczasowy posiadany sprzęt: W ciągu ostatnich kilku lat tylko dwa modele, najpierw KOSS Porta Pro, potem wspomniane AKG Y55. Z obu byłem zadowolony.

ogólne preferencje: z jednej strony lubię granie rozrywkowe, takie jakie zapewniały mi AKG Y55, a z drugiej chciałbym czegoś chociaż odrobinę analitycznego, żeby pobawić się w rozbijanie muzyki na czynniki pierwsze. Nie wiem czy te dwa żywioły da się połączyć. Generalnie nie jestem audiofilem i nie potrzebuję ekstremalnych wrażeń. Pewnie bym nawet ich nie dosłyszał wink.png

potencjalni kandydaci: SoundMAGIC Hp150, używane Audio-Technica ATH-MSR7GM, Brainwavz HM5, Sennheiser HD380 Pro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AKG 545, czyli taki mniekszy brat 55, lub polecane na forum Meizu HD 50

K545 to mniejszy brat k550, a nie y55.

Ja polecę takstar hd6000, ml750. To będzie klasowe granie, ale jeszcze ze szczyptą funu. Ewentualnie ath m50x, ale tutaj na granicy budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję. Sprawdzę obie podpowiedzi, chociż AKG 545 znam (albo jeden z bliźniaczych ich modeli, nie pamętam) - robił świetne wrażenie, tylko, że to chyba nie byłyby zbyt komfortowe słuchawki do wyjścia na zewnątrz? + musiałbym zwiększych budżet lub uderzyć w używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

AKG 545, czyli taki mniekszy brat 55, lub polecane na forum Meizu HD 50

K545 to mniejszy brat k550, a nie y55.

Ja polecę takstar hd6000, ml750. To będzie klasowe granie, ale jeszcze ze szczyptą funu. Ewentualnie ath m50x, ale tutaj na granicy budżetu.

Literowka zabraklo "zero" jak latwo sie domyslec spogladajac na ich budowe:) Edytowane przez Norda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam HM5, na początku trochę mnie odrzuciły przez brak fajerwerków, a po roku to moje ulubione słuchawki przez równość i miękkość w przekazie, tak polecam!

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również głos na HM5. Służyły mi dobrze w podobnym do Twojego repertuarze dopóki nie wpadły mi w ręce DT 990 pro. Takie lekko przyciemnione ale szczegółowe brzmienie sprawia że dobrze sobie radzą z nagraniami słabiej zrealizowanymi lub specyficznymi gatunkami typu noise.

Tyle że próby słuchania ich z telefonem (jakaś starsza Xperia) były nieporozumieniem. Już na clipie z rockboxem było Ok. Generalnie do słuchawek w takim budżecie chyba rozglądałbym się za lepszym źródłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem. Problem w tym, że ja słucham jedynie na sprzęcie przenośnym, a jednocześnie nie stać mnie na zakup wyspecjalizowanych grajków - chociaż przy bardzo dobrych słuchawkach jestem w stanie przerzucić się na jakiś tańszy model FiiO. Tak jak wyżej napisałem, oprócz telefonów używam również iAudio7, który jest porządnym źródłem. Samsungi z serii S to również telefony o ponadprzeciętnych parametrach muzycznych, a koniec końców dobrze mieć już dobre słuchawki na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem w tym tygodniu okazję testować kilka modeli słuchawek pod elektronikę w różnym zakresie cenowym od producentów takich, jak Sennheiser, Audio-Technika i Brainwavz. Najlepsze wrażenie zrobił na mnie wspominany tu powyżej model HM5, który jednocześnie okazał się najtańszą opcją. W Internecie też spotkałem się z niemal samymi entuzjastycznymi opiniami. Jestem już zdecydowany na zakup, ale mam pytanie.

 

W Polsce te słuchawki kosztują 499 zł u 90% dostawców, a najkorzystniejsza opcja to bodajże 489 zł, więc to symboliczny upust. Natomiast na brytyjskim amazonie (ale już nie na niemieckim, gdzie są w cenie porównywalnej do naszej) ich cena to 439 zł, przy uwzględnieniu kosztów dostawy realizowanej w najszybszym możliwym terminie. Sprzedaż pod auspicjami samego sklepu amazon.co.uk. Podaję niżej link z pytaniem czy widzicie tu gdzieś haczyk i czy warto zamówić?

 

https://www.amazon.co.uk/Brainwavz-HM5-Studio-Monitor-Headphones/dp/B006MA9XXM

Edytowane przez munken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma haczyka. W UK zawsze elektronika była roche taniej. Niemcy to już strefa Euro ale i tak miewają taniej, np. sprzęt PC czasem od nich ściągam. Taka to już specyfika polskich cen/marż zwłaszcza biorąc pod uwagę faktyczną siłą nabywczą.

BTW na allegro masz troche taniej niż piszesz.

Edytowane przez shaped_noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sytuacja lekko się skomplikowała. Doszło kilka nowych modeli do testów, a Brainwavz nie miałem już okazji nigdzie namierzyć do bezpośredniego porównania. W chwili obecnej najbliżej moim preferencjom jest model Custom One Pro firmy Bayerdynamic. Nieco gorzej spisała się para Focal Listen, które wydają mi się w wielu punktach identyczne, lecz grają trochę za jasno, spłycając nieco elektroniczne brzmienia, szczególnie w ramach góry i najbardziej subtelnych cyknięć. Problem w tym, że tak ładnych i komfortowych słuchawek nie miałem nigdy na głowie. Bayerdynamic są za to duże i nie uciskają mi głowy w takim stopniu w jakim bym preferował. Czy ktoś wie jak dostawać Focal do moich potrzeb albo znaleźć równie kompaktowe słuchawki o pomniku godnym Bayerdynamic Custom One Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ej, a może Momentum 2.0? Wiem, że to wygląda jak reklama, bo takie akurat sprzedaję, ale one właśnie mi grają tak, jak piszesz - rozrywkowo, z fajnym, ale nieprzesadzonym basem i szczegółową średnica. Acz nie wciskam, tylko proponuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co czytałem, to faktycznie są to "uniwersalne i rozrywkowe słuchawki o przyciemnionym brzmieniu", czyli coś bliskie brzmieniu Bayerdynamic Custom One Pro.

 

Problem w tym, że teraz jestem na urlopie na wsi i w mieście będę dopiero w czwartek. Wtedy będę mógł gdzieś w salonie ich posłuchać. Mam nadzieję, że nikt nie podkupi od Ciebie tych Mommentum do tego czasu ;) Sama oferta atrakcyjna, a stan słuchawek wydaje się bardzo OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności