Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Trzeszcząca słuchawka w IE80


Lazzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Odkopałem z niebytu Sennheiser IE80 i okazało się, że lewa słuchawka wyraźnie trzeszczy. Objawy są takie, że zależy to dość wyraźnie od częstotliwości (przy średnich), a poza tym występują z pewnym opóźnieniem - tzn. nie pojawiają się dokładnie w momencie dźwięku, który je wywołuje, tylko kilkaset milisekund później i znikają też z podobnym opóźnieniem. Poza tym lekkie zassanie powietrza przez tulejkę delikatnie poprawia objawy.

 

Chyba wskazuje to na ciało obce wewnątrz słuchawki, mam rację?

 

Jeśli tak, to w jaki sposób dostać się do przetwornika? Jeżeli dobrze pamiętam, to tulejkę która mi się kiedyś samoistnie odkręciła przykleiłem klejem typu Kropelka. Jest szansa to rozkleić, czy slogan reklamowy mówi prawdę? A może istnieje inna droga do przetwornika?

 

Dzięki za wszelką pomoc!

 

E: Albo czy ewentualnie da się w niezbyt skomplikowany sposób ocenić, czy jest to usterka techniczna?

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wspolczuje:/ a ja wlasnie wczoraj swoje przeplukiwalem i narazie graja ok. tez mialem problem z lewa - grala ciszej, w pewnym momencie prawie zamilkla. nie wiem czy w Twoim przypadku to pomoze ale ja maczalem tulejki w goracej wodzie tak zeby sie do sitka przylepila duza kropla;) potem podkrecalem basy i chwilami glosnosc a wode odsaczalem w szmatke - juz po kilku takich turach sluchawka zaczela grac z normalna glosnoscia - fajnie tez to wyglada jak kropla wody baunsuje hehe

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy miałem w rękach trzeszczące słuchawki był to problem właśnie tych ciał obcych na membranie. Raz miałem tylko przypadek z odklejoną częściowo membraną, objaw był taki, że brum pojawiał się losowo podczas produkcji sygnału dźwiękowego (raz był, raz nie). Pozostaje jeszcze zastanowić się nad ingerencją kleju w stan membrany. Jest to możliwe?

 

Trudno oceniać z opisu. Zdjęcia byłyby lepsze.

 

Co do usunięcia kleju. Przy dobrym wyczuciu w rękach można by go usunąć za pomocą żyletki/skalpela. Jest to ryzykowne. Też nie wiem jak dokładnie to zalanie wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej raczej nie jest przyczyną trzeszczenia, bo ono pojawiło się długo po tym jak przykleiłem tę tulejkę (chyba że odkruszył się jakiś nadmiar). Niestety opcja z żyletką jest raczej niemożliwa do realizacji, bo klej zastosowałem na gwint tulejki.

 

A w przypadku brudu na membranie trzaski powinny być cały czas? Albo czy ewentualnie można dobrze naprawić odklejoną membranę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem w rękach trzeszczący przetwornik w CALach. Nie trzeszczało przy każdym kawałku, nawet przy próbach na niskich częstotliwościach zdarzało się być ok, obawiałem się odklejonej lub przebitej membrany. Okazało się, że malutki włosek jakoś niefortunnie dostał się przed przetwornik. Akcja z taśmą samoprzylepną (przezroczystą, biurową), którą przyklejałem do grilla przed (przetwornikiem) i odklejałem, wyciągając tym samym brudy, pomogła w 100%. Może uda się również u Ciebie.

 

Polecam zrobić tak. Na początku pogłaskać (stycznie do grilla, by nie wbić nic co wystaje do środka) lepką stroną taśmy grill, kilka razy, zawsze czystym klejem. Powtórzyć kilka razy. To powinno usunąć niewielkie włoski, które mogą delikatnie wystawać. Jak nie pomoże, to następnie nakleić taśmę na grill (zawsze czystym klejem) delikatni wstrząsnąć słuchawką i odklejać. Też powtórzyć kilka razy.

 

Co do naprawy przetwornika. Jeśli on jest uszkodzony, to dosyć spory problem. Co do kleju, obawiam isę, że mógł dostać się przez przetwornik i go trochę rozpuścić. Czy słuchawki grają równo pomimo brzęczenia?

 

Zastanawiam się też, czy przyczyną mógłby być kabelek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności