Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK Junior zepsuty? Reklamcja w ramach gwarancji ?


Przemyslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzacz użytkuję już jakoś dwa tygodnie(zakupiony nowy w MP3store), od czasu do czasu słucham muzyki na słuchawkach, dziś był prawie maksymalnie rozładowany więc podłączyłem załączonym do zestawu kablem do laptopa i wybrałem opcję ładowania. Dodam że z powodzeniem ładowałem go już kilka razy w ten sam sposób, w żaden inny nie próbowałem.

 

Dziś odtwarzacz zaczął się strasznie nagrzewać, tył obudowy i aluminowe boki w górnej części nie powiem że parzyły ale było to ciepło jak rozgrzany klaoryfer na "czwórce" czy "piątce" i cały czas się rozgrzewał.

Szybko odłączyłem z ładowania.

 

Wyłączyłem, ponownie przy włączaniu nie chciał się uruchomić. Kolejny raz podpiąłem do USB laptopa i spróbowałem włączyć. Odpalił, pojawiło się logo, pasek ładowania i skanowanie listy.

W pewnym momencie ładowanie utknęło na 2240 song i zmroziło ekran. Przy czym grafika ładowania, strzałki są krzywe a sam odtwarzacz nadal mocno nagrzany.

 

Zrestowałem, przytrzymując szystkie przyciski, momentalnie się ochłodził i wyłączył.

 

Podłączyłem do ładowania, wszystko fajnie działało można było poruszać się po menue i nagle znów czarny ekeran, urządzenie się wyłączyło ale znów momentalnie zaczął się rozgrzewać, znów odłączyłem USB i włączyłem. Znów ekeran powitalny.

 

Co robić? Reklamowac? Bawić się dalej w włączanie i wyłączanie?

Zainstalowana najnowsza wersja softu, oryginalnie już taka była.

Edytowane przez Przemyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja sytuacji.

Jak na razie AK Junior jest w naprawie tyle ile był u mnie czyli dwa tygodnie, a okazuje się że w naprawie jeszcze pobędzie.

 

Ze sprzętem jest jednak coś poważniejszego "...sprzętu nie udało się naprawić w serwisie lokalnym i musiał zostać wysłany do serwisu producenta..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam, po prostu mi tęskno ;) Czakam tylko na chwilę kiedy odzyskam mojego bądź co bądź nowego, praktycznie nie używanego AK Juniorka :)

 

Edit.

Dziś Junior wrócił z naprawy.

 

Opis naprawy w dokumencie: Reinstalacja oprogramowania, TEST OK.

 

Poza tym porysowane plecki ale na szczęście była folia ochronna, reszta obudowy bez śladów uszkodzeń.

Dziś zauważyłem też że po naciśnięciu obudowy z tyłu jest charakterystyczny dźwięk jak by kliknięcia czy odklejania się(wcześniej tego nie było), o ile obudowa jest cała aluminiowa to może ta naklejana z tyłu grafika od ciepła podczas przegrzania doprowadziła do tego że klej już nie trzyma?

Edytowane przez Przemyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okej, dalej proszę o waszą pomoc i rozwianie wątpliwości.

Po naprawie wszystko fajnie śmiga.

W pełni naładowanego Juniora wyłączyłem i schowałem do szafki na tydzień. Chciałem ostatnio odpalić a tu brak jakiej kolwiek reakcji.

Po podłączeniu do ładowarki okazało się że jest całkowicie rozładowany.

Naładowałem, wczoraj przesłuchałem dwa albumy w formacie MP3, głośność ustawiona na 45.0, podświetlenie ustawione na minimum, gaśnięcie podświetlenia po 10 sekundach. Podczas odsłuchu nie wykonywałem żadnych innych ruchów na urządzeniu. Po przesłuchaniu albumów wyłączyłem.

Dziś po włączeniu wskaźnik baterii pokazuje jakieś 20-30%, tak jak na zdjęciu.

Pytanie, czy to jest normalne w tym modelu?

Na głośności 50 działa mi jakieś 3-4 godziny.

 

16819523_1308008032579115_66444758935950

Pytanie, czy to jest normalne w tym modelu?

Na głośności 50 działa mi jakieś 3-4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprzęt powrócił po drugiej już reklamcji.

Więc tak, w Juniorze wymieniono płytę główną "main pcb replacement", tym razem sprzęt zawędrował aż do Niemieckiego serwisu.

 

Problem z baterią chyba zażegnany ponieważ nie zdażyłem odebrać go przed świętami a MP3 strore stacjonarny był zamknięty więc w sklepie przeleżał tydzień, a po włączeniu w trakce odbioru bateryjka pełna.

 

No i tym razem żadnych dodatkowych rysek na obudowie czy folii ochronnej, fajnie.

Edytowane przez Przemyslaw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności