Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Earstream Ballantine


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja miałem taki pomysł, żeby nazwa brzmiała Balantine, z jednym "l", bo to od słowa "balance", a nie od whisky. :)

 

Co do skrzypiec - zgadzam się z kolegą Cytrusem. Słyszałem niejednokrotnie pewien rodzaj ostrości, cięcia, w dźwięku skrzypiec odtwarzanym przez system audio, natomiast na żywo nie zdarzyło mi się. Skrzypce mogą dostać energii i większego wysycenia brzmienia, gdy ktoś na nich gra w pogłosowym pomieszczeniu, ale to jest dla mnie efekt zagęszczenia, a nie zwiększona drapieżność.

 

Natomiast skrzypce elektryczne to dla mnie instrument niesłuchalny. Ma najbardziej nieprzyjemne brzmienie dla mnie ze wszystkich instrumentów, jakie znam, i słuchanie elektrycznych skrzypiec to dla mnie udręka. Podobnież maniera sprzętu audio, lub jego elementów - a spotkałem się z taką - "elektryzowania" dźwięku skrzypiec jest dla mnie rzeczą nienaturalną i produktem obecności zniekształceń.

Więcej słuchać na żywo, to się zdarzy :P, najlepiej kilkanaście sztuk naraz.

Poza tym, odbiór niektórych dźwięków jako piłujące, czy tam ostre może być sprawą indywidualnej wrażliwości (choć w większości przypadków jest taki sam dla wszystkich, chyba że ktoś jest wytrenowany przez Grado :ph34r:).

Dla przykładu ja nie odbieram dźwięków fortepianu czy pianina jako ostre/piłujące w całym zakresie, a moja żona nawet jak se sama plumka (obojętnie czy na prawdziwym czy elektrycznym) i ma sięgnąć ręką do ostatniej oktawy, to ją marszczy jakby gryzła cytrynę.

Najgorzej jest gdy na dokładkę sprzęt audio ma taki ostro-piłujący charakter i przy tym jest mało rozdzielczy, wtedy piłuje niemal za każdym "odezwaniem się" wyższej średnicy obojętnie czy same instrumeny piłuja, czy nie, no i robi się kupa. Balantine tego na szczęście nie robi, mimo że należy go zaliczyć do tych jasnych sprzętów.

 

To już rozumiem czemu tak Hawki podeszły...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis może Ci się spodobać i napędzi He-6, ale musisz ją przesłuchać.


PS. żeby nie było że lubię ostro np, w Audeo Phonak jednopretwornikowych na szarych filtrach góra jest dla mnie za ostra i strasznie podbita, nie lubię czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności