Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RHA T10i


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

"Od 2011, RHA wynalazło całą grupę innowacyjnych produktów audio, które ce****ą się pionierskimi rozwiązaniami w zakresie projektu, najlepszych wytrzymałych materiałów, i najważniejsze, możliwości dostarczenia prawdziwie żywej (?) reprodukcji dźwięku". Trochę niezdarne to tłumaczenie, ale oddaje ducha wpisu na stronie RHA, brytyjskiej firmy produkującej słuchawki dokanałowe, a ostatnio nawet portable DAC/AMP. Znaczy ni mniej ni więcej - nasz sprzęt gra najnaturalniej, jest najlepszej jakości i nikt jeszcze nic takiego nie zrobił przed nami. Taa, jasne, coś zupełnie jak "reinventing the listening". Od dzisiaj słuchamy, wtykając słuchawki do nosa. A skoro tak, to cała moda na OTE raczej się nie utrzyma. Także, eksodus słuchawek OTE rozpocznę od słuchawek RHA T10i, kto wie, być może ostatnich do słuchania w uchu, a nie w nosie, czy nie daj Boże w innym otworze.

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2017/01/rha-t10i.html

 

IMG_20170110_105745.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlaczego męczyłeś się z T10, które powszechnie uznawane są za niezbyt udany model i nie przetestowałeś T20? Też żaden cud świata, ale jednak są impruwd. :P

 

Na podstawie moich T20 - zgoda co do wygrzewania. Tydzień non-stop, aż mi się płyta w CD rozgrzała. :o Dopiero wtedy zaczęły grać i to nie było ich ostatnie słowo. Najbrdziej doskwierający był przełom średnicy i wysokich. Krzykliwe były, krótko mówiąc. A właściwie to darły ryja. :wacko: Po wygrzaniu się to uspokoiło i niemal zanikło. Tzn. jeśli materiał będzie miał tendencję do wrzaskliwości, to taki będzie, bez taryfy ulgowej, ale jeśli będzie zrealizowany poprawnie, to będzie... poprawnie. Góra wg. mnie jest taka sobie - nie jest krystaliczna, raczej cyfrowa, tendencja do sybilizacji niewielka, no, czasem się zdarzy.

Warunki odsłuchowe - filtry Reference, tipsy od NuForce'ów, bo z tej całej obfitości dołączonych do RHA, żadne nie zapewniały mi seala a te od NE-6 sprawdziły się nadspodziewanie dobrze (w przeciwieństwie do współpracy ze słuchawkami, do których były przeznaczone i musiały zostać zamienione na HED-y).

Jeszcze jedno - IMHO świetnie łapią synergię z D2+.

 

Taka dygresyjka. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko bo krótko bo zaledwie nieco ponad tydzień miałem T10i, ale podpisuję się pod recką obiema rękami - mocno przebasowione że sztuczną górą. Zaznaczam, że słuchawki miałem już wygrzane.

Edytowane przez rudnis86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Fatso
w poniedziałek na nią zwróciłem uwagę, tylko przeczytawszy wady oraz zalety i odrazu odechciało mi się ją czytać, gdyż w zaletach "świetna rozdzielczość" a w wadach "Chłodniejsza prezentacja nie będzie dla każdego" na te słowa WTF. Czy Ty pisałeś o tych samych słuchawkach co SauceBoss z tych rozbieżności wychodzi że o innych, hmm tylko że ja mająć T10i w uszach mam takie same wrażenie jakie Ty zawarłeś w recenzji, jeśli chodzi o bas i wysokie tony. Trochę inne zdanie mam o średnicy, ale tu wiadomo że podchodzę do niej bardzo rygorystycznie, dla mnie bardzo dobra średnica to CA H8.2, Pro330, Etymotic ER4s, a np. w Lime Aether średnica jest słaba, mimo że bas i wysokie podobają mi się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 godziny temu, Adam 76 napisał:

no właśnie są ale jak poczytać co tam wyżej piszą o nich użytkownicy to chyba jednak się nie skuszę, a w pierwszej chwili jak zobaczyłem promkę to myślę - bierę :P 

Na allegro latały jeszcze niedawno używki T20 za około 700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowód na to, że gdy słuchawki brzmieniowo są "nie bardzo", to się dostaje pudło z klamotami do zabawy "w poszukiwaniu lepszego brzmienia". Na początku człowiek jest zachwycony ilością akcesoriów, potem zaczyna aplikować filtry, które nadal brzmią słabo, tylko, że inaczej. Potem się trafia na normalnie zaprojektowane brzmieniowo słuchawki, które nie mają żadnych filtrów i innych popierdółek, ale które świetnie brzmią...no i ten cały prestiżowy zestaw idzie w kąt, bo ile można się męczyć.

 

Dlatego od pewnego czasu omijam konstrukcje, gdzie "użytkownik sam kształtuje brzmienie", bo jak dla mnie oznacza to, że producent odwalił manianę i sprzedaje w zsadzie półprodukt. Ja jestem ze starej szkoły i twierdzę, że producent powinien wiedzieć jakie brzmienie chce wyprodukować i takie brzmienie produkuje. Nawet jeżeli ono jest mocno indywidualne. 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, westberg napisał:

Kolejny dowód na to, że gdy słuchawki brzmieniowo są "nie bardzo", to się dostaje pudło z klamotami do zabawy "w poszukiwaniu lepszego brzmienia". Na początku człowiek jest zachwycony ilością akcesoriów, potem zaczyna aplikować filtry, które nadal brzmią słabo, tylko, że inaczej. Potem się trafia na normalnie zaprojektowane brzmieniowo słuchawki, które nie mają żadnych filtrów i innych popierdółek, ale które świetnie brzmią...no i ten cały prestiżowy zestaw idzie w kąt, bo ile można się męczyć.

 

Dlatego od pewnego czasu omijam konstrukcje, gdzie "użytkownik sam kształtuje brzmienie", bo jak dla mnie oznacza to, że producent odwalił manianę i sprzedaje w zsadzie półprodukt. Ja jestem ze starej szkoły i twierdzę, że producent powinien wiedzieć jakie brzmienie chce wyprodukować i takie brzmienie produkuje. Nawet jeżeli ono jest mocno indywidualne. 

 

Chetnie bym sie z Toba zgodzil,ale wtedy oboje bedziemy w bledzie... FLC8s sa przykladem tego,ze filtry potrafia byc przydatne ,aby dopasowac dzwiek pod swoj gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są wyjątki od zasady. Nie przeczę.

 

Ale żeby to działało słuchawki muszą być dobrze zaprojektowane dźwiękowo. Muszą być dobre same z siebie, a nie w związku z aplikacją filtra. Co z tego, że aplikujesz filtr jasny, gdy słuchawki nie mają tonów wysokich? Albo ciemny, gdy i tak nie ma niskich tonów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Noah napisał:

zgadzam sie , cala serie RHA uwazam osobiscie za slaba , tam akurat filtry to dodatek na otarcie lez

Według mnie mylisz się . Seria RHA jest raczej...nierówna. Mamy całkiem niezłe tanie MA350, droższe MA750 (tu już zaczynają się kontrowersje, od miłości do nienawiści.) i T10 - słabsze moim zdaniem. Dlaczego ? Bo jakoś tak basowe i to mocno. Tak je odbieram. Natomiast T20 stanowią obecnie moje ulubione doki, grające może i V ale łagodnym. Są to muzykalne słuchawki, fajne w odbiorze. Filtry mam Neutral. Dla mnie są dobre, ale ktoś tu słuchał ich na Basowych. I mu to odpowiadało. @Noah Ja przy T20 cieszę się a nie płaczę. @EvilKillaruna też je docenił w swoich recenzjach. Co nei znaczy,że jest to "lek na całe zło" bo w słuchawkach nie ma doskonałości.

Seria CL to inna broszka. O wiele bardziej specyficzne, wymagające. Jak wiadomo duże nauszniki Teslowe (T90, T70) mają swoich odbiorców, fanów brzmienia. Tu mamy pewne podobieństwo w brzmieniu do Tesli ale szczególnie w przypadku CL1 brzmienie jest łagodniejsze i nie jest "piłą", za to jest detaliczne i jasne, bez gubienia basu.

 

T20 można zdobyć bez zabicia portfela. Specjały od Campfire Audio są znacznie droższe, jak dla mnie mniej wygodne i nie tak przekonujące dźwiękowo. Co nie znaczy,że nie podejdą komuś. Po prostu każdy jest inny. Za jakiś czas pojawią się nowe produkty i to czym się zachwycaliśmy, powoli odejdzie w cień.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Długi weekend. A ja mam CL1 na posiadaniu. Plus kilka źródełek.
No to może coś sensownego skrobnę w ciągu tych kilku dni.

A jak bym miał coś teraz napisać, to:

Only well mastered albums!
Only lossless codecs!
I need more power Scotty!
Treble happy. :D
Show me how to bass.
Big scene time!
Give me more power!

No że coś w tym stylu. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności