Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dylematy audioholika, czyli co kupić?


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem temat...

Zdecydowanie najciekawsze propozycje to:

- Focal Listen

- Fostexy T50RP Mk3 modowane przez Perula - driver ma OGROMNY potencjał i imo modowane Fostexy mogą zamiatać DUŻO droższe modele na stocku ;)

 

Moje pozycje z komisu... YH-100 odpada bo potrzebują elektrowni, a reszta poza budżetem :\

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w tym kierunku się skłaniam - jako wybór złotego środka - jak najlepszego brzmienia za pieniądze jeszcze rozsądne.

 

Co do Focal Listen mam wątpliwości tylko co do wygody. Focal Spirit Pro, które dźwiękowo były dla mnie w punkt, były za mało wygodne. Tu się sytuacja pewnie powtórzy. Ukochane fisher fa-003 też mnie cisną za bardzo i godziny nie wytrzymam w nich.

Mam bardzo wygodne dla mnie k702 (pod wzmak) i dt880 32 ohm - celowo, żeby już z jabłka było dobrze. Ale nie mają, pilota i ciekną okrutnie, że muszę izolować się od żony, żeby słuchać, iść na dół. W fisherach mogę być z nią w jednym pomieszczeniu, ale po godzinie łeb mnie boli od imadła. Amperior maja pilota, ale nie są dla mnie super wygodne i z kablem z pilotem są za ciemne do metalu typu Goira enfant savage, gdzie miarą jest rozdzielczość i szybkość dt880.

Focale pod względem wygody pewnie mnie zawiodą.

 

 

T50Rp mk3 - poprzednia wersja była wygodna, pamiętam, że wymagały dużo prądu, półotwarte, da się słuchać w salonie z żoną, nie będę musiał uciekać,

 

I teraz, mam tylko 02 i mikroforum608, czy podołają im pradowo? Czy tam nie ma tylko duzego jacka, o2 ma wejście na mały tylko,

Jeśli podołają pradowo, to czy nie będą wąskim gardłem dla fostexow?

 

Będą , prawda?

 

Dac sanskrit zasilany tomankiem, częściej slucham z iPada mini 2 jako źrodla dla wzmakow. iPad mini 2 daje radę nawet solo napędzić całkiem nieźle k702, (czego nie można powiedzieć o iPhone 4s i 5 i touch6) choć sygnał podaje trochę cichszy od sanskrita na wzmaki.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fostexy spod ręki Perula naprawdę mogą pozamiatać konkurencję. Koniecznie musisz posłuchać. Mk3 nie znam, ale jakoś fostexy powinieneś napędzić tym, co masz.

 

@Crisis, kusisz tymi zdrewnionymi T70. Szkoda, że nie natknąłem się na Twoje porównanie ich z D7000.

Moim torem HE-6 i YH-100 nie napędzę niestety, choć też pobudzają apetyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś napędzę, tyle że wówczas k702 przyzwoicie napędzane microforum608 z iPada (bardzo synergiczne dla k702) pewnie zjedzą "jakoś napędzane" Fostexy. Więc dźwiękowo nie zyskam chyba...

Trzeba mi wtedy wzmaka kupować. A tu brakuje środków. Chyba, że focal listen nie wezmę. A i wtedy za 1k to co kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem microforum608, ale może coś z vintage? HD 540 pierwsza seria np. lub HD 430? Te drugie bardziej wymagające jak dla mnie od HD 800. W swojej cenie killer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem microforum608, ale może coś z vintage? HD 540 pierwsza seria np. lub HD 430? Te drugie bardziej wymagające jak dla mnie od HD 800. W swojej cenie killer.

Mam hd560 mk2 ovation i wolę k702 z microforum (iPad min2 źródłem, IC złoty Jim) zdziwiłem się mocno, ale cóż. Jest synergia. Jasne, że lepszy wzmak i dac wyciągną cały potencjał z k702, ale jest bardzo przyzwoicie, lub zupełnie dobrze. Na tyle dobrze, źe szkoda mi trochę kasy na lepszy tor. Tym bardziej, że rzadko słucham z tej stacjonarki. Równie rzadko, co dużego stereo (nie liczę kolumn, kiedy z dzieciakami jestem, to codziennie prawie, ale w tle) najczęściej to touch6/iPhone 4s - monki/fa-003/dt88032ohm/amperior/grado sr-60e. Najczęściej ... Monki z pilotem do Apple. Raz, że pilot, dwa, ze wygoda. Wygodą wygrywają z amperiorami. I gołe Monki wolę tonalnie.

Pragmatycznie byłoby brać listen zatem. Pójdą z moich ziemniaków. Maja pilota. To będzie ich przewaga nad fisherami, bo obie pary będą dla mnie niewygodne, zakładam. Raczej lepiej nie zagrają od fisherow. Choć może z taczki lepiej, mniej omów. Fishery mocno zyskują jeszcze na wzmocnieniu, choć już z jablkami jest ok.

Ale jak będą niewygodne, to znowu, kasę wydam, a będę słuchał najwiecej Monków za 4 dychy. Jak teraz.

To może jednak douszne/dokanałowe, świetnie grające, ale tak wygodne i praktyczne jak Monki.

Ale nie ma takich, bo funkcjonalność Monków bierze się z konstrukcji dousznej, to pchły. Droższe pchły od VE, Asura nie podołają Enfant Savage Goira na poziomie , którego oczekuję - jak dt880. FLC, ktore Inszy polecił, dadzą radę, czy vsonic od J1210, ale - odetną mnie od otoczenia. I nie maja pilota chyba. To nie dam rady ich słuchać, bo muszę być in touch w domu.

Im dalej w las, tym ciemniej. Szklanka wody, 1600 w kieszeni. Nic nie zyskam w tym budżecie, okazuje się, obojętnie co kupię.

Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli błądzę.

 

Edyta

 

Dt150 wpisują się paradoksalnie chyba najlepiej, zamknięte, wygodne, microforum608 raczej da im radę (chyba lepiej niż t50rp mk3 ? ) Mógłbym podczas odsłuchów żony nie opuszczać. Zawsze je chciałem mieć, a nigdy nie miałem. Klasyki.

 

Czyli pytania mam tylko ostatecznie dwa.

Czy mikroforum608 im podoła lepiej niż t50rp mk3 ?

Czy focal listen są bardziej, czy mniej wygodne od focal spirit pro/fisher audio fa-003?

Doków, które spełnią moje wymagania odnośnie wygody, praktyczności i funkcjonalności tak jak douszne pchły Monki nie ma chyba. Sam dźwięk tu nie jest argumentem wystarczającym.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mikroforum608 im podoła lepiej niż t50rp mk3 ?

Raczej tak, ale wciąż rozważyłbym Fostexy :F

Czy focal listen są bardziej, czy mniej wygodne od focal spirit pro/fisher audio fa-003?

Dla mnie wygodniejsze od Spirit i mniej wygodne od Fischerów, bo cisną na czubku głowy jeśli ma się duży łeb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mikroforum608 im podoła lepiej niż t50rp mk3 ?

 

Raczej tak, ale wciąż rozważyłbym Fostexy :F

Czy focal listen są bardziej, czy mniej wygodne od focal spirit pro/fisher audio fa-003?

 

Dla mnie wygodniejsze od Spirit i mniej wygodne od Fischerów, bo cisną na czubku głowy jeśli ma się duży łeb ;)
Jest zatem światełko w tunelu. Mnie w uszy cisnęły jedne i drugie tylko (imadło) , nie mam dużej dyńki. Punkt znaczący dla focal listen. Jakby mi zastąpiły Monki, to jestem w domu. Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Listen grają bdb nie tylko w kategorii słuchawek przenośnych, ale i porównując do stacjonarnych... ;)

Ale uszy wciąż mogą się pocić D:

Mimo wszystko bym zaryzykował ;)

Mówisz zgodnie z starą zasadą kupić tańsze słuchawki o fajnym dźwięku, a zaoszczędzone pieniądze kupić sobie APAP aby braki w wygodzie nie przeszkadzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crisis, kusisz tymi zdrewnionymi T70. Szkoda, że nie natknąłem się na Twoje porównanie ich z D7000.

Moim torem HE-6 i YH-100 nie napędzę niestety, choć też pobudzają apetyt :)

Oferta T70-R10 trochę się zmieni... bo oryginalny headband T70 uległ usterce i kupiłem jeden z 2-óch skórzanych headbandów, które zdążyły pójść od Michała w świat zanim zakończył działalność ;)

PS: jest tam też mocny i bdb AMP wystawiony.

Focal Listen grają bdb nie tylko w kategorii słuchawek przenośnych, ale i porównując do stacjonarnych... ;)

Ale uszy wciąż mogą się pocić D:

Mimo wszystko bym zaryzykował ;)

Mówisz zgodnie z starą zasadą kupić tańsze słuchawki o fajnym dźwięku, a zaoszczędzone pieniądze kupić sobie APAP aby braki w wygodzie nie przeszkadzały?

Jak ma mały łeb to braków w wygodzie nie będzie, wiem co mówię, bo sporo używałem każdej z wymienionych przez Manu par do których chciał się odnieść pod względem wygody ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądz niewielki w stosunku do tego, kiedy ostatnio byłem aktywny na forum. Prawie dwa razy tyle było trzeba chyba dać za niewygodne focal spirit pro, choć bardzo zacne dźwiękowo.

Dwa punkty zatem przewagi dla listen. Pilot , ziemniakopędność i synergia z jabłkiem i wygoda być może (nie) znośna. Będą się uszy pocić

:(

Przyznam, że jakby nie to, że jest weekend, to bym od ręki zamówił, ale skoro nie mogą mi wysłać od ręki, to poczekam jeszcze, co inni koledzy powiedzą, czy się koncepcja nie zmieni, nie odwróci znowu o ileś tam stopni.

Ale coś tam się klaruje.

Jak jest możliwy uzysk muzyczny w tych twardych warunkach moich kapryśnych wymagań, to racjonalne jest wydanie kolejnych biletów płatniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci sklep jak tu Kolega daje z gwarą wygrzane ?

 

Nie byłeś na forum długo to Ci powiem,że na Listeny hype był bo cena dobra w Morelach. Skakała ta cena. Widzę ,że teraz są za 599 zł . było chyba ciut taniej. Stockowo chcieli za nie (dystrybutor) 1100 zł czy 900 zł. Nawet podobno dystrybutor się na nas obraził za kupowanie w Morelach (nie pamiętam szczegółów).

Oprócz tego spory były czy warte one są te 1100 zł czy tylko 600 zl ;) . Wątek o Listen jest długi. Jak się Maciuxowi nie spodobały (http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-focal-listen/) to o mało Inkwizycji (Warhammer 40 K) na niego Bracia Astartes nie nasłali ;) . Herezja Maciuxa.

Ja nie nabywałem bo Focale mi ogólnie nie leżą (po modelach o których wspominałeś), za duży "plastik" w wyglądzie , obawa o ucisk. Co do dźwięku nie gadam, bo i na mnie ekspedycję wyślą (zwłaszcza,że nie słuchałem).

Ale co do komisu to dobry Kolega sprzedaje, @krz z Wrocka.

 

A co tam Manu w piwnicy ostatnio przy węglu używasz ?

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie słuchałem microforum608, ale może coś z vintage? HD 540 pierwsza seria np. lub HD 430? Te drugie bardziej wymagające jak dla mnie od HD 800. W swojej cenie killer.

Mam hd560 mk2 ovation i wolę k702 z microforum (iPad min2 źródłem, IC złoty Jim) zdziwiłem się mocno, ale cóż. Jest synergia. Jasne, że lepszy wzmak i dac wyciągną cały potencjał z k702, ale jest bardzo przyzwoicie, lub zupełnie dobrze. Na tyle dobrze, źe szkoda mi trochę kasy na lepszy tor. Tym bardziej, że rzadko słucham z tej stacjonarki. Równie rzadko, co dużego stereo (nie liczę kolumn, kiedy z dzieciakami jestem, to codziennie prawie, ale w tle) najczęściej to touch6/iPhone 4s - monki/fa-003/dt88032ohm/amperior/grado sr-60e. Najczęściej ... Monki z pilotem do Apple. Raz, że pilot, dwa, ze wygoda. Wygodą wygrywają z amperiorami. I gołe Monki wolę tonalnie.

Pragmatycznie byłoby brać listen zatem. Pójdą z moich ziemniaków. Maja pilota. To będzie ich przewaga nad fisherami, bo obie pary będą dla mnie niewygodne, zakładam. Raczej lepiej nie zagrają od fisherow. Choć może z taczki lepiej, mniej omów. Fishery mocno zyskują jeszcze na wzmocnieniu, choć już z jablkami jest ok.

Ale jak będą niewygodne, to znowu, kasę wydam, a będę słuchał najwiecej Monków za 4 dychy. Jak teraz.

To może jednak douszne/dokanałowe, świetnie grające, ale tak wygodne i praktyczne jak Monki.

Ale nie ma takich, bo funkcjonalność Monków bierze się z konstrukcji dousznej, to pchły. Droższe pchły od VE, Asura nie podołają Enfant Savage Goira na poziomie , którego oczekuję - jak dt880. FLC, ktore Inszy polecił, dadzą radę, czy vsonic od J1210, ale - odetną mnie od otoczenia. I nie maja pilota chyba. To nie dam rady ich słuchać, bo muszę być in touch w domu.

Im dalej w las, tym ciemniej. Szklanka wody, 1600 w kieszeni. Nic nie zyskam w tym budżecie, okazuje się, obojętnie co kupię.

Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli błądzę.

Edyta

Dt150 wpisują się paradoksalnie chyba najlepiej, zamknięte, wygodne, microforum608 raczej da im radę (chyba lepiej niż t50rp mk3 ? ) Mógłbym podczas odsłuchów żony nie opuszczać. Zawsze je chciałem mieć, a nigdy nie miałem. Klasyki.

Czyli pytania mam tylko ostatecznie dwa.

Czy mikroforum608 im podoła lepiej niż t50rp mk3 ?

Czy focal listen są bardziej, czy mniej wygodne od focal spirit pro/fisher audio fa-003?

Doków, które spełnią moje wymagania odnośnie wygody, praktyczności i funkcjonalności tak jak douszne pchły Monki nie ma chyba. Sam dźwięk tu nie jest argumentem wystarczającym.

R70x blisko brzmieniowo do dt150, ale otwarte i więcej przestrzeni. Dużo więcej. Mimo 470 Ohm grają nawet z clipa sport, więc 608 pociągnie z nich ostatni sok.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu, skoro od lat myślisz o DT-150 to jak teraz kupisz inne słuchawki to Ci przejdzie czy raczej za 2-3 lata jednak znów będziesz je chciał? Nie męcz się, kup je, hype na focale się skończy prędzej czy później i będą w korzystnych cenach w komisie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lordzie przy węglu - taczka 6 i Monki. Prawie wszędzie zresztą, choć nie cały czas, bo czasem muszę zaznać czystego piękna dt880/k702. Ale to rzadziej bywa znacznie.

Rozważam a) Listeny b)dt150/t50rp mk3

Mogę wziąść też a + b i to jest argument przeciwko ath R70x, na które też się czaiłam.

Sprawę skomplikował Inszy, bo zaproponował ostry kc80, czyli lepsze Monki i one z miejsca urosły do must have (najwiecej słucham Monków - z lenistwa i wygody).

Gorszy odbiór Maćka listen to spory argument na minus - muszę przeczytać ręckę, dzięki za link - moje doświadczenie jest takie, że mamy bardzo podobne preferencje.

K551 bym brał od ręki - ale czarne tylko i nowe, a takich ostatnio nie znalazłem, bo wygodniejsze od fa-003 , lepsza przestrzeń i mają pilot, choć sonicznie wolę fa-003. Pilot jest tym argumentem ostatecznym - przeciwko k550 mk2 zatem.

Strasznie się wybredny zrobiłem i kapryśny, trudno.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na muzostajni też jest recka Listen: https://muzostajnia.wordpress.com/2016/10/16/focal-listen-czy-to-lepsza-wersja-spirit-professional/

Masz tam porównanie do FSP.

 

Jest też recka Synthaxa http://eardrummer.pl/2016/10/09/recenzja-sluchawki-focal-listen/

 

Brakuje jeszcze recenzji Evila i Fatso.

 

Listen mają kabelek z pilotem, bardzo dobrze tłumią. Do palenia przy piecu ich szkoda, naprawdę ;) ale do sprzątania po domu jak najbardziej, odkurzacz zagłuszą. Dla mnie zastosowanie nie tylko mobilnie, ale i stacjonarnie przy kompie i z playera w domu też, a nawet teraz zimą przede wszystkim, bo w zimie wolę doki czy pchełki i czapkę na głowie.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kwestia preferencji jak i synergii.

 

Jeśli DT-150 to najtaniej nowe chyba za 546 zł https://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt150.htm

 

Do poniedziałku jest akurat forumowa zbiorówka na zakupy z Thomanna http://forum.mp3store.pl/topic/144497-zbiorowe-zamowienie-thomannde-styczen-2017/

 

Co do moreli nie lubię tego sklepu za ich obsługę reklamacyjną typu "Szanowny Kliencie mamy cię gdzieś" i jak mogę to omijam. Ale jak trzeba nowe to ostatecznie oddać można zawsze na odległość.

 

Dlatego dałem link do komisu, kolega Krz porządny gość i sprawdzony i sprzedaje taniej.

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w Listen nie jest wykastrowany, przynajmniej nie subbas, lekko midbas, natomiast takiej góry próżno szukać w zamkniętych słuchawkach w podobnym i 2x większym budżecie (spokojnie 2 kpln). DT-150 nie nadają się dla Manu, bo one nie pójdą z jabłkowych wynalazków, tylko stacjonarka. Ja po 10 latach wracam właśnie do nich, bo jak na zamknięte są rewelacyjne. Dokupię Fostexy (pewnie T40 też z racji zamkniętości) i dam sobie siana ze zmianami słuchawek. Nawet się przed sprzedażą Yamah nie będę wzbraniał w razie konieczności.

Edytowane przez szwagiero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listen do jabłek, pytanie czy jest sens brać dt150 versus t50rp do o2 lub microforum608 - zważywszy , ze całkiem k702 ładnie gra z microforum608. Plus dla nowych pozycji, to zamknietość, żonie nie będzie przeszkadzało. Ale nie wiem wciąż jak z napędem, czy podoła, czy wyciągnie 10% z nich czy 60%

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności