Skocz do zawartości

Comiesięczne spotkania w Audiomagic Warszawa, otwieramy sezon 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Moje wrażenia z dzisiejszego meetu:

- nie chcę już Nighthawków ;)

- rozważyć muszę kupno lampowego wzmacniacza do słuchawek od Michauczoka, być może będzie to jeden z prezentowanych modeli

- EL-8c niezmiennie kuszą mnie brzmieniem (!)

- wybór między Alpha Dogs i Sonorus III jest trudny >_<

- roasting słuchawek to przyjemny sposób spędzania czasu, dziś oberwały PM-3, może następnym razem inne ;)

Dzięki bardzo dla AM za dzisiaj, z przyjemnością wrócę za miesiąc~!

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, timecage napisał:

Moje wrażenia z dzisiejszego meetu:

- nie chcę już Nighthawków ;)

- rozważyć muszę kupno lampowego wzmacniacza do słuchawek od Michauczoka, być może będzie to jeden z prezentowanych modeli

- EL-8c niezmiennie kuszą mnie brzmieniem (!)

- wybór między Alpha Dogs i Sonorus III jest trudny >_<

- roasting słuchawek to przyjemny sposób spędzania czasu, dziś były PM-3, może następnym razem inne ;)

Dzięki bardzo dla AM za dzisiaj, z przyjemnością wrócę za miesiąc~!

Może następnym razem wezmę T90, z tego co widziałem to idealny kandydat do roastów!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Multifirmowe słuchawki timecage'a w drewnie michauczoka - super, świetne granie, najciekawszy punkt tego meetu
  • WS1100 - fajne, półóotwarte słuchaweczki, taki najbardziej naturalny upgrade względem M50x
  • Nighthawki - cholernie wybredne do co sprzętu i repertuaru, aaale czasem też potrafią błysnąć
  • Ten interkonekt na nanorurkach świetna sprawa, przy DX200 i Sonorousach III z górą mistrzostwo świata czynił
  • sam DX200 faaaajnie dociąża i wypełnia Sonorousy, grajek ciekawy, ale mało mocy jak na takiego grajka, Cayin N5 zdecydowanie ciekawsze opcja na dużego DAPa
  • Sennheiser HD630 - chyba najgorsze Sennki w stosunku do ceny, z jakimi miałem styczność
  • ciekawy eksperyment - do KZ ZST wpiąłem kabelek zbalansowany Forza Audio (z 10 razy droższy niż słuchawki) i wpięliśmy do Cayina (ze 30 razy droższy od KZ) i zmiażdżyło trochę :D
  • masowy roast PM3 był przyjemny :D

Super meet, dzięki wszystkim za spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcem Pioneer M10.

Oppo PM3 nie grajo.

Grafen jest magiczny.

Potrzebny jest trzeci stół.

Nighthawki nie mają góry. Fajna średnica.

Za mało tam z wami siedziałem. :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno Timecage zrobione przez michauczoka dobry bas wysokie nie najgorsze mam tylko zastrzeżenia co do średnicy, ale taka miała być, fajnie mi się na tym słuchało utworów z albumu "Dancing With Drums" gdzie szybkość, punch, masa bębnów była tak jak należy. Ale na Kalafinie było słabo zwłaszcza z telefonu (który ma tyle samo mocy to Fiio X5), wymagają wzmacniacza. Jedne z ciekawszych słuchawek jakie słuchałem.

Pioneer 10 mają coś w sobie, brzmią bardzo czysto z podbitym midbassem.

Nighthawki po raz kolejny okazało się że są to zupełnie słuchawki nie dla mnie.

Interkonekt na nanorurkach fajna rzecz dla osób, które chcą wygładzenia na wysokiej średnicy i wysokich. Z planarami grało nijak, najlepiej z Sonorusami VI oraz dynamikami.

I po raz kolejny się okazało przynajmniej dla mnie że zestaw 2qute połączony kablami chord chorus z cayina iha-6 a do niego podpięte hifimany he-6 to jest jeden z najlepszych torów, a he-6 są jednymi z najlepszych słuchawek, przy nich te drewniane Timecage na basie czy na wysokich wypadały słabo, nie mówiąć już o średnicy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No timecage posłuchał i lampy zachciał :D pojawił się jeden głos, że są przestery na basie, ale może się właściciel tejże opinii wypowie.

A te nanorurki ciekawa sprawa, bo co zestaw, to inaczej wpływały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bachankas napisał:

No timecage posłuchał i lampy zachciał :D pojawił się jeden głos, że są przestery na basie, ale może się właściciel tejże opinii wypowie.

A te nanorurki ciekawa sprawa, bo co zestaw, to inaczej wpływały :)

Te ampy to nie OTLe czasem? Może ktoś podpiął niskoomowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się okazało, że to co napisał @misiekkb to niestety prawda. HE-6 z tym konkretnym zestawem są cudowne. Nie wiem jak grają z innym sprzętem tej klasy ( albo lepszym ), ale no aż mi się smutno zrobiło. Wszystko za co kocham HE-500 tam było, tylko jeszcze poprawione, a ten bas ... uuuuh po prostu wspaniały. No może jedyna drobnostka, to taka, że na domowym sprzęcie HE-500 troszeczkę jakby wydusza więcej z góry, ale tutaj głowy nie dam, musiałbym z szósteczkami więcej posiedzieć, poza tym mój portfel daje mi do zrozumienia, żebym znalazł jakieś plusy w tym co mam!

To drewienko @timecage'a  robione przez Michauczoka śliczne, ja bym osobiście doszukał do nich porządny, drewniany stojak i postawił w szklanej gablotce. No ale niestety grają za dobrze, żeby je od tak odłożyć.

Wiele osób nie przepada za Nighthawkami ( to już wiedziałem ), ale też mało kto jest zafascynowany sonorusami ( tego nie jestem w stanie zrozumieć, bo dla mnie na żywca z telefonu/grajka z małą mocą grają bardzo dobrze - szczególnie III ze zmienionymi padami ). Widać lubię jak mi lekko krzyczy!

Ah no i niby narzekam na te PM-3, bo to technicznie dobre, ale pazura w nich ni ksztyny, ale ich bezpośredni konkurent Sine, jak się okazało wymaga bardzo dużo prądu jak na "przenośne" słuchawki.

Ahh no i jeszcze dowiedziałem się czemu wybrano nazwę "Noir" na kablu forzy! Faktycznie ciemno :D

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, Audeze Sine to dla mnie niewypał, śliczne, ale niczym w graniu się nie wyróżniają. No i małej elektrowni wymagają, co stoi w sprzeczności z mobilnym zastosowaniem.

Ale i tak zywsze niż PM3 :D

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero Drivery od ATH-A700 (pierwsza seria Art) w koszyku z drewna (taka kapsuła trochę jak Grado) i w muszli drewnianej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, timecage napisał:
Drivery od ATH-A700 (pierwsza seria Art) w koszyku z drewna (taka kapsuła trochę jak Grado) i w muszli drewnianej.

 


I pałąk od Superluxów xD

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bachankas napisał:

 


I pałąk od Superluxów xD

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale pytanie było co mają w środku :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do toru, który był pod He-6 to jest to jeden z najlepszych torów, który jest łatwo dostępny. Dla mnie dużo lepszym torem był jako wzmacniacz bakoon hpa-01m. A w tym co było to też duża zasługa jest kabla chord chorus 2, przerabiałem ten zestaw z kilkoma cardasami, srebrem jimmiego dragona i to już nie było to samo, a także ja bym wziął w num kabel stockowy od he-6 niż FAW Noir. Co do wysokich tak to one mają ilościowo dużo mniej niż He-500, a już napewno mniej niż He-4, ale ich jakość jest tutaj dużo wyższa.

Wzmacniacze lampowe jest to OTL i wymagają jak sam konstruktor mówi impedancji, one są sprawdzane pod HD600. Ja je testowałem na lcd-3 i żadnych przesterów nie było, a jakie Pankracy podpiął słuchawki to nie pamiętam dokładnie, ale chyba drewniano Michauczuka.

Uwielbiam sonorusy, zwłaszcza IV za sposób prezentacji dźwięku, za ten żywioł na górnej średnicy oraz bas, który ma niezłego kicka i do tego jest szybki. Zresztą lubię też inne sonorusy, może dlatego ibasso Dx200 dobrze się zgrywa z tymi słuchawkami, gdyż nadają muzyce życia. A swoją drogą to fajne jest połączenie IV i VI z kabem FAW Noir, wtedy mamy z jednocześnie żywioł na górnej średnicy i wysokich oraz nasycenie basu, z lekkim jego zmiękczeniem, przez co fajnie mi się słuchało jazzu czy muzyki akustycznej na nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności