Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Comiesięczne spotkania w Audiomagic Warszawa, otwieramy sezon 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Wyszło że tak, że chyba nikt fotek nie robił. Więc bida Panowie. :)


Udało mi się posłuchać DT1990 Pro.
Miodzio. Szybkość bardzo dobry balans tonalny, do ciepłych źródełek w sam raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Napisz proszę coś wiecej? Nie są za sterylne? Sporo zarzutów zbierały za zbyt mała scenę w klasie otwartych sluchawek.

@Palpatine To są DT990Pro do potęgi, bez minusów DT990Pro.
Bas jest ultrakonkret, petarda. Genialna faktura!
Góra nie jest natarczywa jak w większości starych tesl. 
Na średnicę nie zwróciłem większej uwagi, ale to znaczy, że nie działo się nic złego. 

Scena bardzo spoko, takie 7/10. Szybkość wzorcowa 8/10 i rozdzielczość baardzo fajna jak na dynamiki 7/10.
(Oceny cząstkowe nie odnoszą się do ceny produktu, są wartością bezwzględną)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy DT1770 to była porażka, nawet nie ma porównania do 1990pro. 
Lekką v'ką tak grają, chociaż głównie pierwsze co się słyszy to baaaardzo fajny basik, a w szczególności jego faktura i potęga. 

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchaj Amirony, średnica z przodu, na CMA600i ...

Ja nie brałem 1990 głównie z przyczyn że cisną podobno mocno do głowy i scena właśnie nie za wielka...

Choć wyrazistość zapewne lepsza od Amiron, bliżej tej z T1 rev2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Soundman1200 napisał:

To posłuchaj Amirony, średnica z przodu, na CMA600i ...

Ja nie brałem 1990 głównie z przyczyn że cisną podobno mocno do głowy i scena właśnie nie za wielka...

Choć wyrazistość zapewne lepsza od Amiron, bliżej tej z T1 rev2...

1. Amironów słuchałem, przyjemniejsze ale gorsze.
1990 dla mnie były bardzo wygodne a scena raczej z tych gęściejszych. Coś pomiędzy DT990 a T1rev2.
"Choć wyrazistość zapewne lepsza od Amiron, bliżej tej z T1 rev2..." to się zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by brać te 1990, tylko szkoda że mają tylko jeden kabel do muszli poprowadzony, to już lipa z balansem...

Już lepiej dołożyć do T1 rev2 i mieć 2 pieczenie na jednym ogniu...he,he:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1990 nie grają Vką, w moim torze były dość wyrównane z lekko zaakcentowaną górą. Do szczęścia brakowało mi mocniejszego fundamentu basowego. 

Ogólnie są to bardzo dobre słuchawki, tak jak napisał darskide doskonale się sprawdzą w nieco cieplejszych torach. U mnie dobrze się zgrały z lampą Sylvanii.

 

Pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Można by brać te 1990, tylko szkoda że mają tylko jeden kabel do muszli poprowadzony, to już lipa z balansem...

Już lepiej dołożyć do T1 rev2 i mieć 2 pieczenie na jednym ogniu...he,he:P

 

Seria PRO Beyera zawsze miała 1 kabel do muszli, nawet Twoje wielbione DT150. :) W studiach nie bawią się w balans do słuchawek, bo wiedzą, że to nic nie daje.

 

A na jakich padach słuchaliście, bo chyba w zestawie są 2 pary.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Name44 napisał:

T1v2 duuużo ostrzejsze od 1990, znacznie mniej przyjemne w odbiorze.

Ooo, czyli lipa by były dla mnie jednak te 1990 jak tak...jak góra sporo mniej ostra od tej z T1 rev2, gdzie dla mnie była nawet ciut za ciemna

Czyli potwierdza się co kto kiedyś  opisywał, Amirony mają rozjaśnioną górę a ciemniejszą średnicę, 1990 odwrotnie...

Czyli jak tak skupiam się tylko na T1rev2...he,he.

Król może być tylko jeden...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam akurat 1990. Prawdą jest, że basu mają na padach analitical w sam raz, dla wielu za mało, na padach balanced już sporo, dla mnie za dużo, a na padach skórkowych od t90, to już jest basowy potworek. Scenicznie nie jest to ekstraklasa, przeciętne jak na otwarte, w dolnej przeciętnej, scena jest dość mała. K701 obustronny FAW scenicznie biją je, bezapelacyjnie. Niemniej szczegółowością i techniczną precyzją odstają od 1990pro z kablem Audeos 7n. Nie znam T1, t5p v2 - za wyjątkiem basu , którego nie udało mi się wysterowac, grały podobnie do 1990, z tym zastrzeżeniem, że 1990 w dolnym paśmie były niebo bardziej punktowe i szczegółowe. 

To są słuchawki studyjne, jak najbardziej techniczne. Grają, to co dostają, czułe na tor. Ja ich nie lubię z ciepłymi torami akurat, tracą dla mnie wtedy swoją zaletę lekkości, przejrzystości. Gram prosto z xdp-100r, znakomity wzmak corda meier quickstep sprawdza się mi z pionkiem wybitnie z k701, gdzie jego koloryt i nasycenie psują mi charakter 1990. Dlatego nudny szary pionek z nudnymi szarymi 1990 - to jest , to, co lubię najbardziej. Studio. No chyba, ze to samo z quickstepem i k701, wtedy filharmonia czy tam inny koncert.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mnie grypa przykuła do łóżka, meetcik na pewno byłby przyjemniejszy niż siedzenie pod kocem. No i DT1990 to jedne z niewielu słuchawek, które są w moim przedziale cenowym, a których jeszcze nie słuchałem. Swoją drogą Amirony też są na liście i z tego co pisał Soundman, mogą mi się nawet bardziej spodobać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności