Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Comiesięczne spotkania w Audiomagic Warszawa, otwieramy sezon 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie były zamulone, dla niektórych nawet dość/za jasne lub z jakimś wybiciem na wysokiej średnicy. Ale to takie granie typu Nighthawkowego. Mają fajny bas, chociaż z nienajlepszą kontrolą. Kameralne, ciekawe, albo je kochasz albo nienawidzisz. Ale cena absolutnie z kosmosu, ja je wyceniałem tak między 3000 i 4000, [mention=47162]pankracy_waw[/mention] bodajże nawet 2000 rzucił (ale to bezpośrednio po staxach, więc miał trochę kontrast ).
Za to wykonanie super i wygoda super. Grały ze wszystkiego, mi najlepiej z Fiio X5gen2. Dla mnie to bardzo fajne słuchawki, ale nie jako główne i nie za takie pieniądze.



Byłem święcie przekonany że 009 kosztują 12k a 7ki 9k. Stąd moja wycena sonego. Co do prądu dla nich to grały z elektrownie zwanej iha6 i nie zachwyciła. Wszystko dobre tylko bas rozlany i średniej prędkości. Górna średnica mocno akceptowana. Dawno nie słuchałem zamkniętych słuchawek więc porównanie do otwartych tylko zrobiłem.

400s bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiły. Fajna baza by je wrzucić w inną budę i rozwiązać tym problem jakości.

Z dapow M1 > N3 > M2. Kann inna liga.

Zapomniałam przesłuchać ifi blacka tylko.

M.

Wklepane na BB Keyone

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniacze aż się proszą żeby im zrobić do nich kabel hybrydowy lub srebrny. Albo tor, który gra bardzo technicznie i ma dużo mocy, gdyż dla mnie one z dapów nie grają.

 

Sonorous VI na padach od HM5 Brainwavza fajna alternatywa żeby zmienić lekko dźwięk, a mianowicie dodać obciążenia na niższych partiach, zabierająć pazur na wysokiej średnicy. Na plus także jest holografia i wygoda. Więć nie wielkim kosztem można mięć słuchawki do ostrzejszej muzyki czy do filmowej/klasycznej, wystarczy tylko zmienić pady i tyle.

I ponownie utwierdziłem się że 2qute'owi dodanie zasilacza Tomanka plus IC hybrydowe mu bardzo dobrze służą, gdyż góra się otwiera, bas się robi twardszy i traci trochę podbicia na wysokim basie i niskiej średnicy.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu, po wstępnych odsłuchach 400s jeszcze działają, nie wybuchły w drodze. 
Meet świetny imo. Dużo ludzi, sporo znanych twarzy (no dobra, nie. Ale sporo znanych mi z forum osób). 

Z1R- Cayin ma dużo mocy, ale ciągle to nie jest to ile chcą Z1R. Przełączenie w tryb z wyższym napięciem sporo je poprawia, bas robi się mniej rozlazły i bardziej sprężysty. Sytuacja taka sama jak z ISK, w 100% taka sama, nawet granie podobne :v
Srebro również zrobiło by im, sporo osób ma właśnie je zrecablowane na srebro. Chociaż tutaj imo będą trochę jaśniejsze ale basu im nie naprawią, ani nic takiego niesamowitego nie zrobią. 
Dużo prądu i jasny tor, i będzie... Srogo. Mogą grać na tak wysokim poziomie jak Tribute 7, czyli top topek najlepszych zamkniętych słuchawek jak dla mnie. 
Nawet w takim zestawie dały by mi kupę radochy i jakby nie kosztowały 11k to bym chciał. 

Staxy 007- Czyli najlepsze słuchawki od Staxa imo. Bardzo muzykalne, szybkie i bardzo przyjemne w słuchaniu. No może nie tak rozdzielcze, tak ekstremalnie szybkie, z taką sceną jak SR009, ale SR009 są ostre, nie mają ostrej tylko góry, całe są ostre. 009=Mega miecz-żyletka 007=drewniana maczuga z kolcami. Jakby miał $$$ na nawet 009 to kupił bym 007. Przynajmniej dla mnie to tak grało na T8000. Imo dużo lepiej na nim zagrały by Omegi (czyli 007 rev 0). A jeżeli nie Omegi to przynajmniej T8000 out, 009+euredyka. 

LCD4- jakby kosztowały z 6'stkę to spk. Ale nie 18'stkę :I Wolałbym Mr.S czy nawet LCD2 ( z dobrym wzmakiem, np Hugo)

AK Kann- Sporo lepsza alternatywa od Ak300. Niesamowita rozdzielczość, szybkość. Ogólnie fenomenalny DAP. Z 400S złapał fenomenalną synergię. 

iSine 20- świetna scena, krótko słuchałem. Ale scena zrobiła na mnie wrażenie. Zadziwiająco rozdzielcze jak na Audeze.

X-SABRE Pro- Tragedia. Średnica fatalna, psuje całe wrażenia. Szkoda gadać przez ten środek.

Głównie tyle, jeżeli o jakimś sprzęcie zapomniałem to niech ktoś przypomni. 

Edytowane przez Szakovsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kann czasami aż za szybki, ale i tak go chce. Dopiero na nim, usłyszałem, co potrafią Q-jays gen.2

 

 

W sumie to więcej słuchałem  ludzi niż sprzętu , ale następnym razem będę maił więcej śmiałości. Oby za miesiąc były Focal Elear oraz MrSpeakers Aeon.

 

//Dyskusja o Staxach zgodnie z prośbami wydzielona do TEGO tematu ~BamboszeK

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2017 o 22:59, Szakovsky napisał:

Wróciłem do domu, po wstępnych odsłuchach 400s jeszcze działają, nie wybuchły w drodze. 
Meet świetny imo. Dużo ludzi, sporo znanych twarzy (no dobra, nie. Ale sporo znanych mi z forum osób). 

Z1R- Cayin ma dużo mocy, ale ciągle to nie jest to ile chcą Z1R. Przełączenie w tryb z wyższym napięciem sporo je poprawia, bas robi się mniej rozlazły i bardziej sprężysty. Sytuacja taka sama jak z ISK, w 100% taka sama, nawet granie podobne :v
Srebro również zrobiło by im, sporo osób ma właśnie je zrecablowane na srebro. Chociaż tutaj imo będą trochę jaśniejsze ale basu im nie naprawią, ani nic takiego niesamowitego nie zrobią. 
Dużo prądu i jasny tor, i będzie... Srogo. Mogą grać na tak wysokim poziomie jak Tribute 7, czyli top topek najlepszych zamkniętych słuchawek jak dla mnie. 
Nawet w takim zestawie dały by mi kupę radochy i jakby nie kosztowały 11k to bym chciał. 

Staxy 007- Czyli najlepsze słuchawki od Staxa imo. Bardzo muzykalne, szybkie i bardzo przyjemne w słuchaniu. No może nie tak rozdzielcze, tak ekstremalnie szybkie, z taką sceną jak SR009, ale SR009 są ostre, nie mają ostrej tylko góry, całe są ostre. 009=Mega miecz-żyletka 007=drewniana maczuga z kolcami. Jakby miał $$$ na nawet 009 to kupił bym 007. Przynajmniej dla mnie to tak grało na T8000. Imo dużo lepiej na nim zagrały by Omegi (czyli 007 rev 0). A jeżeli nie Omegi to przynajmniej T8000 out, 009+euredyka. 

LCD4- jakby kosztowały z 6'stkę to spk. Ale nie 18'stkę :I Wolałbym Mr.S czy nawet LCD2 ( z dobrym wzmakiem, np Hugo)

AK Kann- Sporo lepsza alternatywa od Ak300. Niesamowita rozdzielczość, szybkość. Ogólnie fenomenalny DAP. Z 400S złapał fenomenalną synergię. 

iSine 20- świetna scena, krótko słuchałem. Ale scena zrobiła na mnie wrażenie. Zadziwiająco rozdzielcze jak na Audeze.

X-SABRE Pro- Tragedia. Średnica fatalna, psuje całe wrażenia. Szkoda gadać przez ten środek.

Głównie tyle, jeżeli o jakimś sprzęcie zapomniałem to niech ktoś przypomni. 

 

LCD-4 dają czadu z CV2+

 

Co do X-Sabre Pro - nie wiem co jest nie tak w jego średnicy, poza tym, że nie jest uwydatniona i podkoloryzowana? Dla mnie to swego rodzaju referencyjny DAC, przy udziale którego można iść w dowolną stronę resztą toru. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster Coś z tą średnicą jest nie tak. Wydaje się jakby była.. Pognieciona? Coś dziwnego, coś co mi się nie podoba (może się nawet podobać karzeł po amputacji, preferencje bla bla bla).
Ani w moim AIMie z popsutą nóżką od oampa, ani w Caiynie, ni w Chordzie, ni w KANNie czegoś takiego jeszcze nie było. Mnie to mocno odrzucało, było dziwnie. 
Imo 2Qute sporo lepiej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta średnica jest sucha, więć się nadaje tylko do reszty torów, które są mocno nasycone na niej, na każdym innym torze nie będzie dobrej synergii, chyba że ktoś lubi. Owszem znam parę daców/ampy, gdzie średnica nie jest podkoloryzowana i uwydatniona jak Mytek 192, Mytek Manhattan, Leckerton, Matrix Quatrro II, cz dCS Debussy i na nich nie ma aż tak suchej średnicy, a niektóre z nich są jeszcze bardziej detaliczne, rozdzielcze, równiejsze niż Matrix X-Sabre Pro. Gdyby nie to to sam bym kupił, go gdyż ma bardzo dobrze, kontrolowany, tutaj jest dla mnie minimalnie niżej niż dCS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, timecage napisał:

Ja raczej absencja, zapalenie uszu wciąż w mocy :/.

Lokalizacja:Warsaw
Daleko nie ma więc wpadaj pogadać jak możesz. Questyle mógłbyś się pochwalić, wymienić spostrzeżeniami (a właściwie pochwałami :D). Imo zawsze dobrze pogadać. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę, ja! XD
Powinno udać mi się wpaść. Wezmę K340, jeśli ktoś chce, to mogę znowu mojego PC z Xonarem Essence STX.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba 2 wolne

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Audiomagic_pl napisał:

Na jutrzejszym meetcie będą:

Opus #1
Opus #2

Opus #3
i Opus #11.

Do tego, może będą jeszcze u nas Campfire i A&K SP1000. :)

 

A co z opusami od 4 do 10 ? :)

 

Ja to się wybieram na ten meet co miesiąc do Was i zawsze coś :( może jutro się uda, bo mamy do pogadania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP1000 z LCD 3 klasa dźwięku swoboda powietrze i ogromy debet na koncie :D

 

Layra II, doki z dojrzałym pookładanym dźwiękiem, może brakuje skrajnych ale to nie flagowiec, cenowo to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, retter napisał:

SP1000 z LCD 3 klasa dźwięku swoboda powietrze i ogromy debet na koncie :D

 

Layra II, doki z dojrzałym pookładanym dźwiękiem, może brakuje skrajnych ale to nie flagowiec, cenowo to przesada.

 

Lyra II dla ścisłości. A co do Campfire to szybkie, szczegółowe brzmienie, ale brak w nich barwy dźwięków organicznych, tzn. pianino brzmi bardziej jak keyboard, tak samo wokale, tak jakby były to sample, a nie żywe głosy, jedynie co Vega pod tym względem jest naturalna. Ale tak jak @retter napisał ceny to przesada.

AK SP1000 szczegółowe, rozdzielcze granie z wygładzonym dźwiękiem. No i dla mnie ma jedną zasadniczą wadę pasma skrajne są obcięte. Wolę AK380 gdyż niżej schodzi basem i potrafi pokazać lepiej zaakcentowane elementy w muzyce, a SP1000 przez swoje wygładzenie nie jest w stanie.
I na nim też zabrzmiały dobrze CA Harmony 8.2, gdyż dobrze wysterował bas w nich, gdyż przestała być tendencja jakie te słuchawki mają, czyli do rozlazłego i boomowatego basu. 

No i tor @Name44, który pokazuje ile można wyciągnąć z He-400i, że są to bardzo dobre słuchawki, gdzie jest nasycona, szczegółow średnica, tak samo z wysokimi, gdzie jest ich dużo, ale bez ostrości, a bas jest poprawny, tak że nie można się tutaj do niczego przyczepić.

AKG K501 jak ludzie piszą i mówią że to są bezbasowe słuchawki, a dla mnie one mają bardzo dużo basu, dobrze kontrolowanego. Świętnie się nadają do dużych składów także, do tych gdzie muzyka jest oparta na bębnach.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

widzę, że przegapiłem dobrą imprezę. Dopiero do PL dotarłem, więc następnym razem jestem!

Edytowane przez Michaelz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności