Skocz do zawartości
  • 0

Przyszła pora na zamknięte


Norda

Pytanie

Z otwartymi i dokami na razie mam spokój, i koleją rzeczy jest szukanie zamkniętych.
Nauszne, dobrze wyciszające. Używane stacjonarnie.

Czyli: duża dynamika, scena, separacja, w miarę naturalnie grające, wymienny kabel.

Czyli imo to co potrzeba do dobrego odsłuchu elektroniki i klasyki, muzyki filmowej.

Łatwe do napędzenia przez mój dac/amp iBasso D14, gdyż na razie nie chcę zmieniać.

Budżet 700 zł, mogą być z drugiej ręki w bdb stanach.

Już chciałem brać K550- chwalone za odsłuch i możliwość modyfikacji, ale się jeszcze wstrzymam, bo nie znam tematu innych producentów i chętnie wysłucham waszych podpowiedzi.

Edytowane przez Norda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W komisie były t70, jeśli nie to dt150. Choć nie wiem jak to się zgra z ibasso. Może być za jasno.

K550 I to kawał świetnych słuchawek, ale do elektroniki to chyba nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lord używa AKG K550 MK2 do elektroniki i sobie bardzo chwali. Może tu zajrzy i się wypowie.

Ja po przetestowaniu 550tek też oddałbym na nie głos, ale sprawdziłbym jeszcze hit forum z końcówki roku czyli Focal Listen, aczkolwiek to raczej mobilne niż stacjonarne słuchawki.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Focal Listen

Beyerdynamic DT150

AKG K550

Sony MDR1A

Syntax rozumiem ze to twoje miejsca od najwyższego do najniższego?

 

 

Tak czytam recenzje które znajdę i tak szczerze po kilku recenzjach człowiek się gubi, i dopiero po jakimś czasie jak ochłonie i przyswoi wiedze z tekstów, posegreguje, wtedy to powoli coś tam łapie.

Pytając tutaj chciałbym znać też wasze zdanie, które zapewne szybciej mi pomoże w złapaniu kierunku.

Edytowane przez Norda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550I do elektroniki przecież są ekstra, jeśli: 1) nie potrzebujesz kilogramów basu, albo 2) masz źródło które dodaje ten bas od siebie

 

można sobie też modować, rekablować, potencjał jest naprawdę spory

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo lubię K550 II z elektroniką (źródło AK300). Słucham zarówno klasyki elektroniki jak i ambientu, downtempo (to co tu mi na forum polecają).

Nie ukrywam że czasem czynię tak z lenistwa (w obu Oppo muszę podpinać kabelki) a 550 II zawsze pod ręką. I nie zawodzą w kwestii el muzyki. Są rekablowane. Kabel pod DAPy.

 

550 II są też wygodne. Jakby były potrzebne mniejsze to K545 ale tu ja osobiście (z tego jak je pamiętam) potrzebowałbym modów.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam AKG K550 mkII, jedynie słuchałem AKG K551 stock i po rekablingu oraz K550 po rekablingu.

 

Moim zdaniem MSR7 dają całościowo brzmienie o wyższej klasie, jest na tyle dobre, że nie czuję dyskomfortu przechodząc z T90 na MSR7. Grają one bardzo przestrzennie, nawet odważyłbym się stwierdzić, że mają lepszą scenę niż AKG K550. Jak chodzi o dźwięk to są bardziej wyrównane i wybrzmiewają krócej (bardziej szczegółowe). Jednej rzeczy jestem pewien mają zdecydowanie lepszą linie basową niż K550, ponieważ AKG przy dużej mocy tracą kontrolę nad basem jest on rozlazły, a w przypadku MSR7 mamy bardzo punktowy i nisko schodzący bas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe jest niezmiennie jedno. Jak inaczej odbieramy niektóre słuchawki. MSR7 były dla mnie chyba chudsze niź obecne 550 II. No i mniej wygodne.

Ale aż korci mnie żeby posłuchać Siódemek jeszcze raz. Ale raczej w MP3store. Na zasadzie sentymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętaj Lordzie, że nasze upodobania są bardzo różne :) Obecnie od ponad pół roku używam T90 wraz z S16, a wnioskując z opisów to PM3 są dokładnie po drugiej stronie barykady :) Tak samo zresztą jak ja zawsze postawiłbym na T70 w przypadku pojedynku z K550.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak pisał @jouhou - K550 są stworzone do elektroniki. Chociaż zależy co ktoś rozumie pod terminem elektronika - jak ma być jakaś ciężka łupanka to mogą się nie sprawdzić. Jak bardziej klasyczne klimaty lub w stronę przestrzennego ambientu to tutaj będzie miazga ;)

 

Jak ma być więcej "masy" to może MK II? Chociaż tych niestety nie słuchałem.

Edytowane przez Herman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Focal Listen

Beyerdynamic DT150

AKG K550

Sony MDR1A

Syntax rozumiem ze to twoje miejsca od najwyższego do najniższego?

 

 

Tak czytam recenzje które znajdę i tak szczerze po kilku recenzjach człowiek się gubi, i dopiero po jakimś czasie jak ochłonie i przyswoi wiedze z tekstów, posegreguje, wtedy to powoli coś tam łapie.

Pytając tutaj chciałbym znać też wasze zdanie, które zapewne szybciej mi pomoże w złapaniu kierunku.

 

 

Tak, przynajmniej posłuchaj ich jak będzie możliwość. MSR7 mogą okazać się też fajne, ale je znam tylko z opisów. Tak czy tak wybór jest niewielki w tym segmencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A teraz MR Sheep pozbywa się K550 II na rzecz Sony MDR-1A. Może by coś napisał. Ale On z reguły kupuje, słucha i sprzedaje ;), mniej chyba pisze. Pewnie ma dużo fajnej muzy do odsłuchania.


Czy faktycznie jest znaczna roznica w odsluchu miedzy K550 mkI a mkII ?

Z pamięci - dla mnie jest. K550 wspominam jako trochę "nienaturalne", za duża scena, przestrzeń, mniej basu. No ale sprzęt wtedy miałem inny. Nie wiem jak byłoby na obecnym. Przestrzeń pewnie podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 mkII dotarły, jestem zadowolony, grają jak chciałem :)
Konstrukcja, wygląd, wygoda OK.
Duże są, czyli za jakiś czas będę szukał typowych portable na drogę :P

Tutaj uwaga dla osób które sa nimi zainteresowane i mają małe głowy- mogą być za duże, nawet na minimalnych ustawieniach

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Portable na drogę - jak nauszne to może Meizu HD 50 (z modem Perula). Warto wybadać K545 (Mr Sheep chwalił) czyli mniejsze K550. Ale je trzeba indywidualnie posłuchać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam małą głowę, a K550 musiałem nawet chyba o jedną "kreskę" rozsuwać ;) Chyba, że w MK II powiększyli pałąk, w co wątpię.

Sprecyzuje, Mała głowa i duże, większe uszy. W tym wypadku góra małżowiny może być gnieciona przez pady. Małe głowy z małymi uszami mogą tego nie zauważać. :)

Co do portable, to temat na później. Na razie se czytam, myślę, temat za jakiś czas ;)

Edytowane przez Norda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności