Skocz do zawartości

Test Astell&Kern AK300 z AK AMP


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobra recenzja i zgadza się z moimi odczuciami. Także w przypadku AK70 i AMPa do odtwarzaczy AK. Astellowi udało się zrobić dwa niekontrowersyjne odtwarzacze (jeżeli pominiemy ceny). Choć takim (moim zdaniem) był już AK120 MK I .

 

W przypadku AK300 warto by też sprawdzić opcję "po balansie". Moim zdaniem w przypadku Oppo PM-3 taki zestaw gra lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolejnej udanej recenzji! W kwestii doprecyzowania, czy sprawdzałeś może czas pracy AK300 w połączeniu razem z ampem? Przewertowałem tekst, ale chyba zabrakło tej informacji.

 

AK300 bardzo mi się podobał, nie miałem jednak okazji wypróbować go razem z dodatkowym wzmacniaczem. Poważnym minusem dla mnie jest jednak jeden slot na karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to napisać - za takie pieniądze można by się spodziewać nawet trzech, skoro tańsi konkurencji oferują dwa ;).

Recka świetna, chociaż trochę dziwne, że ograniczenia do jednego slotu nie wymieniono w wadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze wymagania co do 2 slotów mogą wynikać z tego,że karty 64 GB kosztują rozsądne pieniądze. 128 GB już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat kwestia czasu. Karty tanieją, a ich rozmiary rosną. Ale ilość slotów w kupionym DAPie nie urośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up, filozoficznie to ujales, ale jakze prawdziwie :) Dodalbym jeszcze, ze rozmiar biblioteki muzycznej z czasem rowniez rosnie. Moze to i jednak dobrze, ze AK300 ma jeden slot, bo gdyby mial dwa to zapewne rozwazalbym wymiane Pionka wlasnie na niego. A tak to w kwestii DAP na razie odczuwam duchowy spokoj :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux-> Bardzo przyjemny, napisany z pasją test!

Co do możliwości brzmieniowych AMP-a, nie skomentuję, tego, co napisałeś. Odniosę się dopiero wówczas, gdy przetestujesz kombinację AK380/AMP380.

Pozdrawiam!

 

Lepiej, żeby nie testował, a nuż wypadnie gorzej? I co wtedy? Puacz y zgrzytanie zemba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maciux-> Bardzo przyjemny, napisany z pasją test!

Co do możliwości brzmieniowych AMP-a, nie skomentuję, tego, co napisałeś. Odniosę się dopiero wówczas, gdy przetestujesz kombinację AK380/AMP380.

Pozdrawiam!

 

Lepiej, żeby nie testował, a nuż wypadnie gorzej? I co wtedy? Puacz y zgrzytanie zemba!

 

AK380 kupowałem, jak jeszcze nie było AK300.

Jak tylko będę u Wojtka, to posłucham AK300, bo recenzja Maciuxa bardzo mnie zaciekawiła.

AK320 słuchałem i moim zdaniem wypadł słabiej od AK380 (gorsza rozdzielczość i holografia sceny w AK320).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne komentarze.

 

Mam "odtwarzaczowe" (i nie tylko) zaległości, niestety nie miałem styczności z QP1R, Teac'em oraz Opusem. Mam teraz mnóstwo roboty i trudno będzie to szybko nadrobić.

 

Odnośnie DX90 - bardziej sucha, neutralna prezentacja, mniej angażująca w porównaniu do AK300 czy też AK70. Jest jaśniej, bardziej bezpośrednio - jak to Sabre. Nadal go mam, nadal mnie satysfakcjonuje, ale AK300 to jednak wyższa rozdzielczość, bliżej prezentowana średnica, bardziej naturalny i angażujący dźwięk oraz szczypta ciepła.

 

Nie mogę niestety podać konkretów jeśli chodzi o czas pracy z AMPem. Podczas testów co chwilę odpinałem AMPa, porównywałem brzmienie samego DAPa z AMPem, podłączałem do kompa.

 

W kwestii pojemności - przy wbudowanych 64 GB i opcji streamingu przez Tidala, nie odebrałem pojedynczego slotu microSD jako specjalnej wady. Chociaż w kontekście dwuslotowych poprzedników, rzeczywiście miło byłoby mieć drugi czytnik.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odnośnie DX90 - bardziej sucha, neutralna prezentacja, mniej angażująca w porównaniu do AK300 czy też AK70. Jest jaśniej, bardziej bezpośrednio - jak to Sabre. Nadal go mam, nadal mnie satysfakcjonuje, ale AK300 to jednak wyższa rozdzielczość, bliżej prezentowana średnica, bardziej naturalny i angażujący dźwięk oraz szczypta ciepła.

 

 

 

Dzięki za odpowiedź Maciux. Bardzo interesujący odtwarzacz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę niestety podać konkretów jeśli chodzi o czas pracy z AMPem.

A ja mogę :)

Niestety nie jest to zbyt dobrze zoptymalizowane.

 

Starujemy od poziomu pełnego naładowania - 100% na AK380 i 100% na AMP-ie. Tutaj należy rozróżnić dwa przypadki:

 

1) w przypadku pracy z dokanałówkami, które podłączamy po wyjściu niezbalansowanym - przy poziomie około 20% na wyświetlaczu DAP-a, AMP wskazuje poziom baterii około 33%,

2) w przypadku pracy z dokanałówkami, które podłączamy po wyjściu zbalansowanym - przy poziomie około 33% na wyświetlaczu DAP-a, AMP wskazuje poziom baterii około 20%.

 

Po pełnej godzinie pracy (wyjście zbalansowane, standardowe pliki WAV lub FLAC, poziom głośności 50), na AK380 wyświetlacz zawsze pokazuje 90%, AMP zawsze wskazuje 95%. Poziomy zrównują się dopiero przy wskazaniu około 77%. Potem (stopniowo, powoli) AMP traci zawsze więcej od AK.

 

Miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami AMP-a (które sam rozfoliowywałem). W obydwu to, co powyżej napisałem, było identyczne, więc ten typ "tak ma" i nie należy się niepokoić, że jest coś nie tak.

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się doczytałem, to poprzez podpięcie do ładowarki AMPa wraz z podłączonym AK300, ładują się oba urządzenia jednocześnie. Całkiem wygodne rozwiązanie. Czy możesz Wulkan albo Maciux powiedzieć, ile +/- potrzeba czasu na naładowanie tej kanapki? :)

Tak, to jest bardzo wygodne rozwiązanie, żeby ładować jednocześnie. Natomiast należy zapomnieć o ładowaniu takiej kanapki przez port USB komputera. Nawet przez taki wyspecjalizowany port do ładowania, jak choćby w laptopach ASUS z serii G. On zwyczajnie nie daje rady.

Ja, za radą któregoś z użytkowników zachodniego forum i za przyzwoleniem przesympatycznego Alexa An z iRivera (pytałem go o ładowarki), ładuję przy pomocy ładowarki (wtyczki) Apple'a o mocy 12 W, parametrach 2,4V, 5,2A i o oznaczeniu MD836ZM/A plus kabel USB, dostarczany w pudełku Astell&Kerna.

Pomimo, że parametry ładowarki są odrobinę wyższe, niż zalecane: 2V i 5A, kanapka nigdy nie staje się gorąca podczas ładowania (jest tylko ciepła).

Co do czasu ładowania, to nie pomogę, bo nigdy nie doprowadzam do sytuacji, żeby rozładować urządzenia do 0% i zwykle ładuję od wskazania 14% na AMP-ie (wówczas prosi on o ładowarkę) i od około 28% na DAP-ie. Od takich poziomów, ładowanie zajmuje około 4 godziny (dokładnie nigdy nie siedziałem i nie sprawdzałem ze stoperem w ręku, ale mniej więcej tyle czasu).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co się doczytałem, to poprzez podpięcie do ładowarki AMPa wraz z podłączonym AK300, ładują się oba urządzenia jednocześnie. Całkiem wygodne rozwiązanie. Czy możesz Wulkan albo Maciux powiedzieć, ile +/- potrzeba czasu na naładowanie tej kanapki? :)

Tak, to jest bardzo wygodne rozwiązanie, żeby ładować jednocześnie. Natomiast należy zapomnieć o ładowaniu takiej kanapki przez port USB komputera. Nawet przez taki wyspecjalizowany port do ładowania, jak choćby w laptopach ASUS z serii G. On zwyczajnie nie daje rady.

Ja, za radą któregoś z użytkowników zachodniego forum i za przyzwoleniem przesympatycznego Alexa An z iRivera (pytałem go o ładowarki), ładuję przy pomocy ładowarki (wtyczki) Apple'a o mocy 12 W, parametrach 2,4V, 5,2A i o oznaczeniu MD836ZM/A plus kabel USB, dostarczany w pudełku Astell&Kerna.

Pomimo, że parametry ładowarki są odrobinę wyższe, niż zalecane: 2V i 5A, kanapka nigdy nie staje się gorąca podczas ładowania (jest tylko ciepła).

Co do czasu ładowania, to nie pomogę, bo nigdy nie doprowadzam do sytuacji, żeby rozładować urządzenia do 0% i zwykle ładuję od wskazania 14% na AMP-ie (wówczas prosi on o ładowarkę) i od około 28% na DAP-ie. Od takich poziomów, ładowanie zajmuje około 4 godziny (dokładnie nigdy nie siedziałem i nie sprawdzałem ze stoperem w ręku, ale mniej więcej tyle czasu).

 

Dzięki serdeczne, czyli w sumie jak na dwa urządzenia ładowane łącznie to nie ma tragedii. Mojo potrafił się ładować dłużej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co się doczytałem, to poprzez podpięcie do ładowarki AMPa wraz z podłączonym AK300, ładują się oba urządzenia jednocześnie. Całkiem wygodne rozwiązanie. Czy możesz Wulkan albo Maciux powiedzieć, ile +/- potrzeba czasu na naładowanie tej kanapki? :)

Tak, to jest bardzo wygodne rozwiązanie, żeby ładować jednocześnie. Natomiast należy zapomnieć o ładowaniu takiej kanapki przez port USB komputera. Nawet przez taki wyspecjalizowany port do ładowania, jak choćby w laptopach ASUS z serii G. On zwyczajnie nie daje rady.

Ja, za radą któregoś z użytkowników zachodniego forum i za przyzwoleniem przesympatycznego Alexa An z iRivera (pytałem go o ładowarki), ładuję przy pomocy ładowarki (wtyczki) Apple'a o mocy 12 W, parametrach 2,4V, 5,2A i o oznaczeniu MD836ZM/A plus kabel USB, dostarczany w pudełku Astell&Kerna.

Pomimo, że parametry ładowarki są odrobinę wyższe, niż zalecane: 2V i 5A, kanapka nigdy nie staje się gorąca podczas ładowania (jest tylko ciepła).

Co do czasu ładowania, to nie pomogę, bo nigdy nie doprowadzam do sytuacji, żeby rozładować urządzenia do 0% i zwykle ładuję od wskazania 14% na AMP-ie (wówczas prosi on o ładowarkę) i od około 28% na DAP-ie. Od takich poziomów, ładowanie zajmuje około 4 godziny (dokładnie nigdy nie siedziałem i nie sprawdzałem ze stoperem w ręku, ale mniej więcej tyle czasu).

 

Dzięki serdeczne, czyli w sumie jak na dwa urządzenia ładowane łącznie to nie ma tragedii. Mojo potrafił się ładować dłużej.

 

Tragedii nie ma. Ja zwykle puszczam ładowanie około północy i jak budzę się nad ranem, to ładowanie jest zakończone. Wówczas gaśnie dioda LED na AMP-ie - kolejna, bardzo pozytywna rzecz.

I jeszcze jedna uwaga - lepiej ładować przy wyłączonej kanapce. Wtedy ładuje się szybciej i, podobno, pełniej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności