Skocz do zawartości

Test Astell&Kern AK300 z AK AMP


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest tak jak w aparatach fotograficznych - lustrzankach. Wejdziesz w ekosystem to brniesz. Astell stworzył taki ekosystem (łącznie ze stacjonarną "wieżą") Fioo tez ma coś takiego na sumieniu (nawet zestaw gum i ramek do łączenia DAPa i AMPa), może iBasso też sie o to pokusi i do DX200 doda PowerAMPa fizycznego (a nie tylko aplikację).

 

Żeby swobodnie skakać po systemach trzeba mieć fantazję i zdolności kupieckie jakie mają niektórzy Koledzy. I odrobinę szczęścia.

---------------

Dziś nocne ładowanie kombo Astella wyglądało ciut inaczej. Najpierw (dość wolno) naładował się AMP a dopiero potem do końca DAP. Ot ciekawostka. No ale skoro Koledzy w dziale DX200 dxielą się wrażeniami z wygrzewania DAPa na jakimś kablu to ja mogę o ładowaniu pisać ;)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak jak w aparatach fotograficznych - lustrzankach. Wejdziesz w ekosystem to brniesz...

Dokładnie tak! Czekam Lordzie Rayden aż Twój AK300 pójdzie pod młotek i kupisz AK380. W końcu AMP380 już masz, więc żona nie zauważy takiej drobnej zmiany w górnej części obudowy ;) Pozdrawiam :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak jak w aparatach fotograficznych - lustrzankach. Wejdziesz w ekosystem to brniesz. Astell stworzył taki ekosystem (łącznie ze stacjonarną "wieżą") Fioo tez ma coś takiego na sumieniu (nawet zestaw gum i ramek do łączenia DAPa i AMPa), może iBasso też sie o to pokusi i do DX200 doda PowerAMPa fizycznego (a nie tylko aplikację).

 

Żeby swobodnie skakać po systemach trzeba mieć fantazję i zdolności kupieckie jakie mają niektórzy Koledzy. I odrobinę szczęścia.

---------------

Dziś nocne ładowanie kombo Astella wyglądało ciut inaczej. Najpierw (dość wolno) naładował się AMP a dopiero potem do końca DAP. Ot ciekawostka. No ale skoro Koledzy w dziale DX200 dxielą się wrażeniami z wygrzewania DAPa na jakimś kablu to ja mogę o ładowaniu pisać ;)

 

Pan widział specyfikację DX200?

 

Balans 6Vrms 2W@16ohm 120mw@300ohm

Nie balans 3Vrms 560mw@16ohm 30mw@300ohm

 

Chyba "poweramp" jest tu bardziej niż zbędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te moduły o których pisze mykupyku ?

 

Moduły się pewnie pojawią, ale iBasso nie jest tak ogarnięte jak FiiO, więc pewnie dowiemy się miesiąc przed wydaniem modułu, że w ogóle takowy istnieje.

W sumie to ich strona jest do niczego, mało informacji i aktualizacji od nich płynie, ale przynajmniej ich sprzęty graja dobrze :)

FiiO to dla mnie przeciwieństwo - cały czas coś nowego, mnóstwo aktualizacji, non-stop kolejne rewizje, a jeszcze nie słyszałem nic co by dobrze zagrało.

 

Astell to taki mix - marketingowo super, dźwiękowo raz lepiej raz gorzej chociaż chyba zawsze lepiej niż FiiO, ale za dużo już tych DAPów wydają, no i ta polityka cenowa - świetna z rynkowego punktu widzenia, bardzo zła z konsumenckiego punktu widzenia (no ale jak chce się taniej to są inne marki, więc w sumie nie ma co narzekać na ten aspekt). Szkoda, że tylko Astell i powoli FiiO tworzą wspomniany ekosystem - inni ciągle tak bez dalekosiężnych planów i pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Pan widział specyfikację DX200?

 

Balans 6Vrms 2W@16ohm 120mw@300ohm

Nie balans 3Vrms 560mw@16ohm 30mw@300ohm

------------------------------------------------------------------------

AK AMP

(Low Gain): Niezbalansowane 2.1 Vrms / Zbalansowane 2.1 Vrms (Stan bez obciążenia)

(High Gain): Niezbalansowane 4.1 Vrms / Zbalansowane 8.1 Vrms (Stan bez obciążenia)

 

@Wulkanie - w High Gain też Ci się AMP grzeje ? Co najmniej jak AUNE B1 w klasie A.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wulkanie - w High Gain też Ci się AMP grzeje ? Co najmniej jak AUNE B1 w klasie A.

Tak, to jest normalne. Zwłaszcza, jak kanapka podróżuje w etui Tracera. Ale słucham maksymalnie godzinkę (bo tyle zajmuje mi droga MPK do pracy), więc zanim się porządnie nagrzeje, wyłączam muzykę i kanapka się studzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tego AK300 do Opsua#1 dźwiękowo porównać?

Może Zły Jakub ? ;) Czyli Evil. Opusa testował a AK300 chyba ma w planach ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK380 jako jedyny z rodziny wspiera natywnie DSD. Pozostałe to konwersja do PCM. Choć nie wszyscy muszą docenić/odebrać "zalety" DSD w porównaniu do Flac HiRes to w specyfikacji wygląda to ładnie. Ciekawe czy dałoby się zhakować firmware w 300,320 aby wprowadzić natywnie DSD. Sam Astell mógłby to zrobić.ostatecznie chyba DSD nie jest jedyną zaletą AK380, zachecającą do kupienia go.... Niedługo każdy chiński DAPik będzie miał taką opcję.

 

Mnie w sumie DSD się raczej nie przyda. Jedyna muza EL w tym formacie jaką znam to ripy z japońskich SACD . Kilka płyt Tangerine Dream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK380 jako jedyny z rodziny wspiera natywnie DSD. Pozostałe to konwersja do PCM. Choć nie wszyscy muszą docenić/odebrać "zalety" DSD w porównaniu do Flac HiRes to w specyfikacji wygląda to ładnie. Ciekawe czy dałoby się zhakować firmware w 300,320 aby wprowadzić natywnie DSD. Sam Astell mógłby to zrobić.ostatecznie chyba DSD nie jest jedyną zaletą AK380, zachecającą do kupienia go.... Niedługo każdy chiński DAPik będzie miał taką opcję.

 

Mnie w sumie DSD się raczej nie przyda. Jedyna muza EL w tym formacie jaką znam to ripy z japońskich SACD . Kilka płyt Tangerine Dream.

 

 

Byłbym bardziej zainteresowany, żeby amp do ak kosztował max 1000 zł. Bo jakości plików dsd na sprzęcie mobilnym to chyba się i tak specjalnie nie odczuje. Poza tym w zasadzie są niedostępne. Nawet z plikami 24 bit są problemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AK380 jako jedyny z rodziny wspiera natywnie DSD. Pozostałe to konwersja do PCM. Choć nie wszyscy muszą docenić/odebrać "zalety" DSD w porównaniu do Flac HiRes to w specyfikacji wygląda to ładnie. Ciekawe czy dałoby się zhakować firmware w 300,320 aby wprowadzić natywnie DSD. Sam Astell mógłby to zrobić.ostatecznie chyba DSD nie jest jedyną zaletą AK380, zachecającą do kupienia go.... Niedługo każdy chiński DAPik będzie miał taką opcję.

 

Mnie w sumie DSD się raczej nie przyda. Jedyna muza EL w tym formacie jaką znam to ripy z japońskich SACD . Kilka płyt Tangerine Dream.

 

 

Byłbym bardziej zainteresowany, żeby amp do ak kosztował max 1000 zł. Bo jakości plików dsd na sprzęcie mobilnym to chyba się i tak specjalnie nie odczuje. Poza tym w zasadzie są niedostępne. Nawet z plikami 24 bit są problemy.

 

Pliki 24 bitowe możesz znaleźć na Bandcamp. Często za darmo. Przynajmniej jeśli chodzi o Ambient, elektronikę.

 

AMP mógłby tylko kosztować. Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

 

AMP mógłby tylko kosztować. Zgadzam się.

 

 

To ja poproszę kierownictwo sklepu o właściwą promocję, czyli cena sklepowa dzielona przez 2. :)

 

Rozumiem że to nie producent i jego dystrybutorzy ustalają cenę tylko bezpośrednio sklep, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

AMP mógłby tylko kosztować. Zgadzam się.

To ja poproszę kierownictwo sklepu o właściwą promocję, czyli cena sklepowa dzielona przez 2. :)

Rozumiem że to nie producent i jego dystrybutorzy ustalają cenę tylko bezpośrednio sklep, ciekawe.

Nie wszczynajmy kolejnej dyskusji na temat polityki cenowej Astella. :) Pojednawczo chcę zauważyć, że na tle cen światowych, to i tak mp3store ma świetne ceny urządzeń Astella. Ale nic nie poradzę, że cena wzmaka jest z deka zaporowa (nie z winy mp3store). :) Moja propozycja miała żartobliwy charakter.

 

PS. Kiedy zobaczyłem ceny ampa Astella na ebaju, zemdlałem i musieli mnie cucić solami. Także ten...nołofens bro. :)

Edytowane przez westberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Zły Jakub ? ;) Czyli Evil. Opusa testował a AK300 chyba ma w planach ?

Tak, akurat wszystko już z wymienionego sprzętu testowałem, a więc AK300 i Opusa 1 w bezpośrednim starciu. Porównywałem również z 1 LE i 2, a także wszystkie Opusy między sobą. Na razie jednak na planach co do recenzji się kończy, choć wszystko mam już teoretycznie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AK380 jako jedyny z rodziny wspiera natywnie DSD. Pozostałe to konwersja do PCM. Choć nie wszyscy muszą docenić/odebrać "zalety" DSD w porównaniu do Flac HiRes to w specyfikacji wygląda to ładnie. Ciekawe czy dałoby się zhakować firmware w 300,320 aby wprowadzić natywnie DSD. Sam Astell mógłby to zrobić.ostatecznie chyba DSD nie jest jedyną zaletą AK380, zachecającą do kupienia go.... Niedługo każdy chiński DAPik będzie miał taką opcję.

 

Mnie w sumie DSD się raczej nie przyda. Jedyna muza EL w tym formacie jaką znam to ripy z japońskich SACD . Kilka płyt Tangerine Dream.

 

 

Byłbym bardziej zainteresowany, żeby amp do ak kosztował max 1000 zł. Bo jakości plików dsd na sprzęcie mobilnym to chyba się i tak specjalnie nie odczuje. Poza tym w zasadzie są niedostępne. Nawet z plikami 24 bit są problemy.

 

Zwróć uwagę, że do stacjonarnego sprzętu audio klasy hi-end, uzdatniacze/akcesoria, kosztują nieraz podobne sumy (jak AMP), a efekt brzmieniowy czasem jest na granicy percepcji, choć porządny. Ludzie za to "trochę lepiej" płacą krocie. A moim zdaniem AMP, oferując tyle, ile oferuje, spokojnie wart jest takiej sumy pieniędzy, ile aktualnie kosztuje. I nie jest to tylko "trochę lepiej", a po prostu "lepiej".

Różnice w dźwięku pomiędzy plikami DSD a PCM słychać. I to nawet podczas podróży nienajcichszym MPK. DSD oferują analogową gładkość, jedwabistość na wysokich tonach, a przy tym gęstość na średnicy i dynamikę przy braku swoistej "nerwowości" plików PCM (wnioski na podstawie odsłuchu albumów DSD: Sheryl Crow - "The Globe Sessions" i Susan Wong - "Close To You").

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Wulkan, ludzie kupują buty za 20000 zł i też twierdzą, że to obiektywnie uzasadniony zakup. Ludzie, jako jedyne stworzenia boże na ziemi, mają niesłychaną umiejętność racjonalizowania własnego szaleństwa.

 

Niestety amp Astella, moim zdaniem, nie ma cech na tyle wyjątkowych, na tle innych podobnych urządzeń na rynku, żeby płacić za niego tę cenę, którą żąda Astell. Szukam używek, może coś się trafi w normalnej cenie. Specjalnie zdeterminowany nie jestem, bo sama 300-tka gra - jak na mój niewyrobiony guścik - wybitnie.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 3.02.2017 o 15:03, Lord Rayden napisał:

 

 

@Wulkanie - w High Gain też Ci się AMP grzeje ? Co najmniej jak AUNE B1 w klasie A.

 

Mój się grzeje jak mały piecyk. Przy pierwszym odpaleniu był bardzo ciepły. Teraz jakby nieco mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności